Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszolóknak és aki segíteni akar.

A többieknek, akik csak magukat akarják győzködni, meg mutogatni, hogy mennyire szuper gyerekük van, majd 16 év múlva vissza lehet rá térni.

Ja és ne netezzenek a telefonon, mert rossz példát lát a gyerek és elárulom az sem tesz jót.

2021. máj. 23. 10:40
 22/56 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nagyon rendben van a 3-4 óra nélküled a napból, csak nem a mesével kellene kitölteni. Az én gyerekem is nézett, szerintem sokat, mondjuk napi 1, rosszabb napjaimon 2 órát. Amikor kellett egy kis nyugi, engedtem neki fürdővizet, nyitva hagytam a fürdőajtót(5 centi víz volt max) és addig nyomkodtam magamnak a telefont kicsit. Nagyrészt ráláttam a kádban, de mondjuk mikor főztem, akkor nem, így 3-5 percenként megnéztem, ha nem jött hang. Ennyi idő alatt megfulladni sem lehet, nem mintha amúgy meg tudott volna fulladni, ha belefeküdt és oldalra fordított a a fejét, akkor is kint volt az orra.. Van ilyen szivacs, azt tudod alárakni a kádban, akkor nem csúszik. Nekem bejött, egyedül így tudtam lerázni kicsit, hogy fel tudjak lélegezni(engem este sem váltott senki, egyedül voltam vele). Vettem csempekrétát, meg ilyen szivacsot, ami ragad csempére, azzal órákig elvolt, és elvan a mai napig.


Javaslom próbáld ki, sokkal jobb, mint mesével lekötni.


Volt, hogy megengedtem a csapot ilyen cérnavékony vízsugárban, odavolt meg vissza, ahogy töltögette a műanyagpoharat, kiborította majd megint, meg volt, hogy megitta:)

2021. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 Derjaderja ***** válasza:
82%

Most mit vársz? Nagyon káros ennyi mese. Mért nem az alvasidejében tanulsz?

Én értem hogy nagyon nehéz, tezist írok 2 kisgyerek mellett és embertelen, de emiatt nincsenek képernyő előtt.

Nincs el Veled a konyhaban? Leteszel egy polifoamot vagy bármit, a játékait, énekeltek, beszélgettek, ilyesmi?

És igen, az esti tévé helyett nem olvas pl az apuka neki?

2021. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 Derjaderja ***** válasza:
64%
Meg hát Te magad írod a következményeket. Nem tud maga játszani a kicsi, hisztizik a képernyőért, függ tőle.
2021. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
86%

Megadom amit szeretnél. Nagyon jól csinálod. Tökéletes anya vagy. Csak így tovább.

Tessék

2021. máj. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:
25-ös látom neked eléggé meglendült a fantáziad, hol is írom, hogy hisztizik?
2021. máj. 23. 10:47
 27/56 anonim ***** válasza:
70%
De leírod hogy függ attól a szartól. Nyilván mi vagyunk ufók akiknek nem hisztizik a gyereke hogy bámulhassa a képernyőt 🤣🤣🤣
2021. máj. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy szuper gyerekem van. Sztem amit én meg tudok vele csinálni azt bárki megtudná a sajátjával. Épp ez a lényeg. Hogy nem a gyereken múlik hanem rajtad. Ha a tévé elé van téve akkor persze hogy az érdekli. Én olvasok, fejből mesélek neki. Ő a könyvet hozza nem a tabletet. 🤷
2021. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 A kérdező kommentje:
26-os nem vagyok tökéletes anya, rohadtul nem, de ha valaki ennyire korláltolt, hogy azt gondolja minden nap ugyanaz, hát sajnálom.
2021. máj. 23. 10:51
 30/56 anonim ***** válasza:
92%

Én azt érzem a válaszaidból, hogy ingerült vagy, kb.mindent támadásnak veszel.

A kérdésedre válaszolva, nagyon sok a napi 3-4 óra Tv-zés.

Amúgy egyáltalán nem baj, ha nem szórakoztatod egész nap, és időnként unatkozik. Majd feltalálja magát, kitalál magának dolgokat.

Tök jó, hogy bevonod a tevékenységekbe, ezekből csomó dolgot tanul. Kiskonyhája nincs? Ott például főzhetne, amíg te is.

Vagy ha pl.tornázol, akkor is ott lehet veled, nagyon élvezik azt is a gyerekek.

Könyveket szereti? Amíg tanulsz, addig ő nézegetheti pl.a könyveket.

2021. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!