Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a kamasz (14-16 éves) lányotok elmondaná, hogy megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 01:33
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
2%
szerintem senki sem állította,hogy az elkövető az jó ember.vagy nem követett el bűnt,de azt ne állítsa nekem senki,hogy gyerek anyja és a gyerek sem hibázott,miért szökött ki?miért nem beszélt az anyjának róla?az anyja miért nem nevelte a gyereket normálisan,hogy a gyerek tisztában legyen vele,hogy nem szökdösünk ki pláne nem éjjel,alig ismert emberekhez,persze az elkövető az börtönt érdemel,de nem kell elhitetni a kislánnyal,hogy teljesen ártatlan a dologban
2012. jún. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Persze, alkalmazhatott volna több józan paraszti eszet, de mi haszna a képébe dörgölni ezt úgy, hogy ő is teljességgel tisztában van vele, a padlón fetreng, ez pedig újra meg újra visszataszítja őt oda, arról nem is beszélve, hogy a srác vállát nyomja nagyobb bűn terhe? Az első hozzászólásom főként a "megérdemelted" és ehhez hasonló cukiságokkal dobálózó barmoknak szólt.
2012. jún. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Az erőszak NEM A TE HIBÁD! EZT MEGISMÉTLEM: NEM A TE HIBÁD!!!!

Bárki, aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!!! A kiszökés hiba volt a részedről igen, de az erőszak NEM! Senkinek nincsen joga senkit megerőszakolni! Aki erre képes, az súlyosan sérült pszichikailag! A NEM azt utolsó pillanatban is NEM!

Hogy szülőként hogy reagálnék? Nagyon megviselne, hogy a lányommal ez történt és nem voltam akkor vele, nem segíthettem neki! A körülmények, a szökés, az engedetlenség mind a háttérbe szorulna.

Ami nagyon fontos, hogy tényleg részesülj segítségben! Mindenféle erőszakos cselekményt sajnos követi egy olyan jelenség, amit a pszichológusok poszt traumás stressz zavarnak hívnak. Ez akár hónapokkal a tett után is megjelenhet. Szakszerű átbeszélése több alakalommal is a történteknek segítene ezt megakadályozni, illetve kezelni.

Segít a csoport is, ahol hasonló sorsú nőkkel tudjátok ezt közösen feldolgozni irányítás mellett.

Sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem a megfelelő szakemberhez kerültél. Mindenképpen olyat érdemes keresni, aki jártas a viktimológiában (nemi erőszak kezelése).

Írtad, hogy pszichiáter kezel és magántanuló vagy, gondolom ez sincs ok nélkül, a szüleiddel nem lehet rózsás a viszonyod. Ez sajnos meghatározza azt is, hogy egy ilyen dolgot meg tudsz-e édesanyáddal beszélni, illetve meg fog-e tudni nyugtatni ezek után.

Nagyon sajnálom a történteket, bárhogyan is alakult! Remélem sikerül felépülni kicsilány, visszanyerni az önbecsülésed és a későbbiekben kialakítani egy olyan kapcsolatot, ahol valóban szeretnek és te is valóban szeretni tudsz..!

2012. jún. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az utóbbiaknak! Apum nincs, vagyis valahol biztos van, csak nem tarthatom vele a kapcsolatot. Hogy mondjam el anyumnak ezt az egészet? Egyszerűen álljak elé, és "anyu... megerőszakoltak"? Vagy lassan utaljak rá? Nem igazán tudok vele bármit is megbeszélni, de inkább miattam, nem tudok ennyire nyílt lenni. Tudom, hogy nem haragudna, meg nem tépné le a fejem, csak félek, nem tudom, hogy fog reagálni, nem akarom, hogy dokikhoz vigyen. Szerintem már késő. Mondhatni, jól érzem magam így, pasik nélkül, nem akarok "vissza szokni" rájuk. Mindenki erőlteti, hogy "biztos megszeretsz valakit", meg "fogsz még szeretkezni valakivel", és ezek a "biztatások" elég szarul esnek. Nem akarok (újra) ribanc lenni, jól érzem magam aszexuálisként(?).
2012. jún. 10. 15:36
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

A ribanc és az aszexuális között azért van még lehetőség, kedves kérdező:) Szerencsére van szín is a világban, ne minden csúnya fekete és fehér...! Ez egy kényelmi állapot, ahol most vagy, de kötve hiszem, hogy így boldog lennél. Ha így boldog vagy, akkor rendben van minden. De ha egy picit is megalkuvás, akkor nem..

Anyuddal van egy olyan sejtésem, hogy sok mindenről kéne beszélnetek.. Elmondhatnád neki onnan, hogy miért volt neked fontos, hogy ennyit fiúzzál. Mi az ami leginkább hiányzott az életedből. És lassan rá lehet térni, hogy sajnos történt valami, amit szeretnél neki elmondani, mert borzasztóan érzed magad miatta és mégiscsak ő az édesanyád, jól esne, ha meghallgatna. És ekkor elmondod.. hogy sajnos te bizony akkor aznap nem hallgattál rá, az idősebbre, az okosabbra és elszöktél.. és sajnos nagyon ne volt szerencséd, mert egy borzalmas emberrel hozott össze a sors.

2012. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt nem hiszem el. Nem olvastam végig a kommenteket, de egy nagyon felidegesített. Megerőszakoltak egy lányt. MEGERŐSZAKOLTAK! És még van itt valakinek pofája a kérdezőt hibáztatni? Hogy lehet valaki ilyen idióta? Mi az, hogy megérdemli? Aki ezt írta, kívánom neki, hogy kapja el egy többtagú cigánybanda, és bas*za meg jó alaposan, majd meglátjuk, ő mit szól majd..
2012. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó előttivel, egy tágabb kört kéne startmezővé avanzsálni, s azt szűkíteni folyamatosan. Esetleg egész egyszerűen elregéled [alliteráció] neki a történteket a csávó kapcsán, töviről-hegyire, az elejétől a legsajnálatosabb fekete foltig. Drukkolok, hogy rászánd magad, biztos gördülne egyet a kő a szíveden.

#22 voltam.

2012. jún. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
98%

# 18/27

Elmondásodból nem úgy érzem, hogy szisztematikusan jársz pszichológushoz. Nem elég egyszer elmenni.

Anyukád egyébként miért látta indokoltnak, hogy járj oda? Ő javasolta? Miért, ha szabad ilyet kérdeznem? Mivel emiatt ugy biztos nem akarhatta, mert nem is tud róla. Miért vagy magántanuló? Írj privátban, ha szivesen válaszolsz, mert gondolom ez már túl privát.


Mindenképp foglalkozz a dologgal: beszéld meg anyukáddal, a pszichológusoddal, iskolai pszichológussal stb. Fontos, hogy segítséggel túltedd magad ezen a dolgon és új lappal indulj. Keress fórumot, ahol hasonlót átélt emberekkel megbeszélheted.

Ne gubózz be, hanem azon légy hogy feldolgozd!

Fiatal vagy, előtted az élet :-)!!!

2012. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Violet Unicorn válasza:
100%
nagyon sajnalom ami tortent veled :( tenyleg nagyon rossz eset... az a legjobb ha elmondod nekik mert megis a szuleid, es a szulok szempontjatol is fugg hogy hogyan nezik az egeszet de szerintem nem tepik le a fejed ahogy egyesek mondtak! es kerem azokat hogy fogjak vissza magukat! igen ebben reszben te is hibas vagy, de leginkabb az a fiu a hibas.... hany eves az a srac?
2012. jún. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
32 volt akkor... :/ Utolsó előtti, írom a privátot.
2012. jún. 11. 14:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!