Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a kamasz (14-16 éves) lányotok elmondaná, hogy megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 01:33
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
99%
A sulitokban nincs iskolapszichológus? Vele kellene beszélned, titoktartási kötelezettsége van és ilyen esetekben nagyon sokat tud segíteni.
2012. jún. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Magántanuló vagyok, de már voltam pszichológusnál, pszichiáternél, még pszichiátrián is, de nem nagyon segítettek. Egyébként mit értesz segítség alatt? Elfelejteni nem fogom tudni, és a szüzességem sem kapom vissza. :/
2012. jún. 7. 09:41
 13/51 anonim ***** válasza:
90%

Minden körülmények között a gyerekem mellett állnék, és most melletted is állok bizonyos értelemben, mert te is gyerek vagy még, és bár nem viselkedtél helyesn, sem okosan, azért sohasem gondolnám, főleg nem mondanám, hogy a te hibád volt!


Hogy mit csinálj, az attól függ, milyen a kapcsolatod anyuddal. Felteszem, lehetnek problémáid, ha megjártad a pszichiátriát. Ha nem anyudnak, mondd el másnak, legyél túl rajta. Azért ha ismersz vagy később megismersz olyan fiút, aki értelmes és barátként megbízható, idővel próbálj meg újra párkapcsolatot létesíteni. Nem baj, ha nem most rögtön, de azért a végtelenségig ne várj.


Sajnos ismerek olyan fiatal nőt (aki gyönyörű egyébként), akit gyerekkorában molesztáltak, és felnőttként nem volt képes átlépni egy kapcsolatban azt a bizonyos határt. Nálad nem ugyanez a helyzet, tehát ne ess kétségbe, a szüzessége két év múlva egyik kortársadnak se lesz már meg!! :) (Vagy már most sincs??)

2012. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
97%

Az erőszak minden körülmény mellett erőszak. És egyedül az elkövető a bűnös. Az áldozat nem hibáztatható.


Akkor is, ha az elkövető nem ismeretlen, hanem a nő férje, barátja, rokona az elkövető.

Akkor is, ha a nő kihívóan öltözött, kellette magát.

Akkor is, ha alkoholos befolyásoltság alatt állt.

Akkor is, ha kezdetben ő akarta jobban az aktust.


Nem szabad hibáztatnod magad, mert akkor sokkal nehezebb túllépned a történteken!


Ha a lányommal történne ilyesmi, természetesen támogatnám.


Ha szeretnél szakszerű segítséget kérni, akkor hívd bátran ezt a telefonszámot:

06-40-630-006 - ez a szexuális erőszak áldozatai számára fenntartott segélyvonal száma


Hívható hétfőnként 10–14, szerdánként 14–18, péntekenként 10–14 óráig.


Abban nem tudok tanácsot adni, hogy hogyan és mennyit mondj el anyukádnak. Őt te ismered jobban.

Mint látod, itt is vannak olyanok, akik az áldozatot hibáztatják. Ha édesanyád is ilyen, akkor nehezebb a dolog.


Kitartást!

2012. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
2%

Igazából magamat is hibáztatnám és a gyerekemet is.

Ha nem nappal történt amikor rendes gyerekhez híven suliba ment különórára sportolni,vagy barátnőhöz boltba stb. akkor ott már főleg a lány a hibás,de csak akkor ha én nem nem engedem el este,éjjel mászkálni hanem kiszökik.egy 14-15 éves ne mászkáljon egyedül este sehova éjjel meg abszolút otthona helye.Egy 16 évest sem nagyon engednék el egyedül.Ha meg elengedtem akkor én is hibás vagyok,hogy ennyi eszem van,de azért is hibás vagyok ha kiszökik,nyilván elrontottam valamit a nevelésében.

Tudod kérdező a tinik majdnem mindig érettebbnek,okosabbnak gondolják magukat a szüleiknél és a felnőtteknél.

2012. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:

Utolsó... Nem gondolom okosabbnak, érettebbnek magam anyumnál, szerintem soha nem is gondoltam magam annak. Csak volt egy kapcsolatom, szerettem őt, és tudtam, hogy anyum nem engedné, hogy együtt legyünk, találkozzunk.

Köszi mindenkinek a bátorítást, anyum nem hiszem, hogy hibáztatna, inkább túlreagálná, én csak szeretném elfelejteni ezt az egészet. Szerintem rendőrségre, nődokihoz, meg mindenféle pszichológushoz mennénk, aminek nem hiszem, hogy sok értelme lenne.

Nem tudom, hogy a kortársaim szűzek-e, vagy nem, nem is érdekel, de gondolom, hogy a legtöbb ilyen korú lány már nem, és nem azért, amiér én. Szóval (érthetőbben) tele van az ország tini ribancokkal.

Egy ismerősömnek mondtam, hogy mi történt ezzel kapcsolatban, de nem hitte el. Ő felnőtt (férfi). Ha így érted, tartjuk a kapcsolatot, találkozunk (nem titokban, tanultam az esetből), sokat van nálunk, stb, de párkapcsolatom (remélem) sosem lesz. Egyébként ezt a kérdést én írtam ki nemrég:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__2..

Na nem akartam kisregényt írni (meg nagyot se), díjazom, ha valaki elolvassa. :D

2012. jún. 7. 22:06
 17/51 anonim ***** válasza:
93%

akik a kovetkezot vagtak a fejehez: te vagy a hibas

azoknak uzenem, hogy ezzel nem segitetek neki!


eloszor is kedves kerdezo, nyugodt korulmenyek kozott ulj le anyuddal, kezd el az elejetol, es mondj el mindent! Valoszinuleg ki fog akadni anyukad, de ugyis melled all vegul, hisz a lanya vagy!


Ne nezz vissza, zard le eleted ezen reszet, tudom, hogy nehez, de ezt csak te tudod legyozni... Pszichologus nem fog tudni segiteni, csak a penzed megy ra... lepj tovabb, legy eros! Keress hobbit, ami lekot, es elvonja a figyelmed. Ezentul mas lesz az ertekiteleted. En a helyedben elmennek orvosi vizsgalatra, nehogy valami bajod legyen

2012. jún. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történt :-(.

Furcsa, hogy alig ismerted a fiút, akivel jártál...gondolom megtanultad, hogy máskor nagyon vigyázz ezzel a dologgal.

Ettől függetlenül, hogy nem voltál elég óvatos...NEKI SEMMI JOGA NINCS TÉGED MEGERŐSZAKOLNI. Senkinek nincs joga ilyet tenni.

Ő téged bántott, függetlenül attól, hogy te is lehettél volna óvatosabb. Az hogy jártatok nem hatalmazza fel, hogy bárminemű erőszakot kövessen el rajtad.

Az a férfiismerősöd, aki nem hisz neked...hát nem tudom, elgondolkodtál-e azon hogy vajon ő jó ismerősöd-e?

Milyen barát az, aki nem hisz neked?

A helyedben továbbra is járnék pszichológushoz. Gondlom neki elmondtad. Anyukád nem tudja, hogy pszichológushoz jársz?

A másik kérdés, nagyvárosban élsz? Vagy valami ki helyen?

Kitartást!

2012. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 A kérdező kommentje:

"Az a férfiismerősöd, aki nem hisz neked...hát nem tudom, elgondolkodtál-e azon hogy vajon ő jó ismerősöd-e?"

Igen, gondolkodtam ezen, de végülis nagyon jóban vagyunk, nem szemét, meg semmi, szinte ő az apám ("igazi" apám nincs), megszoktam, hogy kevesen hisznek nekem valamiért... Pedig nem szokásom hazudni.

Mondtam a pszichológusnak, hogy mi történt, furcsán reagált rá, úgy vettem észre, anyumnak nem mondott erről semmit. Anyum tudja, hogy jártam a pszichológushoz, ha jól emlékszem, ő akarta, ő kereste meg nekem a csajt (pszichológust).

Kisebb városban élek, attól függ, miért kérded.

2012. jún. 8. 12:05
 20/51 anonim ***** válasza:
93%

Normálisnak vallja magát, aki az áldozatra igyekszik hárítani mindenestől a felelősséget ilyen esetekben? Én a helyében nem tenném.

A világ legkorrektebb elve: "Élj és hagyj élni." Élvezd a magad létét anélkül, hogy bárki másnak ártanál vele. Olyan nehéz volna ehhez tartania magát az emberiségnek? A nemi erőszak bőven az eszme határain kívülre csusszan. Hiába tanúsított megfontolatlan csitrikhez méltó viselkedést a kérdező, hiába ködösítette be elméjét a naivitás, ez szemernyit sem enyhít a bűn tényén. Mely civilnek ártott ő a hülyeségével? Ezzel szemben az elkövető? Na ugye. Próbálhatunk enyhíteni a vétek súlyán, csak épp a kísérlet célja, az eredmény fog elmaradni akkor. Erőszakoskodásra ez messze nem indok, s ha sztriptíz-produkcióval állt volna a csávó elé, az is édeskevés lett volna a törvénynek. Ez nem magyarázható ki csak úgy.

Okoskodók, elmehettek a francba...

2012. jún. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!