Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a kamasz (14-16 éves) lányotok elmondaná, hogy megerőszakolták?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 01:33
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt "szerencsém" 14 évesen ahhoz, hogy két felnőtt férfi fényes nappal, elég forgalmas helyen (Budapest Bosnyák téri templom mellett) elkapjon és behúzzon a bokorba. Szerencsémre a megerőszakolásig nem jutottak el mert csak a kezemet fogták le és jól megrúgtam őket.


Nem sokkal később azintén az iskolából hazafelé tartva egy férfi hátolról támadt és elkapta a melleimet.


Aztán egy taxis egészen hazáig követett az autójával és végig mondogatta, hogy hazavisz.


Voltak még suttogók a járműveken a de meg b...nálak szüveggel.


Elmondtam otthon az eseteket, a szüleim elintézték azzal tinihiszti.


Ennek következtében nem jártam fiúkkal, nagy ritkán mentem el a barátnőkkel még moziba is. 32 évnek kellett eltelnie mire az első szerelem eljött az életembe.

2012. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 Sweet Dreams válasza:
100%

Aki ezt a lányt hibáztatja és olyanokat ír, hogy a saját gyermeke nyakát kitekerné ha ilyen történne vele az ne lepődjön meg azon ha a gyermeke nem lesz őszinte vele, és ha esetleg ilyen történne vele akkor inkább öngyilkos lenne mintsem hogy segítséget kérjen a szüleitől. Mert ha ez meg ez lesz veled akkor megfenyítelek stb. Az ember hibázik de ha a szüleinktől nem várhatjuk el, hogy mellettünk álljanak még ha hibáztunk is akkor kitől? Ez a megoldás egy szenvedő gyereknek, hogy azt mondjuk neki : Igen te vagy a hibás, megérdemelted!!!???

Az ilyenek inkább ne vállaljanak gyereket.

Nem hibáztatni és okolni kell, hanem melléállni, támogatni, segíteni SZERETNI.

Ó te gyermek hoztál egy rossz döntést aminek megfizetted az árát. De én szívesen segítek Neked. Ha gondolod keress meg privátba.

2012. jún. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Az én véleményem a lelked mélyén hiányozhat az apukád is nagyon.

Nagyon fiatal vagy,fel tudod dolgozni, hidd el hogy értékes vagy! Ne tartsd magadba. Írd ki akár név név nélkül,először hogy te legyél vele tisztába mi történt, milyen érzéseid voltak vannak, majd dugd el, ásd el olyan helyre ahol biztonságban van. Ne gubózz be ha lehet. Keress olyan helyet ahol megoszthatod ezt olyanokkal akik átélték, akik erre specializálódtak, azt hallottam hogy a pszichodráma csoportok is hasznosak, ahol úgymond eljátszotok eseményeket és ott felszakadhatnak ki nem mondott érzések, meggyógyulhatnak fájó emlékek.

Anyukád a személyiségétől függően fogja majd lereagálni hogy mi történt. De azért jó ha te előtte leírod, hogy kijöjjön és kitisztuljon, esetleg ad oda neki hogy megbízol benne hogy olvassa el. Neki is idő kell amíg feldolgozza szerintem, de ahogy a te érzéseid egyediek az ő érzései is azok lesznek. Én azért írom, hogy írd ki, mert az már segít, ha azon gondolkozol hogy anyud mit fog szólni akkor még több energiád elmegy. Egyszerre egy probléma. És keress csoportot is ha van a közelben.

Minden jót!

2012. jún. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%

Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen:

[link]

Nézd meg, írj nekik, ők biztos tudnak ajánlani valami szakirodalmat vagy csoportot. Van telefonos ügyfélszolgálatuk is azoknak akikkel baj történt.

2012. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Próbáltam már leírni, de 1-2 mondat után nem tudtam folytatni, sírógörcsöt kaptam, remegni kezdtem, szédültem, stb... Most is sírhatnékom van.
2012. jún. 13. 13:09
 36/51 anonim ***** válasza:
94%

legszívesebben letépném a fejét itt az összes trollnak, aki képes egy 14 évest hibáztatni meg olyanokat írni, hogy "ha este megy ki az utcára, akkor a lány is hibás"... gondolom, ti is jártatok már sötétedés után utcán, akkir ti meg megérdemelnétek egy seprűnyelet a feneketekbe...


kitartás, kedves kérdező, rendbe fogsz jönni, de a pszichológust mindenképpen ajánlom, ő tanácsot adhat abban is, hogy mondd el anyukádnak.

2012. jún. 14. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
9%
már ne is haragudj utolsó,de tény hogy hibás benne kiszökött este a pasijához akiről az anyja nem is tudott..arról,nem tehet hogy megerőszakolták,de arról igen,hogy lehetőséget adott rá..tépd le a saját fejed inkább..mellékesen 15 volt,15 évesen volt annyi eszem,hogy nem szökdösök ki..de nem is az a lényeg a kérdező emelje fel a fenekét menjen el pszihológushoz beszélje meg az anyjával,és jó barátnőjével...engem a nevelő apám molesztált éveken át,át tudom érezni a dolgot,csak bosszant hogy válaszolók azt támadják aki leírja hogy igenis hibás benne a lány is és az anyja is,én is hibás vagyok hogy anyámnak nem szóltam a nevelőapámról mert nem mertem,túl vagyok egy pszihológuson és rengeteg beszélgetésen és rendbe jöttem...
2012. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:
100%
Rögtön feljelentést kell tenni. Nálam nem ez történt, és mai napig viselem a lelki következményeit. Örülj, hogy a lányod elmondta, állj mellé, érezze, hogy számíthat rád. Sajnos az én esetemben nem így volt, ez örökké fájni fog.
2012. jún. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló, már ne haragudj, de egy idióta vagy! A kérdező hülye volt, hogy kiszökött, igen, de SENKI NEM ÉRDEMEL ILYET! Undorítóak az ilyen emberek, akik így gondolkodnak, mint te.

Kérdező: az én szüleim kb. kitekernék az illető nyakát. Egyébként miért nem mentél el a rendőrségre? A szemétláda megérdemelné a börtönt.

15/L

2012. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:
Nem akartam nagy ügyet csinálni belőle, és nem akartam, hogy anyum megtudja, féltem, hogy hogyan reagál.
2012. jún. 14. 18:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!