Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló anya lettem, aki...

Egyedülálló anya lettem, aki hasonló helyzetben van: a ti településeteken mennyire segítőkész a polgármester?

Figyelt kérdés

Egy életem, egy halálom, mert senkim nincs, holnapra van egy időpontom a polgármesterhez. Nem adományt kérek! Hanem munkát,szeretnék dolgozni. Ègető szükségem lenne munkára. A párom ( élettàrsam) elhagyott, ketten maradtunk a kislányommal.

Nagyon kétségbe vagyok esve. A pàrom azt sem tudni hol van, telefont sem veszi fel. Másoktól tudom, hogy van valakije és nagy eséllyel vele van.



2021. ápr. 25. 14:07
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 A kérdező kommentje:
42 Igen, meg ajánlgatják itt a Spart meg hasonlókat, de egyedül egy kisgyerekkel ilyen munkát nem lehet vállalni. 3 szakmám van és elég sok munkatapasztalatom, mindig dolgoztam ami éppen volt munka, azt, de most egy kisgyerekkel nem ugrálhatok.
2021. ápr. 25. 18:00
 42/66 anonim ***** válasza:
68%

A munkahelyek 80%-a nem a polgármesterhez, hanem az önkormányzathoz tartozik. Az adott intézmények a megfelelő fórumokon (pl. kozigallas) kötelesek meghirdetni az álláslehetőségeiket. Ezen felül az adott intézményekben lehet érdeklődni. Ha pl. egy óvodában keresnek óvónőt, de megmondod, hogy ped.assz. vagy, akkor lehet, hogy fölvesznek, és NAGYON JÓ ESETBEN meg lehet velük beszélni, hogyha elkezded az óvónői képzést, akkor nem rúgnak ki, amint egy óvónő kopogtat be hozzájuk. Vagy addig leszel ott, amíg egy óvónőt föl nem tudnak venni. Ami lehet 3 hónap, de lehet egy év is.

Arra azért ne számíts, hogy egy polgármester a sok intézmény közül valamelyikben helyet szorít neked, ha egyébként nincs szükségük emberre, vagy nem passzol oda a végzettséged. És még ha passzol is: ha kell ember meghirdetik, és ha lesz másik jelentkező is, akkor vele versenyezned kell. Ha egyedülálló anya vagy, akkor rögtön nagy mínusszal indulsz, mert mindenki arra gondol, hogy ha beteg a kicsi, akkor csak te tudsz vele otthon maradni. Szóval egy gyermektelen, vagy kamaszgyerekes jelölt eleve előnyben lesz veled szemben.

2021. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

44 Ez szőrszálhasogatás,hogy nem konkrétan hozzá, van amelyik Kft... de ugyanúgy polgármesteri hatáskör. Azért remelem nem mindenki ilyen rosszindulatú és aljas mint itt sokan, és akadnak emberségesebb, belàtóbb emberek is. Itt mindenki nagyon gőgös, elgondolkodtatott, hogy ők vajon soha, semmikor és semmiben nem szorultak rá bárki segítségére? Bárki kerülhet rosszabb helyzetbe, ha nem épp munkahely akkor más gondok miatt , és bizony más is szorulhat rá segítségre!!

Ugyanakkor nem ragaszkodom ahhoz, hogy kimondottan a szakmáimban alkalmazzanak, hiszen voltam már szociális gondozó és pultos is, beletanultam.

2021. ápr. 25. 19:32
 44/66 A kérdező kommentje:
Elnézést ez a 42-re válasz de közben éppen töröltek valamit.
2021. ápr. 25. 19:32
 45/66 A kérdező kommentje:
43 SOHA nem tennék ilyet, nekem ez nem fér bele az értékrendembe.
2021. ápr. 25. 19:33
 46/66 anonim ***** válasza:
72%

Rendben kérdező, de nem tudom, milyen választ vársz. Az, hogy Mucsajröcsöge polgármestere segít az ott élőknek munkaadással, nem azt jelenti, hogy a te polgármestered is fog.


Egyébként valószínűleg nem fog tudni neked munkát kínálni, hiszen ha lenne szabad hely, azt megtalálnád hirdetve a település önkormányzatának oldalán. Ha nincs fenn hirdetés, nincs aktuális állás.

2021. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 A kérdező kommentje:

46 Talán más is volt már olyan helyzetben, hogy segítséget kért, ő mit tapasztalt. Pozitív példa stb.


A település oldalán nincs ilyesmi, ennek ellenére folyamatosan vannak állások és cserélődnek is az emberek, akár ahogy én járok különböző intézményekbe látom, hogy tűnnek fel új arcok.

2021. ápr. 25. 19:45
 48/66 anonim ***** válasza:
72%
Holnap elmész, és megtudod. Mi nem tudjuk azt sem, hogy hol laksz.
2021. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 A kérdező kommentje:
48 Persze ,nem konkrétumokat vártam csak esetleg más tapasztalatát stb. De igaz,holnap már okosabb leszek.
2021. ápr. 25. 20:17
 50/66 anonim ***** válasza:
80%
Ha dumálni akarsz, írhatsz.
2021. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!