Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
 21/100 anonim ***** válasza:
73%

Én nem kaptam semmit, csak bulizni ha mentem akkor is max. 1 ezres vagy ha ruhát kellett vennem akkor azt adták oda amibe a ruha került. 18 évesen meg már dolgoztam, saját magamnak kerestem.


24/f

2011. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
51%
Kicsit tényleg elkapattátok a lányotokat, de így legalább nem lesz sem olyan kicsinyes (minek egy 17 évesnek zsebpénz) sem olyan kapzsi és irigy (rossz helyre került a pénz, sírni tudnék" mint az itt kommentelők, akik némelyike egyszerűen alantas. Mindazonáltal tudatosítsd a lányodban, hogy valamit-valamiért és hogy vannak határok, amiket nem léphet át.
2011. dec. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
93%
Én csak egyet kérdeznék: magatokra költötök valamit,vagy csak a gyerekre? Én is kaptam zsebpénzt + kajapénzt,ajándéknak is kaptam,de megközelítőleg se ennyit. Őszinte leszek,ahogy levettem,nem vagytok gazdagok és bizony ez az összeg egy 17 éves lánynak igenis sok. Közöld vele a tényeket,faragjatok le az összegből. (minek neki naponta kajára 1000 ft? -vigyen otthonról szendvicset,de 500 ft-ból is jól lehet lakni.) Én a háztartásra költök ennyit,csekkel. Ülj le vele beszélni,mond el mennyit dolgozik az apukája és hogy neked se lesz munkád. Akármennyire szereti is a pénzt,egy 17 évesnek meg kellene értenie ezt. Én a Te helyedben minden összeget minimum a felére csökkentenék. Nem kell minden hónapban új ruhát venni.Ha kell neki,hát spóroljon.
2011. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
66%
Az én gyerekem már felnőtt,most 26 éves.Általánosban nem kapott zsebpénzt,csak kirándulásra stb költőpénzt.Középiskolában kollégista lett.A teljes családi pótlékot odaadtam neki,amiből állnia kellett az utazását,kollégiumi díjat és a maradék volt a zsebpénze.(Egyedül neveltem,gyerektartást nem kaptunk)Ettől kezdve célprémiumot is kapott,pld.bizonyos otthoni pluszmunkákért fizettem,mintha napszámost hívtam volna.De ez nem vonatkozott az alapvető háztartási munkákra,amit igyis-úgyis elvárható módon meg kellett csinálnia. És ezen kívül ha lehetősége volt rá,vállalt tényleges napszámosmunkákat mezőgazdaságban.A ruháit,ami szükséges volt,együtt vettük az én pénzemből,ami nem volt szükséges,csak ő szerette volna, megvette magának a zsebpénzéből.Kajapénzről soha nem esett szó,mert vagy otthon evett,vagy a kollégiumi kaja, nasiról szó sem volt,szerintem nem is szükséges.Telefonja előfizetéses volt,egy kivételtől eltekintve nem is volt durva telefonszámlája.A gyerekem lány,gimnáziumba járt és jeles tanuló volt.Ja,és még nagyon jól menedzselte magát,különféle cserediák és ösztöndíjprogramokon vett részt,aminek volt pénzbeli hozadéka,meg a pénzdíjas pályázatoknak szintén. Ebből egy lényeges dolgot láthatsz:az én gyerekem megtanulta,hogy a pénz az a dolog,amiért mindenkinek meg kell dolgoznia.
2011. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
64%

Ha kapzsi lennék, megtalálnám az 'alantas' módját, hogy pénzt szerezzek, ergo követelném(!) a szüleimtől, ahogy a szóban forgó hölgyemény teszi. Az irigység pedig épp olyan természetes emberi tulajdonság, mint a külsőre ítélés, és az általánosítás, mindenki csúnya dolognak tartja, mégis mindenkiben megvan rá a hajlam.


A lány vajon nem irigy a barátnőire, ha nem kap pénzt márkás ruhákra? dehogyis nem, pont azért kell neki. És pont azért alantas, mert semmibe veszi a szülei munkáját.

2011. dec. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
25%
Hát igen az egyetlen előnye hogy a lányodnak nem lesz az az idióta irigy "magyaros" mentalitása mint itt sok kommentelőnek.Nem lesz irigy és nem fogja hangoztatni hogy...az én tehenem megdöglött...AKKOR DÖGÖLJÖN MEG A SZOMSZÉDÉ IS.
2011. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim válasza:
29%

Én is tanulásért kaptam a lóvét. Azért ha időben elkezdik a szülők, és persze kellőképpen elbeszélgetnek a gyerekkel, hogy ez nem csak a pénzről szól, hanem a jövőről is, akkor azért fölfogja a lényegét az a gyerek. Persze ehhez sok beszélgetésre van szükség, és nem arra, hogy úgy tartom oda az 50-est, mint egy lónak a kockacukrot.


De gondolom az okos pszichológusok nem szoktak a gyerekeikkel beszélgetni.


27N

2011. dec. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
82%

21:44 már bocsi, de meg is érdemli ha ilyen helyekről vesz nadrágot, meg cipőt hogy 16- 20ezertől kezdődik ami "megfelelő". Nem azt mondom hogy kínaiból vegye, de nadrágot c&a-ban, takko-ban is simán találsz divatosat max 6ezer forintért, kabát max 15, a deichmann-ban pedig 10körül már olyan jó csizmákat lehet venni,hogy csak na . Ha ezt így összeszámolod a 2 nadrágnál "spóroltunk" 4ezret, 2 csizmánál minimum 20-25ezret, a kabátnál 5öt. Ez így 34 ezer, és nem is a legolcsóbb helyről vette. fodrászon is simán spórolhat minimum 5ezret, ez így már majdnem 40ezer amit megspórolhat, ha csak egy kicsit is odafigyel, és akkor még nem is az első kínai boltból öltözött, ami az útjába került.

Szerintem ha a ruháit is magának kell vennie sem kevés ez a pénz!

2011. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
17%
Hát bocs ...ha gatya nem is de a cipő 20 ezertől kezdődik.
2011. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 A kérdező kommentje:
• Tudjátok szerintem az a gáz (azon kívül, hogy elrontottuk a dolgokat a nevelésben, magunkra valóban nem nagyon költünk), hogy leginkább olyanokkal barátkozik (nem tudom, hogy direkt vagy véletlenül), akiknél a pénz akkor is jön, ha alszik az apuka, anyuka! Így a kacsalábon forgó palotákhoz viszonyítva egy tanár anyuka + keményen dolgozó apuka valóban csóró. Kérdés, hogy lehet leállítani valakit, aki megszokta: ha kikövetelem, az eredményre vezet?
2011. dec. 9. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!