Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most jól ki. sztek mindenkivel...

Most jól ki. sztek mindenkivel? Ki vigyázzon a gyerekre? Vagy mindenki rugassa ki magát?

Figyelt kérdés

Komolyan ....

persze fontos de az hogy miből élünk eszünk stb az nem 😞 nemhogy 20 kiló cukor meg Liszt nem lesz itthon hanem 1kgse ...

Feltudnék robbani


2020. márc. 14. 17:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/80 A kérdező kommentje:

Ki adta az infót ? hogy hol van ügyelet ?

Nálunk egyenlőre várni kell.

2020. márc. 15. 09:12
 52/80 anonim ***** válasza:
54%
Kedves Kérdező! Teljesen együttérzek veled, mint egyedülálló kisgyermekes, akinek szintén szüksége van minden havi jövedelemre megtakarítás hiányában. Nagyon látszik a válaszadók stílusából, hogy kinek van segítsége, megtakarítása...stb. Én tudom óvodai ügyeletbe vinni a kislányom, mert szerencsére lesz, de én is fèlek. Még autónk sincs, nagyon bevásárolni sem tudok hetekre. Ha nem lesz fizetés, elvesztem az albérletet a fejünk felől...akkor elveszítem a gyereket is akár... ha én betegszem meg, akkor is... egyszem nagymama beteges, 70 éves, őt sem akarjuk kinyírni... patthelyzet. És az ügyelettől is tartok. Szerintem már rengeteg tünetmentes fertőzött jön megy mindenhol. Hiába hiszi azt sok nálunk szerencsésebb helyzetű család, hogy ha most mindenki otthon gyurmázik és diafilmezik, azzal megállíthatják a vírust...már nem. Meg hogy kicsit összébb húzzuk a nadrágszíjat. Van, akinek nem lehet összébbhúzni, hiába dolgozik tisztességesen. Sokan vagyunk így, de a tehetősebb réteg ebbe bele sem tud gondolni, tisztelet a kevés kivételnek. Sajnos nekem is dolgoznom kell. De ha elküldenek engem is haza, írok majd neked, ha egy városban lakunk, hozzám elhozhatod a gyereked, amíg dolgozol, majdnem egykorúak a lányommal. Feltéve, ha addig nem betegszünk meg mi is....
2020. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/80 anonim ***** válasza:
40%

"Nagyon látszik a válaszadók stílusából, hogy kinek van segítsége, megtakarítása...stb."


Most nehogy már az legyen a szarszemét, aki felelősen vállalt gyereket, megtakarítással és/vagy akinek felnőtt ember létére van annyi tartaléka, hogy pl nem hal éhen akkor sem, ha nem tud dolgozni néhány hétig/hónapig. De lehet GYÁP-ra is menni a gyerekkel vagy sima táppénzre, az orvosok már mindenkit kiírnak különösebb indok nélkül és akkor nem 0 Fttal marad otthon az ember, hanem kap valamennyit.

Egyébként serintem nem volt kötelező gyereket vállalni létminimumra, de az külön vicces, hogy valaki szerint külön törvény kéne, ami védi az egyedülálló szülőket... Mégis mire fel?! Miért tehet arról bárki rajtad és/vagy a párodon kívül arról, hogy te egyedülálló szülő lettél?! A többi szülőt nem illeti meg a védelem? Vagy a gyereknélkülieket? Csak azokat, akik úgy vállaltak gyereket, hogy egyedül már képtelenek eltartani, ha bármi közbe jön? Aha ....

2020. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/80 anonim ***** válasza:
57%

53.

Van megtakarításunk, otthon is tudunk maradni felváltva a gyerekekkel, mégis van annyi empátia bennem, hogy átérezzem, milyen nehéz lehet egy egyedülálló szülőnek most. Ilyen helyzetben nem támadni, hanem megoldásokat kéne keresni.

2020. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/80 anonim ***** válasza:
58%

#54 Ha feltűnt volna TÖBBEN is leírták, hogy lesz ügyelet, érdeklődjön az önkormányzatnál/iskolánál, keressen fiatal egyetemistákat, akik szintén nem járhatnak suliba és akik esetlegesen vállalnak gyermekfelügyelet! De nem, ő helyette ugyanúgy hisztizik és háborog tovább, hogy mi lesz így vele. Mintha csak ő lenne nehéz helyzetben....

Ja és ne haragudj, de nem tudok túl sok empátiát tanúsítani egy olyan ember irányába, aki azon van felháborodva, hogy miért hoz az ország különféle óvintézkedéseket, hogy megfékezzen egy járványt, ami már TÖBB EZER ember életét elvette. 🤦🏽‍♀️😒 Aki inkább hagyná hogy még jobban elterjedjen a betegség, még többek életét követelve ezzel, csak hogy ő dolgozni tudjon. No komment! Normális ember nem háborog ezen, hanem örül, hogy megteszik a szükséges lépéseket, amit jelzem már jóval előbb meg kellett volna lépni.

2020. márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/80 A kérdező kommentje:

Külön köszönöm aki emberségesen irt.

Sajnos Nemtudhattam előre hogy a párom lelép, és az egy dolog ,hogy én nem kellek neki de a gyerekkel sem tartja a kapcsolatot.


Meg tudom oldani 1-2napra mindig de ez a bizonytalan ,hetekig tartó a gond.

Olyan helyen dolgozom,hogy ketten vagyunk,váltásban ,ha nem megyek sokáig akkor nem lehet megoldani és a főnök vesz fel mást.

2020. márc. 15. 11:34
 57/80 A kérdező kommentje:
Sokan meg azt nem veszik komolyan,hogy ahol egy kereső van a családban ott ha az nem kap pénzt mert nemtud dolgozni akkor mondtam nem vírusban halunk meg hanem éhen....
2020. márc. 15. 11:36
 58/80 anonim ***** válasza:
72%

Persze utoló leírtátok a magatok gusztustalan stílusában. Más kérdésnél is leírtam már, vírus előtt is home office lehetőséggel dolgoztam, de eszemben nincs belerúgni meg megalázni azt aki nem, meg kevesebből él mint mi.

Jóhogy nem már rogadjon meg, mert fél hogy elveszti a feje fölül a házat nem lesz mit enni, pedig a hozzad hasonló tökélyek megmondták ám hogy hülye aki nem halmozott fel éves tartalékot, meg az minek szül.

Ez egy hatalmas világméretű karasztrófa, de ha te ebből is csak a saját melldöngetésedet tudod kihozni, akkor inkább maradj csendben.

2020. márc. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/80 A kérdező kommentje:

És azt is elmondanám, egy ismerősöm ,úgy járt hiába van pénze ... még pénzért sem talál aki vállalna a felügyeletet 2 kicsire. Még egyet talán de 2 eleven gyereket nem szívesen.....

Munkahelyről nemtud kimaradni egyedül van,helyettese sincs. Máskor a 70 éves mama kisegíti de most fél...


Szval ez nem feltétlen a pénzről szól.

2020. márc. 15. 11:52
 60/80 anonim ***** válasza:
40%

#58 Értem, tehát az a szemétláda, aki fennakad azon, ha valaki inkább egy már-már világjárvány tovább terjedését szorgalmazza, a szükséges és kellő lépések helyett, csak mert az a lépés - ami ugyebár az emberek egészségének megőrzését tűzte ki célul - számára kellemetlenséggel jár, amire egyébként van megoldás, hisz mint számtalanszor leírtuk LESZ ÜGYELET! De ő inkább hagyná, hogy akár tovább terjedjen a koronavírus, csak hogy nyugodtan dolgozhasson. Végülis az nem számít, ha majd a vírus miatt neadjisten megbetegszik és akkor cs*eszheti a munkát és a pénzét!

És nem, nem arról van szó, hogy belerúgunk a másikba, pusztán felfoghatatlan hogy valaki, akit néhány hét munkából való kiesés is az éhenhalás szélére sodor, az minek vállal még pluszba gyereket is..🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️

És legfőképpen miért az a legfontosabb, hogy idejöjjön hisztizni, hogy a "Francert kell bezárni a sulit, mert most nem tudok dolgozni", ahelyett hogy értelmes felnőtt ember módjára végig gondolná hogy ez az emberek védelmét szolgálja!!! Vagy inkább haljon meg újabb több ezer ember a koronavírus miatt, csak hogy a kérdező tudjon dolgozni? Ne vicceljunk már.

Amúgy érdekelne, hogy mi van akkor ha - koronavírustól fuggetlenül - valami miatt vagy a kérdező vagy a gyereke lebetegszik és jó időre otthon kell maradni?? Akkor mi van? Akkor is jön panaszkodni, hogy a gyerek beteg, otthon kell vele lennie hetekig, mi lesz most így? Akkor is bűnbakot keres és a másikra mutogat ujjal, hogy ez bezzeg miatta van..? Ugyan már.

2020. márc. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!