Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit költesz havonta 12-15...

Mennyit költesz havonta 12-15 éves lányodra?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem,hogy mennyi a zsebpénze,hova engeded el,ha elengeded akkor mennyit adsz neki,ruhára mennyit költötök,cipőre mennyit költötök stb. Minden írjatok le légyszíves,ami vele jár,és pénzbe kerül.Az én lányom 13 éves,hetente adok neki egy ezrest,valamint ha elengedem pl. moziba,akkor 2 ezer Ft-ot kap.Havonta ruhára legfeljebb 10 ezer Ft-ot költök,de ha kiszakad valami ruhadarabja,akkor pótoljuk.Cipőt csak évszakváltáskor kap,bár tegnapelőtt egy 20.000 Ft-os converse tornacipővel ajándékoztuk meg gyereknap alkalmából.Havonta legfeljebb 50-60 ezret vagyok hajlandó költeni rá.Minden hónapba teszek el neki 10.000 FT-ot,hogy jól jöjjön neki később..Nekem most hirtelen ennyi jutott szembe,de ti még ezeken kívül is írhattok.Kamaszok,és szülők válaszát egyaránt várom!:) Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 27. 18:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
66%

Hát, utolsó, ne reménykedj, mert mindjárt jön a sok apuci-anyuci pénzén soppingoló, elkényeztetett kis p*csa és lepontoz, mint engem :D.

Ennél a kérdésnél csak úgy kaphatsz zöldet, ha leírod mennyire gazdag vagy és eldicsekszel azzal, hogy vettél egy 30 ezres cipőt, ami igazából még olcsó is volt... :D

Még szerencse, hogy stílust nem lehet venni.Nekem van, ezért ha végigvonulok egy 300 Ft-os turis ruciban az utcán, akkor is elismerő pillantásokat kapok, míg az ilyen kis sznobok magukra dobálhatnak 70 ezer Ft-nyi cuccot, akkor is csak tucat sznobok lesznek.

Persze a menő divat márkák pont az ilyen ostoba embereken gazdagszanak meg és nekik ez még csak fel sem tűnik...

Szánalmas.

És igen, most jön majd az, hogy biztos irigykedem.

Ha annyi elszórni való pénzem lenne én inkább utaznék belőle, világot látnék, művelődnék és akkor sem dobnék ki sok ezret mondjuk egy táskára csak azért mert az mondjuk lujivitton. Komolyan sok gazdag kis csitri még a luivittonos zacskóba csomagolt kutya sz*rt is megvenné több tízezerért, csak a márka miatt.

L/25

2012. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Utolsó képzeld el,hogy az Louis Vuitton,nem pedig "luivitton".Amúgy meg voltunk már Lengyelországba,és Spanyolországba is.Idén nyáron Olaszországba,és Angliába látogatunk el,szóval ne mond,hogy nem utazunk belőle!
2012. jún. 9. 14:30
 53/71 anonim ***** válasza:
95%
Maga azt hiszi, hogy aki havi 70-80 ezer ft-ot keres nem pusztul bele a munkába? Az ön egyik kommentjéből ez jött le. Ha magamra gondolok akkor: 1500 ft hetente különórára, ruha...hát ha nagyon szükségem van valamire akkor veszünk. Mondjuk az legyen az havi 4000 ft. Bérletre 2520 ft és suli kajára 3200 ft. Moziba nem járok. Ja igen :D a nagy cipős vita. Időszakosan veszek a saját pénzemből márkásat, mert én is úgy gondolom, hogy azok hosszantartóbbak. Zsebpént nem kapok. Apa külföldön dolgozik, anya itthon. Nem élünk rosszul, szerintem mindent megkapok amire szükségem lehet, ahogy a testvéreim is.
2012. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim válasza:
80%

Gondolom a kedves kérdező,csak azért rakta ki a kérdést,mert hencegni akar,miközben a fele se igaz..:)

22/F

2012. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
78%
Nem rég kaptam egy szandált, egy tornacipőt, nemsokára rövidnacit és pólót.Nem nagyon megyek sehová, ezért nem kapok pénzt, de nyáron a fagyira kapok 500 Ft kb.50-60 ezer Ft????? Anyáék ebből a pénzből számlát fizetnek.Jóságos isten...Ja, és 1800 Ft az ECDL vizsgám.Gyereknapra nem nagyon kapok valamit, de apán látszik, hogy nagyon bántja, hogy nem tud nekem venni valamit vagy elvinni valahová, nemhogy 20.000 Ft - s cipőt vegyen nekem.Persze mindent megkapok, ami kell, de sok ruhát kaptam, azok sok ideig jók.Cipőt kapok télen, tavasszal és nyáron.Kapok mindennap 200 Ft - t tízóraira.Én, ha lesz gyerekem, nem fogom elkényeztetni, de próbálok majd egy kicsit több mindent megadni neki, hogy ne kelljen használt könyveket kapnia (mint nekem).Jövőre révfülöpi táborba megyek, az is 28.000 Ft.Apáék mondták, hogy ezt megspórolják, hogy mégiscsak legyen szórakozásom.A táborra kapok 5000 FT zsebpénzt és szerintem ennyi.Én nem akarlak bántani, kedves Kérdező, de azért visszafoghatnád magad, mert a lányodat szépen elrontod.Nagyon sok mindent megveszel neki.Más, szegényebb szülők szerintem majdnem évente költenek ennyit a gyerekre.Nem vagyok irigy, mert dolgoztatok azért a pénzért, de egy kicsit mintha felvágnál ezzel, hogy te .A szüleim nem vennének nekem autót, mert megkeresném.Ha havonta 60.000 Ft - t költesz a lányodra, akkor évente több mint félmillió forint.Ez eszméletlen sok pénz.
2012. jún. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 r2d3 válasza:
35%

Kedves kérdező, te aztán jó nagy plázacicát csináltál a lányodból. A felét bőven elég lenne rákölteni. Bár már mindegy, mert innentől már nem fogod visszafogni, annyira elszaladt vele a ló. Gratulálok!


Húgom, aki még anyuékkal lakik 15 éves, tehát még belefér abba a korba amit kérdeztél, zsebpénz nélkül (ahogy én is felnőttem nélküle), cipőt akkor kap, ha kezd tönkremenni, de akkor sem drágát, mert teljesen mindegy az ár, nagyjából fél év alatt úgyis elkopik valamennyi (bár a tornacipő, amit mindennapos használatra kapott még 14. szülinapjára, szinte tökéletes állapotban van most is, úgy, hogy kínaiban lett véve.). Ruhákat havonta? Minek?

Sem én, sem ő nem kap (és nem is kér!) havonta ruhát, csak akkor ha egy tönkremegy, ahelyett másikat, ez általában fél évente, akkor is max 5000 Ft-ig.

Suliban jár 3 éve kézire, de az ingyenes, és még mindig azt a cipőt hordja, amit az elején kapott (igaz, hamarosan ki fogja nőni, de nem kér másikat, mert imádja hordani...).

Moziba sem megy, inkább a barátnőivel átmennek egymáshoz filmet nézni.


Hozzáteszem, szülői engedéllyel dolgozni fog nyáron, igaz, nem kifejezetten a pénzért, hanem mert a barátnői is mennek, és együtt ez "tök jó buli". (Én is jártam nyaranta, sőt, még most is, meg néha egyetem mellett tanév közben is.)


A szüleim elég jól keresnek, azt hiszem, megtehetnék, hogy ennyit költsenek a húgomra (és költhettek volna rám is), de nem teszik, hogy megdolgozzunk a pénzért.



Szóval ha megfogadsz egy tanácsot, sürgősen elkezdesz visszavenni ebből az elkényeztetésből, szülői erélyességgel talán még nem teljesen visszafordíthatatlan/javíthatatlan a dolog. Máskülönben tényleg lehet, hogy unatkozó drogos/alkoholista lesz.

2012. jún. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
91%

Jaj kérdező, most komolyan a lujivittonba kötöttél bele? Szerinted nem direkt írtam úgy, ahogy? :D Te tényleg nagyon sötét lehetsz.

És még szaporodtál is, hogy ezt a rengeteg "tudást" átadhasd az utódaidnak is...

L/25

2012. jún. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 A kérdező kommentje:
Nem tanítottak meg a szüleid normálisan beszélni az emberekkel? Attól még,hogy irigy valaki,nem kell lehurrogni másokat!Magadban kell tartani!
2012. jún. 13. 06:40
 59/71 anonim ***** válasza:
77%
Azt hiszed irigy rád itt mindenki? :D havi 60ezerért se kéne egy ilyen anya, aki felteszi azt, amihez semmi köze másnak, és még lenéző is mindenkivel :D Magában kell tartania az irigységet? Ezért jó a te lányod, mert gondolom meg se mer szólalni, ha így nevelted. De majd egyszer besokall és nagyon meg fogsz lepődni.
2012. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
69%

Na, és meg is érkezett a várva várt "irigy vagy" szöveg :D.

Olyan egyszerű vagy kedves kérdező, mint egy zsák alma :).

Biztos irigy vagyok a szegényes értékrendedre, az ostobaságodra és a mindehhez társuló végtelen önbizalmadra (rossz kombó ez így együtt...jáááj).

Tudod, a világ összes pénzéért sem szeretnék olyan lenni, mint te.

Azzal kapcsolatban meg, hogy kit mire tanítottak a szülei, szerintem ne bonyolódjunk vitába (a te érdekedben). :)

L/25

2012. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!