Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
79%
Kérdeztél valamit. Válaszoltunk. Nem tetszik. Akkor minek kérdezted?
2021. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy nem mesélek neki????? Könyörgöm.

Miért gomdoljátok, hogy aki mesét néz, őt abszolút nem érdekli a könyv?

Ezt milyen tanulmányból szürtétek le?

2021. máj. 23. 10:55
 33/56 A kérdező kommentje:

31-es, köszönöm, igen van konyhája, sokat is játszik vele.

Igen felhúzom magam, mert nem tudom miből gondolják az emberek, hogy nem olvasok neki, vagy nincs el egyedül.

Vagy leírok valamit 3szor es ugyanúgy megkérdezik.

2021. máj. 23. 10:59
 34/56 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, ne itt tedd fel ezeket a kérdéseket.


Itt tilos olyan dolgokról beszélni, hogy valakinél pl megy a tv, mert akkor rögtön földbe lesz döngölve.


Ne idegeskedj, ha úgy érzed sokat játszotok, mesélsz neki, jó anya vagy, akkor nincs baj. Ha csökkented kicsit a tvt az nem árthat, de nem fog semmi borzasztó történni egy kis tvtől.

2021. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
85%

De leírod, hogy te ezt meg azt meg amazt és adod a jajj de jó anyukát. Azt nem értem ha ennyit foglalkozol a gyerekkel akkor hogy tud annyit mesét lesni.

És kedves 35 nem az a baj hogy néz mesét. Az hogy sokat néz. Az enyém is néz. 1 órát max.

2021. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem itt két részre kellene osztani a "problemát". A válaszadók nagy részének lövése sincs milyen helyzetben vagy, egy tök ismeretlen környezetben,idegen kultúrában egyedül egy gyerekkel(mert az csak egy dolog, hogy valakinek nincs segítsége, de az hogy valaki ehhez még egy-masfel éve nem is találkozott a családjával az egy egész más élethelyzet). Az első valaszoloval vagyok, tuti van Facebookon magyar anyuka csoport,akivel fel tudnád venni a kapcsolatot. Nem bff-et keresel, hanem valakit akivel meg tudod beszélni a "norvég dolgokat" bölcsi, védőnő, ottani ajánlások,stb, vagy csak hogy ők mivel töltik a napokat. Plusz az már lehetne egy program,amivel ki tudnád váltani a tv-t .(nem mellesleg tippeket is kapnal,hogy "kimaxold" a norvég életet. Programok, hol érdemes vásárolni,stb)

Másfelől én sem vagyok nagy babakorban tv támogató, ha kifogyok az ötletből, youtube-n szoktam nézni DIY játék ötleteket (nincs egészen másfél éves még). Nálunk pl a játszó tér annyira nem is nagy program, még nem is érdekli csak a hinta,meg hogy a többi gyereket nézze, viszont imád szöszölni a kertben, séta ösvényen, ott egy órát is el van(csigát meg virágot gyűjt). Szoval, ha a játszótér messze, megpróbálhatjátok a legközelebbi parkot,vagy simán füves területet.

Amúgy én simán leültetem a konyha kőre akkor is ha 2 perces dolgom van ott, van egy szekrénye,amiben olyasmik vannak amivel játszhat, műanyag dobozok, kanalak, ilyesmik.

Én azt gondolom, hogy nem kellene egyből virtuális máglyán égetni téged a valaszoloknak, az már egy jó dolog,hogy megtetted az első lépést,hogy változtass, remélem találsz hasznosat a valaszomban és remélem sikerül beilleszkedni és helyi magyar/norvég barátokat találni 🤞🏻🤞🏻🤞🏻

2021. máj. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
64%

Hova lett a válaszom? Nem szabad fb oldalt ajánlani vagy mi???


Full segítő válasz volt....

2021. máj. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg eltűnt a válasz amire hivatkoztam 😳😳🔎🔎
2021. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
34%
Egész délelőtt ide irkálsz, reagálsz a válaszokra ahelyett, hogy hasznosan töltenéd az időt. Bár gondolom, ez idő alatt is mesét néz 😂
2021. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
23%
Hát nekem is 1.5 éves a fiam, van egy vele egyidős ismerős kislány. Ő egész nap a tv előtt ül. 2-3 órás disney mesét simán végig néz és azon kívül is megy a duck tv, enni sem eszik mese nélkül. Mégis mindenben sokkal gyorsabban fejlődik, mint a fiam. Mozgásban, beszédben, mindenben.
2021. máj. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!