Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
 81/100 anonim ***** válasza:
Na, beszéltetek vele szombat óta?
2011. dec. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/100 anonim ***** válasza:

A lányod egy ÉLŐSKÖDŐ, vérszívó pióca!!

Ezt elqrtátok...

2011. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/100 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsian várom az "eredményt"...
2011. dec. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/100 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Beszélgetni nem ér rá, az ő ideje drága, nem érdeklik a realitások, sem az, hogy nem lesz munkám, csak a saját igényei. Írtam egy listát a feladatokról, hogy miben segíthet a háztartásban, eddig még nem érdekelte, hiába erőltettem a dolgot. El vagyok keseredve, mert mindig úgy gondoltam, hogy mindent meg lehet beszélni, és közösen találni megoldást a problémáékra. De belátom az csak akkor van így, ha mindegyik fél belátja, hogy vannak problémák és nehézségek, és részt kíván vállalni a dolgokban, nem csupán a járandóságait követeli...

2011. dec. 16. 23:57
 85/100 anonim ***** válasza:
Most mi a tervetek? Belenyugszatok, hogy "ő nem ér rá"?
2011. dec. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/100 A kérdező kommentje:
Bekeményítünk, először is nálunk most elmarad a karácsony: most délelőtt kizárólag arra kértem meg, hogy vigye el a postára csekkeket befizetni, neki derogál... Kb 1-1,5 évem lenne arra, hogy az összes itthoni feladatba betanítsam, de nem hajlandó... Ha elmegyek majd külföldre dolgozni, tutira nem lesz itthon semmi kaja, sem áram és egyéb befizetés, semmi, amiket eddig csináltam, és segítséggel akartam átadni, hogy a férjem nyugodtan dolgozhasson reggeltől késő estig.
2011. dec. 17. 10:52
 87/100 anonim válasza:
70%

Remélem még néha benézel ide: este engeszteld ki, hívd meg egy családi közös filmnézésre:


A film: Boldogság nyomában


Nem véletlen ezt ajánlom. Majd a végén kérdezd meg, mi a véleménye a filmről, meg úgy általában mit gondol...

2011. dec. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/100 anonim válasza:
100%

én is szeretek pénzt költeni kb havi2000-3000 ezret

apum se anyumse dolgozik havi 40-41 000 ft elég sok

de biztos van az több is mert gondolom párszáz forintokat amit a tinik elkérnek néha néha azt belese számolod

ha havi 20 000 ft.ot is soknak gondolom

ilyen zsebpénzzel nem fogja megtanulni hogy a pénz nem ingyen van

2011. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/100 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de a lányod nem normális. Mi nem vagyunk se szegények, se gazdagok, de a 40ezer havonta erős túlzás.

Én kapok kajára heti 1500 Ft-ot (3x kell vennem magamnak), ebből 1140-et költök el.

Nyáron kerestem 80 ezret, még több, mint a fele megvan. Havonta maximum 1000 Ft a telefonszámlám. Születésnapra és névnapra szoktam kapni 10-12 ezret nagyszülőktől.

És nekem ez bőven elég. Ha valami kell, megveszem, de már minden megvan (karácsonyra sem kértem semmi extrát), úgyhogy nem sokat költök. És valószínűleg kapnék pénzt ha kérnék, de nem kell. Ruhát-cipőt kapok, ha kell, ennivaló mindig van itthon bőven. Szerintem nagyon komolyan beszélgess el vele!

18/f

2012. jan. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/100 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a karácsony? Van valami előrelépés a lánnyal?
2012. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!