Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi pénzt adnátok a –...

Kétkedő kérdése:

Mennyi pénzt adnátok a – 17 éves - kamasz lányotoknak? Szerintetek mennyi a reális havonta?

Figyelt kérdés
Budapesten élünk, és úgy érzem, hogy a lányunknak szinte semmi pénz nem elég, állandóan követelőzik, és azt hajtogatja, hogy az összes barátnője sokkal több pénzt kap, mint ő. Mi havonta 10 ezer zsebpénzt tudunk adni + minden hétvégén 2000-et + naponta kap kajára 1000 Ft-ot, ez összesen 40-41000/hó. Ehhez jön még az, hogy a mobiljára töltünk havonta 3 ezret. Amit már tarthatatlannak tartok: minden nap lenyúlja a mobilomat (amit a munkánk miatt nem mondhatok le), és havonta minimum 15 ezret eltelefonál: az elmúlt hétvégén több, mint 4000 Ft-ot. Karácsonyra megpróbálunk neki 30000 Ft-ot félre tenni, de ez sem elég, már követelőzve jóval több értékben adta le a kívánság listáját,.… Mit tennétek, hogy megértessétek a gyereketekkel, hogy nem bírjátok? A lehető legkevésbé sem érdekli, hogy egyre nehezebb mindenkinek: ő más baráti körben mozog! (Továbbá az sem, hogy hamarosan megszűnik a munkám, és szegény apja hajnaltól késő estig dolgozik, azaz verejtékkel keresi a pénzt!)
2011. dec. 9. 21:17
 31/100 anonim ***** válasza:
95%
Persze, akinek ilyen igényei vannak annak igen, de akkor meg ne kérjen több pénzt, hogy nem elég neki, hanem úgy ossza be hogy teljen neki a 20ezertől kezdődő csizmára..
2011. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/100 A kérdező kommentje:
• Amúgy külön ruhákra nem adunk, csak például ünnepekre gyűjtünk neki egy-egy bizonyos összeget: most az említett 30000-et, ha összejön: szerintem ebből sok dolgot lehet(ne) venni, de a nagy részét egyetlen(!!!) márkás pulcsira fogja elkölteni.
2011. dec. 9. 22:17
 33/100 anonim ***** válasza:
28%
A cipő márpedig 20 ezertől kezdődik!Szerinted van értelme hogy megveszel pár ezer forintos csizmát ami 2 hónap után szétmegy és még nem is kényelmes?
2011. dec. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/100 anonim ***** válasza:
96%

Egy nagy beszélgetés nem ártana vele. Esetleg írd össze egy papírra, hogy mennyit katok kézhez, mennyit költötök a számlákra, ételre, magatokra és rá. Aztán ha (neadjisten) elvesztené valamelyikőtök a munkáját, hogyan borulna ez az egyensúly.


(ugyanaz a kapzsi irigy sz*rrágó voltam, akit letámadtak a gondolataiért.)

2011. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/100 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem egyszeru a helyzet: nem kenyszerul es nem szorul ra hogy dolgoznia, kuzdenie keljen a penzert! Szerintem onmagat se ismeri igazan, gondjai lehetnek. Nem feltetlen arra gondolok h suicid hajlam, egyszeruen a boldogsagat a penz koltes es a megszerzett divatos ruhak toltik ki. Onertekelesi zavara van.. Tehat szamara a baratno es a dacossag, telhetetlenseg ami dominal, en fogalma sincs hogy ez oriasi hiba. A penzt akkor fogja ertekelni amit toletek kap, ha eloszor a sajat szuleit fogja a legfontosabbnak tartani az eletbe egyelore...! Illetve ha titeket tisztel, szeret es becsul teljesmertekben megerti hogy o ratok van utalva es penz mennyisegtol fuggetlenul fog elni! Azt leirnam, bar nem akarok szikrat izzitani(nem vagyok ilyen helyzetben), de ennyi idosen regen es most is mar vallaltak gyermeket a nok es onerobol eltartottak, felneveltek! Szoval abszolut nincs ratok utalva, de ez helyzet fuggo! A ti esetetekben a csalad segit a gyereken szoval itt azt kene megoldani, hogy ti legyetek a kincs a szemeben!
2011. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/100 anonim ***** válasza:
76%

Cipő 20 ezertől? Viccelsz?

Nekem 5-8 ezresek vannak, mert nagy a lábam, így csak egy bizonyos boltban tudok venni és évekig kitartanak a cipőim! Vigyázok is rájuk, és nem csak egy pár cipőm van.

2011. dec. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/100 anonim ***** válasza:
84%
Azért 10 körül már lehet kapni csizmát ami kényelmes, ráadásul van rá fél év-1 év garancia. + Gondolom 1-2évnél tovább úgysem hordja szívesen,hiába vesz "tartósat" mert már más fazon tetszik neki, vagy csak megunta..
2011. dec. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/100 anonim ***** válasza:
24%
Nem viccelek ,nekem cipőből nagyon fontos hogy márkás , minőségi legyen és 20 ezer alatt nem vennék más ruhaneműknél nem vagyok ilyen elfogult de cipőben igen mivel rendkívül érzékeny a lábam.
2011. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/100 anonim ***** válasza:
50%
4 oldalnyi komment után szinte egyértelműen meg tudnám állapítani, hogy ki él relatíve jómódban, és ki nem. Vicces :)
2011. dec. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/100 anonim ***** válasza:
60%
Én nagyon le tudnám állítani.Javasolnám számára az alternatív pénzkeresési lehetőségeket,pld.diákmunka tescoban,vagy porszívózás x ft,vasalás y ft,és ruhaleltár-ami nem kell adja el a vaterán,abból is lesz pénz újabb holmikra.Telefonom TILOS volta és egyéb határok ismertetése. Javaslom!
2011. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!