Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedüli gyerek vagyok, a szüleim jómódúak. Apukám jól keresett mindig is, sokat járt külföldre, ahonnan mindig hozott olyan dolgokat, amiket itthon akkoriban még nem lehetett megvenni (pl. farmernadrág, csoki, kozmetikumok stb.). Én is beutaztam velük Nyugat-Európát nyaranta, de kempingben sátraztunk vagy apartmanban laktunk, magunk főztünk.

Lett volna rá keret, mégsem szórtuk a pénzt felesleges dolgokra. Nekem nem vettek a szüleim sem autót, sem lakást az érettségire és a diplomázásra sem. Nem is vártam volna tőlük. Megpróbáltak az életre felkészíteni, arra, hogy a dolgok nem esnek az ölünkbe, hanem meg kell értük dolgozni. A tanuláshoz, művelődéshez viszont támogatást nyújtottak (angolt tanultam évekig, nyelvvizsgákat őkfizették, felvételi előkészítőre jártam; ill. nagyon sokat vittek múzeumba, rengeteg könyvet vettek, stb.)


Nekem 3 gyerekem van, akik még picik, de én is hasonló elvek mentén szeretném őket nevelni.

2012. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
43%

irtam privit ;)


15L

2012. máj. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
Láttam,válaszoltam!:)
2012. máj. 28. 12:33
 24/71 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a kérdező nem maga az anyuka, hanem a gyerek.

Egy anyuka nem viselkedik így, ha csak nem ő is elkényeztetett, szolis-műkörmös plázak*rva. Ebben az esetben "normális", ha a gyerek is ilyen lesz.


Szerény véleményem szerint ti igazán genetikai zsákutcák vagytok.


Amúgy nem vagyok féltékeny, mi is vehetnénk akár 10 Ferrarit is, minden évben másikat, de nem tesszük. Nem nagyzolunk, nem vagyunk félvágósak, mint ti, kis újgazdagok..:)

2012. máj. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
93%
16 éves lány vagyok, remélem még belefér a válaszom:) Zsebpénzt nem kapok, nem is kérek, alkalmakra (szülinap, névnap, karácsony, stb.) kapok pénzt, ha mást nem kérek, illetve a rokonoktól szintén ezen alkalmakra. Moziba nem járok, ha valahova elmegyek, ebből a pénzből teszem. Cipőt évente 1-2-t kapok. Jelenleg 3 cipőm van, ebből 1 csizma. Kevés ruhám van, de ezt én választottam így, kevés, de különlegesebb, márkásabb. Kb. 2 havonta veszünk ruhákat, akkor maximum 15-20e forint értékben, ezen felül saját pénzből. Külön számlára szoktak utalni pénzt, amit 18 éves korom után fogok megkapni, de fogalmam nincs, mennyit. Ezen kívül kapok bérletet, meg ételt :)), illetve fizetik az edzésemet, havi 3500 ft. Ennyi. Tudom, hogy az anyagi helyzetünket tekintve többet is költhetnének rám, de nem is nagyon szeretek kapni/kérni, inkább költsék magukra, jobban érzem magam, ha megdolgozok azért, amit szeretnék.
2012. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
49%
Minek minden hónapban ruhát venni? Egyszer meg veszed és bőven jó lesz az egy évig. Soha nem értettem hogy egyesek hogy tudnak ilyen ostoba dologra ennyi pénzt áldozni. Sokkal értelmesebb dolgokra is el lehet költeni.
2012. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapban elvileg 4400-t kapok zsebpénzként. Ruhákat kb. 2-3 hónaponként, cipőt évszakváltáskor vagy ha sürgős kapok. Ruha (egyszeri vásárlás): kb. 2500-5000 Ft Cipő: 4500-12500 Ft

Mozira, fagyira, Mekire nem szoktam kérni pénzt (zsebpénz).

(Emellett jelentős összeg amit a melltartókra költünk-bár nem szoktam sokat kapni- de arra van anyának valami elve.)

Viszont járok zenesuliba és angolra ami azért elég drága(kb. 72000 összesen havonta).

Sokat szoktunk utazni is.

DE! Ezek mellett el is várják tőlem, hogy jól tanuljak és, hogyha már járok különórákra akkor azokra is készüljek, hogy vigyázzak a dolgaimra, és, hogy a pénzzel is felelősségteljesen bánjak. (Persze ez utóbbi nem mindig megy :( .)(Meg könyveket is mindig kapok de az már más kérdés)

14L

2012. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
57%

15l vagyok megint.

B.sszátok már meg magatokat, nem fogok itt álszenteskedni, egy anonim oldalon, meg hazugságokat irni, csak azért hogy felpontozzanak...A kérdés az volt, hogy mennyit költenek ránk a szüleink havonta, én őszintén válaszoltam rá, szerintem kielégítő volt a válaszom. Nem a véleményeteket kérdezte a kérdező arról, hogy helyes-e ennyire költekezni...Össze-vissza pontozgattok ezen az oldalon, aszerint, hogy tetszik-e nektek egy válaszoló válasza, pedig elvileg a hasznosságát kéne pontozni...

Azt pedig nem írtam, hogy minden évben veszünk-e új kocsit, mert nem volt szó róla a kérdésben, ezt már te keverted bele. Eredetileg csak ruhákról, cipőkről és szórakozásról volt szó...


A kérdéshez még hozzátenném, hogy járok edzőterembe, havi 3000 ft a bérlet (kisváros), + járok énekórára, ott 1 óra 3000 ft...jártam régebben zeneiskolába is, de onnan már elballagtam, meg kipróbáltam sok sportot is, ezeket is a szüleim fizették.

2012. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
77%

Mi is elég jól állunk anyagilag,5 gyerekünk van.

Mindegyiküket inkább az életre próbáljuk felkészíteni..Hárman elmúltak 15 évesek,ők nyáron igenis dolgozni fognak,ők választották ki hogy mit,és az az ő pénzük,arra költik amire szeretnék.

Ruháikat a cipők kivételével ők veszik a különböző alkalmakra kapott pénzből,persze néha tőlünk is kapnak.


Rendszeresen sportol mindegyikük,tanulnak külön nyelvet-olaszt,3-an zeneiskolások is.

Egy érettségizett közülük,hiába tudtunk volna venni,nem kapott autót.A jogosítványát is a nyáron megkeresett pénzéből vette...Az egyetemi tanulmányait fizetjük,igen.De nem fog egyikük sem autót kapni,igenis dolgozzanak meg érte,ahogy nekünk is meg kellett mindenért.

2012. máj. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
86%

19 éves vagyok, soha nem kaptam zsebpénzt. Nyaranta 17 éves korom óta rendszeresen dolgozom. Ha valahova megyek, a sajátomból megyek.

Amikor annyi idős voltam, mint a lányod, 10 000 Ft-ot összesen nem költöttek rám havonta, mert nem volt rá szükségem. A ruháimra mindig vigyáztam, na nem nőttem volna ki őket, még most is hordhatnám. Cipőt csak évszakváltáskor, és csak akkor, ha kell. Max 5000 Ft.

Moziba nem igazán járok, ha meg mégis, akkor azt zsebből. 13 évesen nem jártam.

Havi 50-60 ezret pedig nagyon sokallom. Lehet, hogy megtehetitek, és tényleg nem megbántani akarlak, de ha így folytatódik az életetek, akkor egy elkényeztetett plázacica lesz a lányodból, akit kb. minden harmadik ember lenéz, leértékel.

Viszont azt jó ötletnek tartom, hogy 10 000 Ft-ot félreteszel neki havonta. Egyetemre, albérletre, ilyesmire jól fog jönni.

2012. máj. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!