Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a gyerek...

Hogyan kezelitek a gyerek kalózkodását?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer elmondtam neki, hogy ne is próbáljon ingyen letölteni fizetős játékokat. De még mindig próbálkozik (szerencsére sikertelenül), és le is tagadja. Már többet is vett magának, de amióta megbukott (iskola) már nem engedem neki.

Eltiltani nem akarom az számítógéptől, és telefontól, de más megoldást nem látok. Van más lehetőségem?

Amúgy szerintem komolyan játékfüggő. Emberi kapcsolatai nincsenek, csak egy lánnyal írogat.


2017. aug. 4. 01:14
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
81%

Ha lenne gyerekem, nem szólnék bele. A játékok döntő része gyakran a sávszélességet nem éri meg, nemhogy a pénzt érte...

Javaslom néked freddyD "Rossz PC Játékok sorozatát", vagy Reactor "Game Over" bemutatóit. Kicsit le fogsz döbbenni.


Mindazonáltal nem mindegy játékletöltés illegális. Létezik pl. olyan, hogy egy cég kidobja ingyenesbe a korábbi műveit (Westwood, Rockstar), de olyan is van, hogy abandonware. Olyan játékokat tölthetsz le ingyen, amit bótba' rúdaranyért se kapsz már meg. Azonkívül van rengeteg hót ingyenes freeware játék is.


Végül pedig azért sincs értelme tiltani, mert akkor egyszerűen letölteti mással, kinyomtat rá eredetinek látszó borítót, oszt kész. Nem rakétatudomány ezt megcsinálni.

2017. aug. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
65%
ha nem tetszik, hogy kalózkodik vedd meg neki, miféle szülő vagy te??? ha nincsenek barátai majd lesznek, hadd játsszon, az legalább leköti, majd megunja.
2017. aug. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
87%
Nem nagyon értem a problémát.
2017. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem akarom, hogy illegális program kerüljön a gépemre. Ezt akarom úgy elkerülni, hogy közben nem korlátozom a gyereket a számítógéppel. Tudom, hogy "természetes", de akkor sem akarok ilyeneket. A géphez értek, tudok az ingyenes játékokról, és több más ingyenes dolog is van rajta.

Azért nem veszek neki, mert 99%ban erőszakosakat akar, miközben a tanulmányi átlaga a 2-est sem éri el, és egy barátja sincs. Arról nem is beszélve, hogy nem fogok havi szinten, akár 100ezreket kidobálni.

2017. aug. 4. 08:06
 5/54 anonim ***** válasza:
68%

jajj de imádom az ilyen "elvekkel" rendelkező szülőket

az ilyenek nevelik ki a pszichopatákat

nem csodálom, hogy gépfüggő és magányos. gondolom már az összes kortárs élménytől megfosztottad az elveid alapján


gondolom ahogy hazarogysz a munkából már csapod is fel a fizikát és a matekot csupa tudásvágyból, kivéve persze ha épp nem növényi szöveteket preparálsz tudományos céllal

ki érti, hogy ez a büdös kölök miért nem érti


mutass neki alternatívát... hogy élnek azok, akik a te elveid alapján boldogok és sikeresek

ha meg nem tudsz ilyet, akkor tessék szépen hagyni a kortársakkal kibontakozni

2017. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
83%

Na a te gyereked sem lennek.

Vannak ingyenes jatekkk, vannak jo akciok.

Szegeny gyerek

2017. aug. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Velem van a baj, hogy nem tolvajnak akarom nevelni a gyereket, és én sem vagyok hajlandó lopni? Tényleg megérett a világ a pusztulásra...

De akkor szerinted, ha telepakolom a gépet lopott játékokkal, akkor 5ös tanuló lesz, és boldog ember? És mi lessz, ha egy nagyon komoly gépet is veszek neki? Atomfizikus? Úgy hogy közben én meg vagy börtönben ülök, vagy kifizetem a navnak a többmilliós büntetést?

Írtam már, de az ingyenesekkel nincs bajom, azokat felrakhatja, és azokat is, amiket megvett.

2017. aug. 4. 09:50
 8/54 anonim ***** válasza:
83%

Te fogyatékos vagy.

Nem lesz tolvaj és fogja üldözni a nav.

Képzeld a sima egyszemélyes játékot én sem veszem meg. Töltse le ész kész de van amit megkell venni

Mellesleg 950 ezer volt a fiam gépe ja és ő sem kitűnő

2017. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
53%
azért majd 1 millió egy gépért kicsit sok..
2017. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Azért neked sincs okod panaszra...

Remélem nem is lesz tolvaj. A nav sem fogja üldözni, amíg nem kerül képbe. Utána viszont jön a házkutatás, és következményei. Örülj, hogy nem tudod mi az. Én, (szerencsére csak kollégámtól,) de tudom. Kiváncsi lennék az arcodra, hogy hogy reagász, amikor a nyomozó nagylelkűen megkérdezi, hogy a gyerek gépét is magadra vállalod-e, vagy ő ellene is indítsanak egy külön eljárást.

Leírom harmadszor is, hogy évismétlésre bukott. De többször nem mondom el.

A fiad gépe, nekem egy havi fizetésem. Ennyi pénzt én számítógépre nem költök. És neki sem fogom megengedni. Pedig a laptopom, 500eFt volt, de az munkaeszköz.

Programozóként meg külön "örülök" hogy sokaknak természetes, hogy meglopják a játékos kollégáimat...

2017. aug. 4. 11:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!