Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
44%

Nem baj,csak gondoltam számlákat meg ilyesmiket kell fizetni,autó fenntartás,stb.

Nem kritizálom,csak akiket ismerek ,mind ilyen.

14.l

2012. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
69%
Pff 15 éves lány vagyok és tavaly nyáron kaptam utoljára egy pólót... zsebpénzt se kapok meg semmit. Komolyan irigylem a lányodat.
2012. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
59%
Lassan eljön az az idő, amikor a lányod rájön, hogy megvan mindene amire szüksége van, és még csak meg sem kellett küzdenie érte. El fog kezdeni unatkozni, és mit csinál a legtöbb unatkozó pénzes gyerek?? Na mit?? Hát DROGOZIK, mert már nem tud mit csinálni a pénzzel. Tapasztalat.
2012. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 A kérdező kommentje:
Nem érdekel te milyen vagy és,hogy milyen drogos ismerőseid vannak.Az én lányom nem ilyen,mint ahogy te elképzeled.Hazajön,elkezd tanulni,5-ig tanul,utána kicsit számítógépezik,vacsora,fürdés,8-9 körül alvás!
2012. jún. 5. 15:53
 45/71 anonim ***** válasza:
75%
Akkor meg mi a fenéért kell kiírni kérdésbe? Veszekedni akartál egy jót vagy mi? Úgyis tudtad, hogy ez lesz. Vagy azt hiszed, hogy Magyarországon mindenki olyan jól él, mint ti? Nem kéne ennyire felvágni a pénzetekkel... Amúgy meg csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy a lányod attól még lehet belül egy gusztustalan ember, mert jól tanul meg időben fekszik le. Nőj fel, ez nem ezen múlik..
2012. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj,de neked mi közöd van ahhoz,hogy én mit írok ki?És nem felvágni akarok!A pénzünkért nagyon keményen megdolgozunk!A férjemet (mikor még még nem volt meg a lányunk) volt,hogy évekig nem láttam,mert külföldön dolgozott!Napokat dolgoztunk,és a 24 órából kb. 2 órát aludtunk,úgyhogy inkább légyszíves ne oszd az észt itt nekem!Menjél ki külföldre,dolgozz évekig,és meglátod,hogy meg lesz az eredménye!
2012. jún. 5. 17:06
 47/71 anonim ***** válasza:
83%
Miért érdekel téged egyáltalán, hogy ki mennyit költ a gyerekére? Talán úgy érzed, hogy valamit rosszul csinálsz? Akkor miért támadod a válaszolókat, minden egyes kommentedben? Ha meg biztos vagy benne, hogy te csinálod jól, miért nem magaddal foglalkozol? Ennyire ráérsz? Tipikus unatkozó szülő, akinek annyira bejött az élet, hogy már szinte unalmas, ezért gyorsan elkezd foglalkozni másokéval. Senki nem rosszindulatból írt, mégis lenézően kezeled őket. Miért van az, hogy akinek pénze van, annak hirtelen nagy arca is lesz? Azt hiszed, hogy a te gyereked tökéletes? A válaszolók nagy része azt kívánja, hogy legyen úgy, de azért megosztja a saját tapasztalatait, hogy ne csalódj egy rohadt nagyot ha esetleg ne adja isten úgy alakul, hogy a te lányod is pont olyan lesz mint a tinilányok 90%-a.
2012. jún. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
72%
Rám maximum a kaja meg a rezsim összegét költötték. Új szemüveget 4-5 évente kaptam, fogszabályzót minek, zsebpénzt soha, mert mondták h mindig elköltöm, akkor minek adják. Szóval ja, elkényezteted a lányod eléggé.
2012. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
68%

Bocsánat, de OFF-olni fogok.

Azt ugye tudjátok, hogy a Converse, Lacoste, Adidas és egyéb márkás cipő esetében NEM a minőséget fizeted meg, hanem a márkát???

Ennyire kérlek ne legyetek sötétek.

Amúgy meg életemben egyszer én is elkövettem azt a hibát, hogy vettem 15 ezerért egy cipőt, mert besz*ptam, hogy az biztos meg is éri a pénzt. Hát jó fél évet bírt ki és dobtam is a kukába, pedig nem csináltam benne semmi extrém dolgot, normál használat közben ment sz*rrá.

Azóta 6000 Ft.-nál nem költök többet cipőre.

Emellett több mint egy éve van egy cipőm, aminek az ég világon semmi baja és kínaiban vettem 2000 (!) Ft.-ért.

Ma már szinte semmivel nem rosszabb minőségűek a kínai ruhák, mint amit a butikban veszel.

És hogy ne legyenek illúzióitok: a nagy márkás butikok ruhakészletének nagy része is kínai áru, csak éppen az ötszörösét elkérik a sok sznobtól, aki presztízskérdést csinál abból, hogy minél márkásabb cuccokban mutatkozzon. L/25

2012. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
57%
23 ezer forintos NIKE sportcipőm 3 hónapot bírt (Y) ennyit a "minőségről".
2012. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!