Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/100 A kérdező kommentje:

Sajnos ez volt a legelső karácsony, amikor nem éreztem, hogy a szeretetről szól az ünnep, a lányom semmiben sem segített, kizárólag a számítógép előtt ült, bezárkózva, az ünnepi ebéden ímmel-ámmal jelen volt (lélekben nem), csak az érdekelte, mennyi pénzt kap. Már azóta el is költötte... Változás tehát semmi, nem tudom, miként lehet(ne) leülni vele beszélni, mert mindentől elzárkózik, pedig nekem nagyon hiányzik az a lány, aki régebben volt: nyitott egyéniség, aki mindenkiben a pozitív dolgokat képes volt meglátni,... velünk mostanában csak akkor áll szóba, ha kell valami neki.

Keresném a vele való kommunikációhoz a hangot, a lehetőséget, de falakba ütközöm...

2012. jan. 3. 15:33
 92/100 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legegyszerűbb megoldás elzárni a pénzcsapot. Rájött, hogy lelki terrorral bármikor kinyithatja, így ezt használja.

Egyértelműen duzzogni fog és utálni benneteket, de kamaszkorban ez elkerülhetetlen. Aztán jön a simulékonyság, kérlelés, könyörgés.


Itt a határozottságon kívül már semmi nem segít. Ha továbbra is adtok neki pénzt, semmi se fog változni, csak még követelőzőbb lesz. Az a baj, hogy nála van a gyeplő, nem nálatok.


Mondjátok meg neki, hogy ezentúl havi 10 ezer a zsebpénz. Csak mert. Ha meg akarja beszélni normális hangnemben, ti nyitottak vagytok, de ha duzzog és puffog, akkor nincs megbeszélés, ennyi jár, kész.

2012. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/100 anonim ***** válasza:

én sosem kapok zsebpénzt. a suliba az ebédem be van fizetve kaját viszek itthonról. meg a 7végére kérek esetleg egy 1000-est, de ennyi telefon töltés 1 évbe egyszer töltik fel a telefonomat mert hogy lejár a kártyám egyébként még az sem lenne

és itt vagyok

16/L

2012. jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/100 anonim ***** válasza:
Valami változás kedves kérdező?
2012. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/100 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne hogy történt-e változás!:)
2012. jan. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/100 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nincs változás, csak befelé emésztem magamat, fáj, hogy ide jutottunk, és hiányzik a lányom (lelkileg)! Azt fáj belátnom, hogy csak akkor áll szóba velünk, ha valamit el akar érni (anyagilag). Különben még a névnapomon sem kaptam tőle egy kis gesztussal készített ajándékot sem! Igazatok van, be kellene keményíteni...

2012. jan. 31. 16:19
 97/100 anonim ***** válasza:
Keményíts be!!!! Hadd duzzogjon! És ne legyen bűntudatod. Egyszerűen ne adj neki több pénzt! Vagy a legjob ötlet ami eszembe jutott: Mondd meg neki: Lányom, itt van a kertnek ez a része: gyomláld ki, és kapsz érte 1500 ft-ot! És nem több! Mióta én is dolgozok a zsebpénzért, azóta én jobban meggondolom, hogy mire költöm el....
2012. ápr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/100 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság azóta?
2012. ápr. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/100 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sajnos nincs változáűs, legalábbis jó irányba. Most az érettségi és felvételi évében egyre kibírhatatlanabban követelőzik, és rondán beszél velünk, szüleivel. Menő szakra akar menni, ha nem veszik fel államilag támogatottra, akkor a szavait idézve, "már éppen ideje elkezdenünk neki gyűjteni", mert természetesen ezt is nekünk kell állnunk. Nem tudom, meddig lehet ezt még tovább bírni? állandó veszekedés, egyetlen kedves szava nincs hozzánk, stb. Ötleteket szívesen meghallgatnék.

2013. febr. 18. 15:40
 100/100 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező

remélem minden rendben azóta, és sikerült vmit változtatni több mint egy év alatt. Mesélsz hogy, hogy álltok?

2013. júl. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!