Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 1/56 DeMoR ***** válasza:
33%

Hello:D

Fogalma sincs a világnak, a szakértőknek, hogy milyen hatása lesz ennek a jövőre nézve, max elképzeléseik, hipotézisek vannak. Hisz egyetlen generáció sem nőtt fel még így. (Még én 20 évesen, tehát Z generációsként is gyerekkoromban max a TV-t néztem..) Nos én csak azt tudom biztosra mondani, hogy felügyelet kell egy ennyi idős mellé, ami persze nem azt jelenti, hogy ott kell gubbasztani mellette. Szimplán te döntsd el mit nézhet meddig. Ennyi. (Pl.: állíts össze lejátszási listákat, illetve akár vannak gyerekzár appok is..)

Talán a 3-4 óra egy egész nap alatt kissé “soknak” tűnik, de ha ez nem egyben, hanem eloszlik 1 napra, akkor szerintem oké. ^^

Annyi, hogy olyan tartalmakat fogyasszon, amit ugye te jelölsz ki, ami ennyi idősnek való, tehát fel tudja dolgozni és a javára válik. 😁🤘

2021. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Nem UK, Norvégia.

Szerintem már ráfüggött. Próbálom mostanában egyre többször eldugni, de amikor már semmivel sem akar játszani, csak van, akkor már nem tudok mit kitalálni.

Szokott játszani egyedül is.

Én is próbálom bevonni mindenbe, de ennyi időt nem lehet egyszerűen.

Írtam, hogy mindentől messze vagyunk. Sétálni megyek vele minden nap, azzal nincs gond

2021. máj. 23. 09:47
 3/56 Derjaderja ***** válasza:
77%

3-4 óra rengeteg. Nálunk 10 perc volt másfél évesen, és még az is sok, de én meg 30 órában vagyok rendszeresen egyedül és néha a házimunka miatt kellett az a 10p. Pl vegyszeres munka eseten.


Az a baj hogy nem fog tudni a gyereked fantáziajátékot játszani, elképzelni az olvasmányokat. A kepernyő gyors és ingerben túl sokat és könnyen ad. Ez egy ördögi kör.


Nem igazán kell kitalalni jatékot a gyereknek, hamarosan indulnak a fantáziajátékok és ilyenkor már egyedül is kezdenek tudni játszani.


Varázspalló, mászóalagút ilyesmi mellett a vezetett szabad játékot javaslom egyelőre, csak leülsz mellé és wow-hangokat adsz ki kicsit költőien fogalmazva vagy részötleteket ha elakad. Pl hú, rátetted a kockát a másikra? Hm. jöjjön a kutyus látogatóba a macihoz? Később egyre kevésbé vezesd és vond ki magad a fontosabb házimunkák erejéig.

Még javaslom a "muti mit játszotok" vagy a "DIY játékok Montessorival" FB csoportokat. Mondjuk en pont a túlinstruálás miatt nem szeretem annyira a Montessori-elvet, de ötletek jók vannak.


Meg ha leteszed magad mellé amíg főzöl, énekelsz csacsogsz neki, adsz kis fazekat, fakanalat a kezébe, akkor megszoka.


Megértelek mert nekem is letehetetlen babaként indult mind2, sírni nem hagyom őket, de ha segítes az önálló játszást,.akkor kialakul. A 2,5 éves lányom 2 órát is eljátszik mellettem, persze nem úgy hogy ra se bagózom.

De a 3-4 ora kepernyő kiöli ezt a képességrt és aztán mar csak tablet es xbox fogja szórakoztatni.

2021. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 Derjaderja ***** válasza:
58%
2. Igen széles irodalma van ennek. Nem véletlenül javadolt nulla képernyő idő 3 éves korig
2021. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
57%
3- 4 órát nálunk is megy, gyerekzenék, de ő jön megy közbe és játszik meg rámol. Inkább háttérzaj. Ritka ha leül és konkretan nézi. Neked 3-4 órat nézi, vagy közbe mást xsinál?
2021. máj. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos a kutatások szerint sehány perc videózás nem tesz jót egy ilyen kicsi gyereknek, és minél több, annál rosszabb. Másrészt viszont belehalni se fog. Szóval ha ez kényszerhelyzet, akkor ne emészd magad! Szerintem nem érdemes apa nélkül hazajönnötök, mert annak is meglenne a maga hátránya.


Próbálj a neten keresni játékötleteket. Ha a pinteresten rákeresel arra, hogy "busy box", egy csomót fogsz találni, amit otthon magad is összerakhatsz, és ki szerencsével lefoglalja a kicsit egy darabig. Ha meg nem, akkor legalább megpróbáltad, nem drágák ezek és nem is sok idő összedobni, szóval sokat nem vesztettél. Félreteszed, hátha a jövő héten érdekelni fogja, holnapra meg csinálsz egy másikat.

2021. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
38%

Derja ne legyél ennyire elvakult.


Én is sajnos tv függő voltam, viszont emellé kiolvastam a telhes gyerekrészleget a könyvtárban és grafikát tanultam később.


10 évesen a könyvek ávették a tv helyét. Nincs baj a kreatibitásommal köszönöm.


A 2.esbek pedig igaza van, egyszerűen nincs tárgyi bizonyíték, hogy bármiben befolyásolna bárkit a tv. Nincs olyan hogy ugyanazt a gyereket kétszer szüli meg valaki, és neveli fel egyszer tv mellett vagy tv nélkül.


Nem lehet tudni, ezért javaslat csak, a biztonság kedvéért, mint ahogy az is, hogs háton aludjon csak a gyerek mert ott sincs mi lett volna ha opció ha a sid lecsap. Remélem érthető voltam.

2021. máj. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 A kérdező kommentje:

Ezt mind csinálom neki, de a varázspallón sincs el 1 órát egy nap.

Kockákkal építünk, festünk, gyurmázunk, pompomokat rakosgatunk muffinsütőbe, labdázunk, mesélek neki, színeket tanulunk.

De nem tudom non-stop csinálni neki a wow-zást, mert bekattanok.

2021. máj. 23. 09:56
 9/56 anonim ***** válasza:
71%
Káros és ezt te is tudod. Leírnád a napirendeteket?
2021. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
42%

Nem lesz baja, nem vagy animátor.


Régen bebacták a gyerekeket a járókába és ment a katódsugaras képernyő.


Anyós azzal dicsekszik, hogy a férjem reklámdalokat énekelt meg szétrágta a kiságy rácsát annyit volt benne.


Kreatív munkát végez.

2021. máj. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!