Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezelitek a gyerek...

Hogyan kezelitek a gyerek kalózkodását?

Figyelt kérdés

Már rengetegszer elmondtam neki, hogy ne is próbáljon ingyen letölteni fizetős játékokat. De még mindig próbálkozik (szerencsére sikertelenül), és le is tagadja. Már többet is vett magának, de amióta megbukott (iskola) már nem engedem neki.

Eltiltani nem akarom az számítógéptől, és telefontól, de más megoldást nem látok. Van más lehetőségem?

Amúgy szerintem komolyan játékfüggő. Emberi kapcsolatai nincsenek, csak egy lánnyal írogat.


2017. aug. 4. 01:14
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy rendőr mondta iskolai felvilágosításon, hogy ez igazából egy félig legális dolog, tehát akkor vesznek elő kalózkodásért, ha más bűntényt is elkövettél, és max. azon rosszabbíthat, ugyanis ha letartóztatnak vkit pl. lopásért, akkor átnézik a lakását, és a gépét is. De csakúgy ezért nem fog jönni a rendőrség, hogy bármit is csináljon. De van, ahol kifizettetik, pl. Németországban.
2017. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
90%

"Velem van a baj, hogy nem tolvajnak akarom nevelni a gyereket, és én sem vagyok hajlandó lopni?"


Az megvan, kérdező, hogy ettől NEM lesz tolvaj a gyerek?

Akkor lenne tolvaj, ha a boltban dobozostul fogná, és lenyúlná a polcról a játékot.

Ha egy másolat készül róla (amit mégcsak nem is ő készít), és ő azt tölti le, ettől a boltban nem lesz kevesebb darabszámú a játék, ergo nem lopás.

De akkor még egyszerűbben: Ha adott egy szelet Sznikersz csoki és abból valami mágiával csinálok egy másolatot & azt eszem meg, attól a boltnak nem lesz kevesebb csokija. Akkor ennyi erővel a Wifi is lopás, mert ingyen élvezem azt, amit a Tré-Com meg a többi szolgáltató pénzért szolgáltat?

Ugye ezt te se gondolod komolyan.


"Programozóként meg külön "örülök" hogy sokaknak természetes, hogy meglopják a játékos kollégáimat..."


Aki PC-re fejleszt,az kalkulálja bele a warezt is. Ennyi. Mellesleg pont hogy a wareznak köszönhető, hogy a játékprogramok oda is eljutnak, ahol még tán internet sincs. Ha Pistike ott kinn Mucsaröcsögén nem jut nethez, és nem is tud a Fallout 3-ról, akkor nem fogja megvenni. De ha mondjuk másolt DVD-n megkapja, és kipróbálja, onnantól ismerni fogja a szériát, és tán megveszi a többi részét, ami mondjuk nincs meg a havernak másoltba, de boltban kapható.

Ez az egyik. A másik, rengeteg programozó full ingyért fejleszt PC-re. Játékot, programot, akármit. Biztos azóta már mind éhenhaltak szegénykék.

Azt tudom mondani, hogyha ennyire zavar a warez, fejlessz konzolra játékot, ott nincs másolgatás, "démon túlz" meg ilyenek. A hátulütője, ha megkarcolódik a diszk, vagy ráömlik a diétás kóla, mehetsz újra megvenni a játékot ugyanannyiért.


Elárulom amúgy, NEM a számítógép miatt rossz a tanulmányi eredménye a kölködnek. Régebben nem volt számítógép, akkor senki nem ült előtte, vagy a tévé előtt, hanem napestig focizott mondjuk, de ugyanúgy megbukott matekból. Azzal, hogy eltiltod a géptől, csak annyit érsz el, hogy átnyergel másra.


Végül pedig: minden tetves adathordozóból meg hardverből leszedi az Artisjus meg a MAHASZ meg a többi ilyen ingyenélő retkes zsellér a maga sápját, azért kerülnek ilyen sokba. Tőlünk északra a majmok bolygóján úgy 40 forintot kóstál egy átlag DVD, csak megsúgom. Tehát ha még ki is jön valami jogvédősködő pojáca durrogni, közlöm vele, hogy már sokszorosan kifizettem a szoftver árát, kb. mindenen ott csillog a matricájuk, úgyhogy pofákat befogni és cirkáljon hazafele.

2017. aug. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
89%

Húha, akkor nálam szerintem este kopogtat a NAV, hiszen kalóz Windowsomon EGY legális program és játék sincs :D Nem baj, jöjjenek csak, isteni vacsorát csináltam :'D


Amúgy meg, kérdező, az egy dolog, hogy megbukott, ezért vedd csak elő, de ne vedd sértésnek, viszont szerintem te túlságosan félsz. Szerintem egy példa nem volt az országban arra, hogy valakit egy kalózprogram miatt bitófára küldtek volna :D

2017. aug. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
88%
#23 na és :D amennyi számítástechnikai eszközt vettél eddig,szerintem úgy húszszorosan fizetted ki a warezolt játékaid árát, úgyhogy egy szavuk nem lehet. Csinálj csirkepörköltet nokedlival + savanew uborka! :DDD
2017. aug. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
82%

#24 Igazad van, ráadásul konzolom is van, arra meg nem tudok kalózkodni XD

Pörkölt nokedlivel 4president :D XD

2017. aug. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
90%
Fú, én meg könyveket szoktam ingyen letölteni, ahelyett hogy megvetetném őket 4000 Ft-ért a szüleimmel. Akkor most ássam el magam?
2017. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

#26 igen, ásd el magad XD nem baj, legalább azt a 4000 Ft-ot el lehet másra költeni :D


Hajrá kalózok :'D

2017. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%
Lol, kérdező felszívódott. Vajon miért...? :D
2017. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

Azért, mert a kérdezőnek dolgoznia is kell...

Nem ijesztettetek el, de igazából kezd unalmassá válni, hogy csak a kérdésre nem kapok választ, miközben azt szajkózzátok, hogy normális dolog a lopás. Azt hogy megszokott elismerem én is.


Mellesleg a legtöbb hozzászólással egyet értek. Csak kár, hogy a bíróságon nagy ívben tesznek a véleményünkre. :-((( Ha már ott állsz vádlottként, szavad nincs. Érvelhetsz, csak közlik, hogy nem érdekli őket. A szakértő leírta, hogy ennyi kárt okoztál, és kész. És ez is első kézből, származó infó.


Az ingyenes programok írói is kapnak fizetést. :-) Szerencsére én PC-re csak egyedi programokat írok, azt is ritkán, rendelésre. Két példányban nem is sok kel el...


#23 Viccesen hangzik. És fel is pontoztak, mire beléptem, tehát tetszett is a közönségnek. De biztos vagy benne annyira, hogy tegyél magad ellen egy névtelen feljelentést?

2017. aug. 4. 22:17
 30/54 A kérdező kommentje:

Gyorsan végig lájkoltam mindenit, és megütötték a szemem ezek a hozzászólások. Ti is zöld lájkot kaptatok. :-)

Nem tőlem kérdezted, de nem kapnak ilyenen rajta. Persze olyan már volt, hogy nem tetszett a véleményem, ahogy nektek sem a kérdésem. Én sem tetszhetek mindeninek...

De elszomorító a helyzet. Puszta nem tetszésből provokációnak nevezni a tényeket, a erős lesz "becsületre való törekvést", nos erre nem számítottam. Ebben a kategóriában. Máshol már megszoktam.


"Nem tűnik fel nektek, hogy egy unatkozó provokátor áldozatai vagytok? Kedves moderátor, nem kapták már rajta kamugyártáson a kérdezőt?"


"Itt vitatkoztok egy unatkozó provokátorral. Mikor unjátok meg?"

2017. aug. 4. 22:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!