Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
71%
'Kedves'kérdező,ha észrevennéd rád senki sem irigy,inkább sajnál,hogy ezt látja a gyereked,majdan az ő gyereke és így tovább.Mindezt miattad.Úgyhogy gratulálok.
2012. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim válasza:
73%
de jo másoknak hogy ennyi pénzt tudnak költeni a lányukra. én fél évente kapok 1 esetleg 2 fölsöt.van olyan hogy sokkal késöbb. általába addig 3-4 fölsöbe mászkálok.1 nadrágom van ha elszakad megvarjuk. ha már nagyon nagyon rongyos akkor kapok egyet. egy cipöm van. akkor kapok másikat ha nagyon tönkre ment az adott cipö. volt már nemegyszer hogy lyukas talpu cipöben voltam :( nyáron sincs több ruhám .nemegyszer volt hogy 30 fokos idöben a hoszuujut kellet föltürnöm. itthonijaim amit anyum hordott azt veszem föl de volt már olyan ami az utcára már tul szakadt volt elhasznált azt behasználtam itthonra. pld van olyan fölsöm itthonra ami fehér volt de már piszkos szürke gomjai leszakadtak és kivan szakadva. zsepénzem nincs. ha elakarok menni valahova akkor pénz arra sincs .talán 1-2 szer kaptam fagyira pénzt.de azt is csodának vallotam. szülinapomra is most csak 1000 ft kaptam apum meg nem tudott pénzt adni ö se áll tul fényesen meg pénztad be hogy tudjunk valamit enni még ha nem is lakik itt. mást nem kaptam . majális vagy egyéb helyekre se kapok egy forintot se. ezekek elég sz.rok mert a suliban cikis.igaz mindig ápolt vagyok de mindig abban a ruhákban vagyok van ami már teljesen tönkre ment:( arrol nem is beszélve hogy a barátnöimmel annyi a program hogy suli után sétálunk mert nincs pénz.sehova se tudunk elmenni.
2012. jún. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
74%

#55 - ös vagyok (ha jól emlékszem).

Jahhh, és még annyit, hogy ki irigy a lányodra??? Nem én fogok koppanni egy jó nagyot az életben, hanem a te édes kislányod.

Anya mondta, hogyha lenne pénze, akkor se költene ennyit rám, mert az autót nekem kell megkeresni, a házban segíteni fognak, bár gondolom te a Rózsadombon veszel neki egy villát.

2012. jún. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
79%
Igenis fel kell készíteni egy gyereket az életre. Nem kaphat meg mindent csak úgy. Tudomásul kell vennie, hogy a szülő nem mindig lesz ott, hogy segítsen. A dolgokért meg kell küzdenie.
2012. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
1%
remélem nem születik lányom.
2012. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim válasza:
52%
én 18 éves vagyok,hetente 3000ft-ot kapok,de hétvégente a szüleim elég sokat vannak távol és akkor általában hagynak itthon még plusz 2000-et,ez kb egy honapba egyszer-kétszer változó,bérletet kapok az 2000ft,külön órákra most nem járok de régen jártam zenesuli,tánc,stb azt nemtudom mennyi lehetett,szórakozni a heti 3000(neha 5000)böl megyek,ruhát,cipőt nincs megszabva mikor kapok,amikor valami nagyon megtetszik vagy levan értékelve,általában márkás cuccokat veszek leértékelve(pl lacoste cipő 20000ft helyett 14 ért..),hajfesték kb 2000ft meg sminkek,csak alapozót és szempillaspirált használok,meg pirositót, néha a saját pénzemből néha alukodozok és ők veszik meg.Ha büfézek,mekizek az is a saját pénzemből megy,de ha együtt megyünk boltba csokit,pék árukat, kaját,inni valót,amiket kérek szinte mindig mindent megkapok,nagyon édesszájú vagyok:))) De nincsenek irreális kéréseim:)
2012. jún. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim válasza:
100%

13 éves lány vagyok. Zsebpénzt annyit kapok, ahányadik osztáyba járok x100. 7.évfolyamban 700-at kaptam hetente, most hogy 8-ba megyek 800-at ad anya.

Néha járunk fel barátnőmmel Pestre szórakozni (nem bulizni, általában vásárolgatunk, nézelődünk), ilyenkor mindig ad 1000 Ft-ot, amit ha nem költök el este visszaadom neki. Vagy ha olyan kedve van, megtarthatom.

Ruhákat nem kapok mindig újat, csak akkor ha valami már nagyon kell, nincs 100 meg 100 cuccom.

Szülinapra, névnapra, karácsonyra stb. nem kis dolgokat szokott venni, tavaly minihifit és CD-t is kaptam, meg sok apróságot.

Az arcommal most eljárunk kozmetikushoz, ami nem olcsó mulatság, 5-10ezer forintokat elkér egy kezelésért.

Meg néha kapok tőle csecse-becséket, pl körömlakk, kulcstartó, sütemény, kabalafigura, kb havi/félhavi rendszerességgel. De ez változó.

2013. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
87%

Mi (ketten voltunk lányok) anno akkor kaptunk zsebpénzt, amikor a tanulmányi átlagunk elért egy bizonyos értéket havi szinten (pl. 4,3-at, stb.) (Ha magasabbra tettük a "lécet", akkor párszáz Ft-tal többet kaptunk, de ha meg nem jött be a buli, akkor bukta volt, szóval egynél többször nem igazán reszkíroztunk. Egyszer húgom 4,7-et ígért, 4,65-öt (asszem) teljesített, úgyhogy párszáz Ft-ot kapott érte.) De akkor sem volt meg soha a havi szinten legalább 4 000 Ft, még kettőnkre sem (asszem 1 000 - 1 500 körül szoktam kapni, húgom kicsivel ált. kevesebbet, pár éve volt, annyira már nem emlékszem). Ja, az elfelejtettem mondani, hogy amikor középiskolába kerültünk, ott ez a rendszer megszűnt, ha valamilyen ünnepre/akármire kaptunk pénzt, akkor az azé volt aki kapta, különben meg meló nyáron (már ha el tudtunk menni), aztán spórolás, hogy kitartson. Szórólapozni tudtunk menni ketten, felesben vittük, és feleztük a pénzt.

Új ruha, cipő akkor, ha tényleg nagyon-nagyon kellett. Fölöslegesen nem vettünk cuccokat, három-négy felső meg két nadrág untig elég volt (/évszak), havonta fölösleges ruhát venni.

Gyereknap alkalmából kaptam két tábla csokit, vagy egy zacsi pisztáciát, aztán csókolom. Húgom általában engedményre szokta váltani, pl. hogy gyereknap alkalmából 1-2 órával tovább maradhasson a barátnőjével.

Akkoriban nem nagyon jártunk moziba, mert egyrészt messze volt (a szomszéd nagyvárosban), másrészt meg sokkal jobb program volt kint bohóckodni a játszótéren, kutyát sétáltatni, vagy egymásnál hülyéskedni. "Buliban" 17 évesen voltam először, mivel egyik osztálytársunk külföldre költözött, és tőle köszöntünk el. Háznál, csak az osztálytársakkal, utolsó buszra kikísérte a csoportot az apukája.


13 évesen suliidőben este fél nyolc-nyolcra, nyáron kilencre otthon volt a helyünk. Nálunk, és még néhány barátnőmnél olyan szabály is volt, hogy tanulás előtt nincs csavargás, sőt, indulás előtt anyu-apu simán odaállt elénk, hogy biztos megtanultuk-e az adott leckét pl. töriből másnapra. Ha nem, akkor nem volt csavargás, amíg meg nem tanultuk.


Húgom most egy elég nívós vidéki gimibe jár, 4,6-4,8-cal tarja magát, én szakmát tanulok jelenleg. Nyaranta dolgozni járunk, amit keresünk, azt nem herdáljuk el azonnal.


Az 50-60 ezer meg kb. annyi pénz, amennyit mi diákmelóval keresünk egy hónapban, és az tényleg a miénk.

2013. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
Autót kap egy kis magyar sz.ros wc papír érettségiért? :DDD kész vicc..
2013. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 dixie 55 válasza:
13/l en havi 5. Ezer Ft. Kapok es anyum vesz ruhákat ha kell.
2014. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!