Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
 71/100 anonim ***** válasza:
0%
Van egy takarító közvetítő és egy építkezéssel foglalkozó cégünk , én csinálom az ügyintézést a lóti-futit és a papír munkát , egyébként fogorvosnak tanulok.A földeken pedig a szántást és egyéb föld munkálatokat végeztem gépekkel.Precizitásra neveltek , tehát ha valamit megcsináltam de egy kis hiba is volt benne akkor újra az egészet akár 3x is először nekem sem tetszett de aztán rájöttem...A módszereket ahogy megtanították inkább nem magyaráznám el , mivel fröcsögés és irigykedés alakulna ki belőle megint.
2011. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/100 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Továbbra sem egy kategória, amiről beszélünk, de legalább válaszoltál. A módszerek meg talán a kérdezőnek lettek volna hasznosak, és fogalmam sincs, miféle módszerek lehetnek, ha úgy gondolod, hogy irigykedést szülne, de a szíved joga, hogy mit mondasz el és mit nem.
2011. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 anonim ***** válasza:
58%
Lehet hogy jómódban élek de akkor sem tehettem volna meg amit a kérdező lánya tesz ez botrányos , a szüleimnek elég nagy a tekintélye a mai napig , nem nagyon mertem velük ellenkezni.
2011. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/100 anonim ***** válasza:
59%

Én amondó vagyok, hogy ebben a helyzetben a rossz nevelésnek csak egyik tünete ez a pénzéhség. Rossz volt olvasni, amit az anya írt arról, hogy hogy reagált a lány. Itt komolyabb gondok is lehetnek.


Na erre az esetre mondom igazán, hogy nagyon sérti az igazságérzetem. Nyilván a szülők anyagi helyzetéről senki nem tehet, de az alapvető tiszteletet meg kell adni nekik. Itt nem arról van szó, hogy a gyerek dühös, mert a szülők elisszák a kajára valót is. Magam mellé venném a lányt egy évre mondjuk. Ősszel fát vágna, tüzelne, nyáron építené velem meg apukámmal a garázst. Elvinném turisba, Tescoba, úgy mennénk végig a plázában, ahogy én szoktam: végigmegyünk, megnézzük a kirakatokat, gyönyörködünk egyet és kész, megyünk ki. :) A szegénységnek is megvan a romantikája. Viszont nagyon bele lehet szokni, és sokaknak még ez is jómód, minden csak viszonyítás kérdése.

2011. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem jó, hogy személyeskedésbe csapnak át a dolgok! Különben köszönöm a véleményeket. Sokban megint egyet értünk. Engem is érdekelnének azok a módszerek!!! Hátha tanulnék egyet-mást, és talán alkalmazhatnám valamelyiket.

Éjszakánként egyre többet gondolkozom, amikor nem sírdogálok, hogy mi vezetett idáig, hiszen sem nem iszunk, sem nem öljük egymást a férjemmel, vagyis klassznak tűnik szerintem a közeg egy gyereknek. Valóban ott toltuk el, hogy mindent megadtunk, nem kérve ellenszolgáltatást (tisztelete vagy teljesítményt, otthoni ház munkában részvételt. Hát, ez odáig vezette, hogy most, amikor jött egy konkrét külföldi ajánlatom (akkor már tudtam, hogy itt vége a pénzkeresetemnek hamarosan), nos: leültünk megbeszélni a dolgokat, hogy döntést hozhassak, menjek vagy sem. Magamban összeállítottam, hogy mit kellene átvállalni, hogy itthon továbbra is működjenek a dolgok, miközben én kint napi 12 órában keresek pénzt, hogy törleszthessünk. A lányunk részéről egyetlen gyors mondattal lezárta a felé intézett kérdést: Te mit vállalnál át, amíg én kint leszek, hiszen apád itthon dolgozik napi 12 órában + hétvégén: válasz: „én semmit, mivel én tanulok”. Tudjátok, ez fájt a legjobban, elképzeltem, hogy egy szelet kenyér nem lesz itthon, a többi életbevágó feladatról nem is beszélek, úgyis sejtitek!

Mellesleg az agyonkényeztetés nem mindenkinél vezet ilyen eredményre: Anyukám ugyanezt tette velem, ráadásul apám tönkre tette az életünket, mégis tiszuteltem/tisztelem a szüleimet, hálás vagyok mindenért, amit tőlük kaptam, magamtól segítettem, nem voltam pimasz, pofátlan, követelőző… Vagyis egyénfüggő is.

A másik gond: a férjem egy halk szavú, békés, csöndes ember, aki mindenét odaadná, még ha átverik is, akkor sem haragszik… Vagyis a férfi a családban nem volt, hogy felemelte volna a hangját.

Mit kaptunk cserébe? Csóró szülők vagyunk, bezzeg ő majd sokra viszi. (Szívem mélyén valóban ezt kívánom a gyerekemnek, de ha majd feleszmél, és rájön, hogy milyen nehéz problémák a dódnak már a legfontosabb megélhetési kérdésben, akkor nagyon nehéz lesz ezzel szembesülnie, és félek, nem fogja venni ezt az akadályt.

Hogyan lehet kényszeríteni valakit, hogy beszéljük meg a dolgokat, ha lazán nem érdeklik?

Tudom, hogy egy kamasz lelke háborog, de szükségesek lennének az őszinte beszélgetések, őrjöngés nélkül…

2011. dec. 10. 18:34
 76/100 anonim ***** válasza:
66%
Lehet undok leszek,amit írok.Ne főzz rá akkor semmit,ha ő semmire nem képes.Sajnálom.Ahogy olvasom a soraid,egyre nagyobb bánatot érzek rajtad.Mostmár te se tegyél meg akkor érte semmit sem.17 évesen,majdnem felnőtt nő észre kellene vennie,hogy azért van mit csinálni otthon neki is.Sajnos rá csak akkor számíthatsz,mikor pénzt adsz neki.Ezt se tedd.Annyira mondta,hogy rossz anya vagy.Akkor ne adn neki se pénzt,ne csinálj rá semmit.Ha nem tetszik neki,akkor mond meg,hogy rossz anya vagy szerinte,akkor csináljon meg mindent ő!Ne felejtsük el,hogy nem egy pár éves kislányról van szó,hanem egy felnőtt nőről.Nem esik le a gyűrű az ujjáról,ha megfőz magának.A férjednek persze ugyanúgy mindent,ő meg ellátja magát. Tisztelnie kell a szüleit,mert mindent megadnak amit tudnak.E.
2011. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 A kérdező kommentje:

74-esnek

Szívesen átadnám, akár egy-két hónapra, mert ilyesmire én is gondoltam, hogy lássa, valójában normális emberek hogyan élnek, és nem eszement luxusban megértené, mit értek az eddigi áldozataink. Még fizetnék is érte, az összes költséget, de nem hiszem, hogy bárki is ezt megoldaná, átvállalná. Marad a mi feladatunk, megoldanivalónk, sztem.


76-osnak

Jogos. Nem vagy undok: ha nem kap meg valamit valaki, akkor érti meg, hogy milyen jó volt addig. Nincs is kedvem már néha semmihez, úgyis rosszul sül el. (ezt csak vele kapcsolatosan gondolom így, amúgy pozitív beállítottságú vagyok). Mindig is a keményen megdolgozom valamiért módszert alkalmaztam/alkalmaztuk az életben, és így tudunk örülni a kicsi dolgoknak is. A lányunknál azt látom, hogy pár pillanat az öröm, aztán elszáll, és egyre többet akar, követel, befektetett munka nélkül . Olyan, mint a drog lehet, egyre több kell, és az sem hozza meg a kívánt örömöt. Tulajdonképpen ilyenkor sajnálom őt. Hiszen az igazi öröm nélkül fájdalmas lehet az élet.

A tanácsod megvalósításához meg kell keményítenem a lelkemet, szívemet, de logikus és szükségszerű...

2011. dec. 10. 19:45
 78/100 anonim ***** válasza:
89%

Az a baj, hogy nem hiszem, hogy tudnék segíteni, ha átvállalnám. Csak két évvel fiatalabb nálam, én meg sajnos nem vagyok az a végletekig türelmes ember. Persze ez amúgy is csak elméleti dolog. Valamelyik csatornán szokott menni a világ legszigorúbb szülői. Az jutott eszembe ennek kapcsán. Csakhogy az nagy valószínűséggel egy megrendezett műsor, eredményre vezető dolog csak az lenne, ha valami akkora megrázkódtatás érné, hogy megtörne tőle. Így készülhetsz arra, hogy mindennek lehord a hátad mögött és előtted is. Azt viszont kiemelném, hogy nem csak a te feladatod a gyeplő tartása, hanem a férjedé is. Egy apának kell erélyesebbnek lennie, mert egy nő hiába erős, általában nincs akkora tekintélye mint egy férfinak. ha nem lesz munkád, nem lesz más választásod, kevesebbet tudsz adni a lányodnak. Ezt 17 évesen már meg kell értenie. Ha nem megy neki, próbálkoznék pszichológussal, nevelési tanácsadással, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy itt már nem csak a pénzről van szó.

A szeretet főképp pénzben kapta(legalábbis ő úgy értékelte), így nem csak a pénz fogalma, hanem a szeretet fogalma is hibádzik, a tisztelet meg nincs meg benne.


És ne haragudj, hogy minden oldalon az én írásomat kell olvasnod, kezdve a sírni tudnék szövegtől...

2011. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
a lányod egy nyomorék, már elnézést.
2011. dec. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:
irigylem a gyerekedet...én havi 5ezerből élek. kaja, cigi, minden -.-
2011. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!