Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
62%
13 éves vagyok.Ne haragudjatok,ha valakit meg bántok,de ez a cipős téma felbosszantott.Anyukám úgy van,ha már ruha és cipő akkor a legjobb!!!Nem borul ki a szekrényemből a ruha,de nekem ez így jó!!Nem vagyok ruha mániákus sőt..nem szeretek ruhákat vásárolni alkatom miatt,de ha egyszer elmegyek akkor anyukám azt mondja ennyi és ennyi pólót és nadrágot vehetsz,na menny az utadra...és ha én valami (ne haragudjatok de tényleg ne)piacos vagy kínai cuccal mernék beállítani neki ..akkor Isten biztos,hogy a ruhákat előttem tépné szét.nekem is 20.000ft-os converse cipőm van,sőt anyunak a cipője 32.000ft de miért is.Emberek a kedves gyermeketeknek nem volt még hólyagos a lába,vagy nem mondta,hogy: Anya leszakad a lábam,tesi is volt és nem tudtam futni!!Volt már ilyen?Biztos...Miért is van?Mert ki van zárva egyeseknél az,hogy sport boltba menyjenek,ha már tesinél tartunk..Nem csak a milkásoknak van ez megengedve,vannak akciók stb.Múltkor egy olyan jó LÉGTALPAS cipőt vettem..és csak 12.000ft..nem is érzem,hogy van valami a lábamon.De pl: 2 hónapja vettem 5.000ft egy szintén légtalpas cipőt.MIÉRT MEGY SZÉT A RUHA?MIÉRT MEGY TÖNKRE?NEM KÉNE HAVONTA VENNI RUHÁKAT HA EGYSZER ÖSSZE GYŰJTENÉTEK ÉS ELMENNÉTEK EGY C&A-BA AHOL TÖK OLCSÓK A CUCCOK,DE AZ BIZTOS HOGY 100000% MINŐSÉG VAGY JESSIKA,VAGY ..NEM TUDOM EGY JOBB HELYRE..
2012. máj. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló: igaz, érdemesebb jobb minőségű ruhát/cipőt venni, nem kell a legdrágábbat, vannak olcsóbb helyek is. Vagy a leárazás is nagyon jó ötlet.


Egyébként nem érdemes nagyon elkényeztetni egy gyereket. Még ha meg is teheti a szülő, hogy tonnaszámra vegye a cuccokat, nem ezzel tesz jót a gyerekének. Vegye meg, ami szükséges, esetleg néha egy kicsivel többet, de nem kell túlzásba esni.

2012. máj. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
95%
Igen, volt hólyag a lábamon, de nem a rossz cipőtől, hanem a munkától, amivel az árát megkerestem. Nagy különbség!
2012. máj. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
92%
Én nemsokára 16 éves leszek. A szüleimnek átlagos a fizetésük. Hetente kapok 600 Ft-ot. Általában az összegyűjtött zsebpénzemből veszem meg a ruháimat, könyveket, és ha moziba megyek, akkor a jegy árát is abból fizetem, de ha valamire szükségem van, akkor azt ők általában megveszik nekem. 7000-8000 Ft-nál nincsenek drágább ruháim, én valahogy lelkiismeret-furalást éreznék, ha kapnék egy 20.000 Ft-os cipőt gyereknapra.
2012. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
95%

Bocsánat, elírtam:

lelkiismeret-furdalást :)

2012. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim válasza:
50%

:DD vicces volt végigolvasni a kommenteket,tipikus irigy,magyar mentalitásra utalnak!


Szóval,csak egy rövid,vicces kis történet. Van egy ismerősöm,Buda egyik legjobb környékén élnek,gazdag ősökkel, rengeteg örökséggel,nem egy ingatlannal, saját üzletekkel...Két majdnem felnőtt gyerek és a szülők. Na mármost sosem felejtem el mikor a 18éves srácnak úgy adta oda az anyukája az ezrest savanyú képpel hogy: "de ne költsd el!" :DD

Meg mikor balhé volt abból, hogy ki igya meg a leárazott ivójoghurtot,mert holnap lejár,és kidobni,bizony nem szabad,ha nem kívánod,nem szereted,idd meg akkoris,ocssóó volt! :D Közben meg ott lógtak a falon a töbmilliós értékű festmények...:)) Ezalatt anyum sokat dolgozott a pénzéért,nagyon jól élünk,csinosan öltözködik, a fél (mit féél) szinte az egész világot bejárta. Én is kaptam 20ezres cipőt,sőt drágábbat is. Mert anya(aki nem plázacica hanem értelmiségi,diplomázott nő) azt mondta, az a legjobb a lábnak,ezen sose spóroljak. Sok mindent megkaptam és itt állok 18évesen,félig már megvan az érettségi,szeptembertől fősuli,alig várom,hogy dolgozhassak is mellette!! :)) És nem foog leszakadni a lábamról a Converse cipőm, és szeretek tanulni,tudom,hogy a pénzért meg kell dolgozni. Hooppá. Csoda!!

2012. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
51%

LEGFELJEBB 50-60 ezer forint ?!!

Nos,gyereknapra 20 ezer forintos cipő? Gyereknapra SEMMIT sem kaptam,és nem is várom el.Viszont ő el foja várni tőletek,aztán majd amikor nem tudjátok megadni,félreáll a szája.Magadra mennyit költesz?Családi házban laktok?

Édesanyám a 60 ezrednél nem sokkal keres többet.

Attól hogy megtehetitek,és megvesztek neki minden VACKOT,attól még nem fogjátok ám jól nevelni.Egy beképzelt .. lesz.Hányas tanuló?

On:Szüleim 3-4 havonta elengednének talán moziba,de nincs rá szükségem.Ruhát 4-5 havonta kapok,akkor is max 5000 Ft-osat.Bérlet idén lesz 1700 Ft,havonta,s még ebben a hónapban az ebédet be kell fizetni,ami 5-6000 Ft.Zsebpénzt nem kapok,nyáron elmehetek fagyizni.

14L /nem kell lepontoznod,amiért leírtam a véleményem./

2012. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Magamra is kb. ennyit költök.Igen családi házban lakunk.A lányom nagyon jó tanuló.4-es,5-ös.Évente hoz kb. három 3-ast,annál rosszabbat nem,de miért is fontos ez?Egyébként mit jössz te ahhoz,hogy az én lányomat kritizáld?
2012. jún. 1. 18:56
 39/71 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt mondom, hogy el van kényeztetve, mert ha olyanok az anyagi körülményeitek, természetes, hogy amit csak tudsz, megveszel neki. Még mindig jobb az ilyen, mint az a szülő, aki italra meg cigire költi.


Amúgy nálunk havi szinten nincs meghatározva, ha szükség van valamire, akor megvesszük. :)

2012. jún. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
100%

Az mért baj ha valaki családi házban lakik?

Mindenkinek panelban kell laknia???

2012. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!