Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a gyerek...

Hogyan kezelitek a gyerek kalózkodását?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer elmondtam neki, hogy ne is próbáljon ingyen letölteni fizetős játékokat. De még mindig próbálkozik (szerencsére sikertelenül), és le is tagadja. Már többet is vett magának, de amióta megbukott (iskola) már nem engedem neki.

Eltiltani nem akarom az számítógéptől, és telefontól, de más megoldást nem látok. Van más lehetőségem?

Amúgy szerintem komolyan játékfüggő. Emberi kapcsolatai nincsenek, csak egy lánnyal írogat.


2017. aug. 4. 01:14
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
94%

Elég nehéz elhinni mivel kb. senkise foglakozik ilyennel.


Ha felhívod a rendőrséget, hogy xy warezolt cuccokat tárol a gépén tudod mit mondanak?"Oké" és soha többet nem foglalkoznak vele.


Esetleg akkor tesznek valamit, ha ezen programok használatával valami profitot is termel magának, de most az hogy hobbiból Pistike otthon warezolt Photoshoppal szerkesztett képeket a kutyát nem fogja érdekelni.

2017. aug. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem értem, hogy miért vagytok biztosak ebben a tévhitben?


Névtelen feljelentéssel indult ügyről tudok a közvetlen környezetemben. Ami milliós büntetéssel végződött. És egy fillért sem kerestek vele, ráadásul már volt olyan program amit el is felejtet, hogy fent van a gépén, de a szakértő kiszámlázta.

2017. aug. 5. 01:28
 43/54 anonim ***** válasza:
8%
Ha ennyire dühöng a játék miatt mondjuk az baj, én max akkor akadnék ki ha épp raid közben mondják hogy na hopp indulás, akkor se azért mert nem játszhatok hanem mert ezzel másik 19 emberrel kell kitolnom,(meg mert évek óta megvan hánytól hányig csináljuk és mégsem szólnának előre) ha ez gondit okoz a gyereknek lehet kicsit tényleg vissza kéne venni a kockulásból
2017. aug. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
65%
A kérdés kamu, mert a kérdező lehetetlen dolgokat állít.
2017. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
58%

Névtelen feljelentés peeersze. =D Azok után küldik ki a legjobb nyomozókat haladéktalanul.

Ha a kollégádat elővették, akkor volt ott még bőven más turpisság is, csak ha már arra jártak akkor még ezt is hozzácsapták, biztos ami biztos.

Egyébként meg Mo.n nem illegális a másolt tartalmak letöltése, a feltöltés és a terjesztés az ami tilos. Na de hagyjuk ezt, szerintem már kivesézték dolgot. Még esetleg annyit, hogy manapság már nagyon nagyon kevés demo-t adnak ki. Vegyed meg a félkész szart, aztán ha nem tecc'ik, akkor így jártál. Ha mázlid van fél-egy év múlva lesz belőle valami játszható.

Na de a gyerek. Ne végletekben gondolkodj. Nem csak az két lehetőség létezik, hogy tiltod, meg nem korlátozod. Ha szeret játszani, az egy jó tárgyalási alap. A jegyeihez mérten mondjuk szabj meg időkorlátot. Pl egy 5ös 1 óra játék, egy 4es fél óra játék, 3as-ért nem jár semmi, egy 2-es mínusz fél óra játék, egy 1es meg mínusz egy óra játék. Vagy ahogy tetszik. Irreális elvárásokat sem kell támasztani, mert aki eddig bukdácsolt az nem lesz hirtelen szín 5ös. Meg persze a legfontosabb, hogy el kéne kezdeni foglalkozni a gyerekkel. Ha kell leülni vele tanulni, ha kell tanárhoz járatni. Tanulni unalmas, persze hogy olyasmit fog csinálni helyette amit élvez is, ha nincs semmi visszatartóerő.

2017. aug. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
65%

"Ha a kollégádat elővették, akkor volt ott még bőven más turpisság is, csak ha már arra jártak akkor még ezt is hozzácsapták, biztos ami biztos."


Igen, én is az erre gondoltam.

2017. aug. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
60%
Rossz kategóriába írtad a kérdést, ez jobban illet volna a mentális egészség kategóriába. Viccet félretéve Magyarországon nagyon sok gyerek és felnőtt van, aki "lopkod". A rendőrségnek van jobb dolga is mint egy-két kalózkodó után szaladgáljon. Távolról bűzlik az is, hogy ez egy kamukérdés, nem hiszem el hogy egy anyának ilyen az életfelfogása, és az értelmi szintje. Hogyha a játékfüggősége a probléma és az iskolai bukása akkor egyszerüen neveld meg és foglalkozz vele többet. Az összes függő menekül valami elől és menedéknek az alkoholizmust, drogokat, számítógépet, szerencsejátékokat választja. Mindegyik módszernek más az eredménye, de az a gondolat ami odavezeti őket ugyanaz. Foglalkozz többet a gyerekeddel, és nyújts neki lelki támaszt amíg nem késő. A kalózkodásával meg ne foglalkozz. Említetted hogy közvetlen ismerőseidet is elkapták emiatt. Biztos vagyok benne hogy az eredeti indok nem a kalózkodás volt, az csak egy ürügy. Valószínü hogy más dolgot csináltak, de pont kapóra jött a torrentezés is. Nézd, mennyi az esélye annak hogy a fiadat kérdőre vonják emiatt? Megy a rendőr az utcán, bekopog egy random házba, megnézi a gépet "Jéé, mit találtam!". Kattan a bilincs és viszik a fiatad? Vagy hogy képzelted ezt el? Valamilyen ok a rendőröknek is kell, hogy belenézzenek a gépbe, és az az ok biztos nem a gyereked letöltött WoW-ja lesz. Nem hallottam még ilyenről, hogy random ellenőrzéseket tartanának. Maximum ha a fiad bűncselekményt követ el, és baltát állít a szomszéd Mariska nénibe akkor megnézhetik a gépet és használhatják az ott talált dolgokat mint súlyosbító bizonyítékot. Másképp nem kell félned ettől.
2017. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező! Szerintem túl sokat gondolkodsz! Ez nem így működik... Ha letöltesz letöltesz... Ncoreon nem is nézik csak legyen seedelve. De ha megbukik nehogymár tovább gépezzen??????? Komolyan ilyen hülye vagy? Azért neked sincs kint mind a 4kereked engem agyon is vertek volna ha megbukok nem hogy "jaj nem enegedem, hogy több játékot vegyen magának..." aham #következetesség... 18/F
2017. aug. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
én nekem 1 darab játékom van amit pénzért vettem (pontosabban karácsonyra kaptam) a többit "kalózkodtam" és senki nem szólt semmit, hogy nyomorék vagy. ilyen az internet, akármit letölthetsz már.
2017. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:
#48 Ha elverem, akkor még engem fognak lecsukni...
2017. szept. 18. 11:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!