Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a gyerek...

Hogyan kezelitek a gyerek kalózkodását?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer elmondtam neki, hogy ne is próbáljon ingyen letölteni fizetős játékokat. De még mindig próbálkozik (szerencsére sikertelenül), és le is tagadja. Már többet is vett magának, de amióta megbukott (iskola) már nem engedem neki.

Eltiltani nem akarom az számítógéptől, és telefontól, de más megoldást nem látok. Van más lehetőségem?

Amúgy szerintem komolyan játékfüggő. Emberi kapcsolatai nincsenek, csak egy lánnyal írogat.


2017. aug. 4. 01:14
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
82%

"miközben azt szajkózzátok, hogy normális dolog a lopás."


- Le lett vezetve korrektül, hogy ez miért nem lopás.

- Akármilyen számítástechnikai szirszart veszel, már bele van építve az árába sokszorosan a warezolt termékek árának visszatérítése.


" Csak kár, hogy a bíróságon nagy ívben tesznek a véleményünkre. :-((( Ha már ott állsz vádlottként, szavad nincs. Érvelhetsz, csak közlik, hogy nem érdekli őket. "


A bíróságon az nyer, akinek jobb az ügyvédje. Ha a tied jobb, a "szakértő" bekaphatja keresztbe-kasul.

2017. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

"Akármilyen számítástechnikai szirszart veszel, már bele van építve az árába sokszorosan a warezolt termékek árának visszatérítése" Akkor miért nem ingyen adják? És ha elkapnak, akkor miért büntetnek?


Ez igaz, egy jó ügyvéd sokat ér. Az büntetés csökkenhet, de az meg elmegy ügyvédre, a vád viszont közel megingathatatlan. Azt meg kizártnak tartom, hogy felmentenének, és bocsánatot kérnének a meghurcolásért.


Poén, de sajnos sok valóság alapú dolog van benne. Szerintem érteni fogod, régi biztos olvastad is már.


[link]

2017. aug. 4. 22:54
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Nos, apám úgy kezelte a torrentezési próbálkozásaimat hogy megkért inkább szóljak mi kell és lekalózkodja ő :D

Moziba szoktam járni, játékot is veszek, a World of Warcraftot hivatalos szerveren tolom ami 3500/hó plusz kb 10000/év ha van új kiegészítő, akkor torrentezünk játékot ha nem tudjuk megéri-e, letöltjük és ha tetszik úgyis megvesszük.

2017. aug. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ez a "játékok arőszaosak" hablaty.... Soroljatok fel fejből 5 játékot ahol semmiféle erőszak nincs. Hajrá.... Egyet nem tudok így feljből, még a Simsben is k itudod nyírni az emberkéidet, a baj akkor van ha a gyerek nem tud elvonatkoztatni tőle, én is ölöm a nagy démonokat WoWban mégsem megyek ki és állítok baltát a szomszéd néni fejébe mert beszólt ennyire nem kell minden degeneráltnak nézni.
2017. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy bakker nem vagy észnél, apám számítógép szerelő anyám meg adóügyes szóval merem mondani hogy kicsit belelátnak a témába, magyarországon még soha senkit nem csuktak le ilyenért, sőt, úgy tudom magán célra nem büntethető, nem lopás mert nem veszel el semmit csak lemásolod, ha én bemegyek a Louvre-ba, lefotózom a Mona Lisát, kinyomtatom a fotót és kirakom a falra akkor én most elloptam Da Vince leghíresebb művét? Ugye hogy nem.
2017. aug. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
*Da Vinci mielőtt valaki ezen akad fent
2017. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
9%

"Soroljatok fel fejből 5 játékot ahol semmiféle erőszak nincs. "


Simcity-széria, Supaplex, Pong, Jane's Hotel széria, Wayne's World...


Tovább is van, mondjam még?

2017. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

Ez is egy megoldás. Csak én nem kalózkodok - már. De mindennek van demója is, amivel ki lehet legálisan is próbálni. Ebben az esetben nem értem a letöltést. Amúgy demóból már számtalant kipróbált ő is. Ez nem is baj.


Az erőszakkal kapcsolatban igazad van. Csak a mértéke nem mindegy, és az hogy ha abba kell hagynia, akkor dühöng. Pedig mindig 10-20 perccel előbb tudatjuk vele, hogy majd hagyja abba.


Csak a filmekre, zenékre igaz, hogy magán célra nem büntetik. De ettől még nem engedélyezett! A program CD-ről másolatod sem lehet, kivéve ha az eredetit is meg tudod mutatni, és csak egy másolatod van. A barátomnak a TotalCommandet 7x felszámolták, mert ennyi telepítő fájl volt a gépén, plusz egy futó példány. Csak ezért nem is csuknak le. A pénz beszedés a cél. De ha elér egy bizonyos összeget, akkor jön a börtön szele...


De igen! Már a bejáraton kint lehet, és sok helyen kint is van a "fényképezni tilos!" piktogram. Ebben az esetben nem a kép ellopásáért büntetnek, hanem a szerzői jogok megsértéséért, és vagyoni hátrány okozásáért (ami tartalmazza az elmaradt bevételt is), ahogy a szoftverek esetében is.


Egy "kis" info:

[link]

2017. aug. 5. 00:13
 39/54 anonim ***** válasza:
92%
Nem érted hogy hazánkban még soha senki se került bajba ilyen miatt?
2017. aug. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:
Nem érted hogy közvetlen barátaim, kerültek bajba ilyen miatt?
2017. aug. 5. 01:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!