Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
74%
"Ha valaki megengedheti magának,akkor miért ne" - azért, mert eltűnnek az értékek az életében. Mások lesznek a dimenziói. Ott fog állni kint az életben egyszer egyedül. Megszokta, amiket kapott és majd megdöbben, hogy saját magának ezt kezdő fizuból nem tudja megteremteni. Miért baj, ha megdolgozik valamiért? Nem biztos, hogy azzal teszed neki a legjobbat, ha mindig mindene megvan. Nem vitázom, a véleményem mondtam. Amennyiből a lányod él egy hónapban az enyhén szólva is túlzás.
2012. máj. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
100%

Cipőt évszakváltáskor szoktam kapni én is, azt sem mindig. Ha jó állapotban van a cipőm, nem ázik be stb. miért ne hordhatnám? Pláne, hogy cipő terén nagyon válogatós vagyok és amit megveszünk az, tényleg nagyon tetszik, fél-egy év múlva is. :D

Ruhát akkor veszünk, amikor szükségem van rá. Nem kell minden hónapban venni. Egyébként ez sem kerül olyan sokba, mostanában eléggé rákaptam a turkálókra. Nagyon jó cuccokat szoktam venni, meglepően olcsóan és semmi bajuk nincs. A múltkor anyumnak vettünk egy csinos blézert 500Ft-ért, még az eredeti címke is benne volt, amin az ár volt rajta.

Havonta 5000Ft zsebpénzt kapok bankszámlára egyéb dolgaimat ebből fedezem. Tehát, ha elmegyek valahova, akkor abból költök.

Az alapvető higiéniai termékeket együtt vesszük meg (tusfürdő, testápoló, ilyesmik). A kozmetikai termékeket és sminkeket magamnak veszem a zsebpénzből.


Ezeket mérlegelve nem olyan sokat költenek rám, szerintem max. havi 20.000Ft, akkor, amikor veszünk cipőt vagy néhány ruhát, de többnyire kevesebb ennél.

17/L

2012. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
95%

Hetente járok matekra,800ft egy óra,az egy hónapba 3200ft.

Ruhát már elég régen kaptam,mert mostanában nem megy olyan túlságosan jól,de régen kb 5-10000ft-t költöttünk rá.

zsebpénzt nem kapok,de h pl.moziba akarunk menni,vagy fagyizni akkor mindig kapok 1000-2000-t,mikor mennyi kell.

a bérletem 2000ft. az ebédem meg 5000. és 500ft-ot kapok egy napra tízóraira,este pedig már nemnagyon kívánok semmitse..szóval nemkerülök túl sokba:D

14l

2012. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
81%

1 hónapra:

ebéd: 3000ft

bérlet:2500ft

ruhákra egy évbe egyszer költünk karácsonykor meg ha már valami nagyon durván néz ki akkor veszünk ruhát, cipőt 4000-5000ért veszünk az 1-2 évig jó állapotú.

Mivel már járok dolgozni megkeresek havi 21500ft-ot abból 10-et leadok mert nem megy túl jól nekünk és imádok segíteni a szüleimnek mert szeretem őket és még rajtam kívül két kistestvérem van apumat meg egy éve küldték el a munkahelyéről és azóta sem talált meló heylett ha jól vesszük ki akkor nem is költenek rám semmit mert amit én 10000-est leadok abból az ebéd meg a bérlet finanszírozva is van.

Amikor még nem dolgoztam akkor is kb így volt. csak nem volt zsebpénzem egy hónapra max 1000ft-ot kaptam ha 1-2 7végém elmentem fagyizni. mozira bocs nem volt rá pénz. A kedves kérdezőnek csak szolok ki van ny@lva a segge a gyereknek és ha már nem lesztek és egyedül marad a nagy semmibe akkor ki fog neki 20000 ft-os cipőt venni?...

2012. máj. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
100%
14/L vagyok.Nekem sincs zsebpénzem.Minek? Mondjuk én sem kapok túl sűrűm ruhákat.Rokonoktól összeszedem,arra a ruhára amit kinéztem magamnak,és megveszem.Ha barátaimmal megyek valahova,és kérek egy kis pénzt (max ezret szoktam,de az is ritka) akkor ideadják.Nem vagyok követelőzős, ha valami elszakad rá 1-2 napra veszek másikat. Persze ha mondjuk,anyu ruhásboltba megy,és lát valami jó felsőt,ami tudja hogy nekem tetszene,megveszi.De ez sem sűrű.
2012. máj. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
37%

15l vagyok. Zsebpénzt nem kapok, felesleges, ha kell valamire pénz, vagy megyek valahova, mindig kapok rá elég pénzt. (ha megmarad a kapott pénzből azt nem adom vissza nekik, ebből spórolok, bár nincs rá szükség, mert sosem költöm el, de azért jó hogy van :)) ) Nincs meghatározva, hogy mikor és mennyi ruhát, cipőt veszek. Ami épp megtetszik, azt megveszem, akár ruha, akár cipő, akár valami más. Persze évszakváltáskor mindig veszek új ruhákat, cipőket, de nem csak akkor... Látva a kommenteket, inkább le sem írom hogy néha mennyi pénzt költök ruhákra...=)

Szerintem elég sokat költenek rám. Ezenkívül még rossz szokásom, hogy megvetetek apuval minden fini kaját, amit meglátok (főleg csokikat:D), mindegy hogy mennyibe kerül...Mivel állandóan fogyózok, vagy ha épp nem, akkor vigyázom az alakomra, ezeket elraktározom, hogy majd egyszer megeszem :D vagy pedig eszek belőlük egy nagyon keveset, a többi pedig marad a szüleimnek.

Lehet, hogy túlzás, de mindkét szülőm egyetemi végzettségű, apukám főnök a munkahelyének, én pedig egyke vagyok, úgyhogy megtehetik, hogy elkényeztetnek...

2012. máj. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Na látjátok nem csak az én lányom van "elkényeztetve".Tessék megnézni az utolsó válaszolót.Az ő szülei is megtehetik,mi is megtehetjük,akkor miért ne?Egyébként kedves utolsó privátba nyugodtan elmondhatod,hogy mennyit költesz ruhára,mert mi is aztán eltapsolunk pár 20.000 Ft-ot!:) Az én lányom is egyke.Egyébként jöhetnek még válaszok!:)
2012. máj. 28. 07:45
 18/71 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kerdezo!

En ugyan meg 21 eves vagyok, es babat varok, de mi is jol elunk a parommal. Anyukamek nem gazdagok,pont megelnek a fizetesukbol,mikor kislany voltam nem voltak olyan szep ruhaim,anya nem vett nekem sokat, de megertettem,mert tudtam,hogy nincs mibol!

Ugy gondolom,hogyha megszuletik a gyermekunk, es megtehetjuk,hogy vegyunk neki ruhakat,meg amit szeretnek,kesobb amit o.. Akkor miert ne? Persze,lesz egy egeszseges rendszer,hogy azert ne essunk tulzasba!

A 18. Szuletesnapjara, vagy ballagasra pedig egyaltalan nem rossz dolog az autoha valaki megteheti. Sajnos ebben az orszagban mire egy kezdo munkat vallalo fiatal osszesporolha az autora a penzt,lehet,higy meg 40 evesen is bkv-val jarna. Es ha megtehetik a szulok,akkor miert ne segitsek evvel a gyerekuket? Nem azt mondom,hogy a legdragabb autot kell megvenni,csak amivel megtanul vezetni es jo lesz az elejen. Aztan ha masikat szeretne,akkor persze,kicsit dolgozzon meg erte!

De ha a szulo megteheti,miert ne adjon kezdolokest az eletben a gyerekenek? Akar egy autot,vagy lakast!

2012. máj. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy tudtok ennyit ruhara kolteni.

En legutobb 8 felsot vettem turkalobol 5000 ft-ert. Cimkes, markas felsok. (egyszer vettem eredeti Gucci taskat turiban 1200forintert)

2012. máj. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
63%

Ballagásra autó?! Ok, ha van pénz, hát legyen, nekem aztán mindegy. Csak arra gondoljatok, hogy ha pl. továbbtanul a lányod és egyetem mellett nem tud majd rendszeresen dolgozni, miből fogja fenntartani az autót? Persze jó az autó, ha valahova el kell ugorni, csak beülök és megyek, de fenn is kell tartani.

Ja, hoppá, majd jönnek a szülők és fizetik az autó fenntartását.


Aztán ha a saját lábára áll pofára fog esni, hogy hoppá, nem is olyan természetes, hogy kapok egy 20.000Ft-s cipőt, mert gyereknap van..


Én nem ellenzem, hogy jól éljen a gyerek, ha megengedhetik a szülők, de egy egészséges határt fennt kéne tartani.

17/L

2012. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!