Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Köszönöm 36-os a korrekt választ és persze mindazoknak, akik segítő szándékkal szóltak a poszthoz.

A többieknek pedig remélem feldobtam a napját. Szép vasárnap délutánt.

Hisz minden igaz, ami a neten le van írva. 😉

2021. máj. 23. 12:24
 42/56 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, nem kéne felháborodnod a válaszokon, annak köszönheted őket, hogy így tetted fel a kérdést. Leírod, hogy sok mesét néz a gyerek. Meg a napirendben is azt írod, hogy amíg főzöl, addig a gyerek a képernyő előtt van. Erre jönnek a válaszok, hogy hát a főzésbe simán be lehet vonni a gyereket. Mire te felháborodottan reagálsz, hogy de a főzés 5 perc, igazából tanulsz ez idő alatt. Nekünk ezt az elején honnan kellett volna tudnunk?
2021. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
89%
Sajnos ez rengeteg kepernyozes. Ennyi idősen nálunk még nem volt mesenezes, olyan két és fél évesen kezdte, napi 20-30 perc több részletben. Mégis mindig mindent meg tudtam csinálni mellette. Ha dolgom volt és nem tudott benne segíteni (pl főzés) akkor hagytam, hadd találja fel magát. Volt hogy ott sírt a labamnsl és tépte hogy foglslkozzak vele, de ilyenkor nem engedtem a keresnek. Pár perc után megunta és elvonult játszani. Megszokta, hogy van amikor egyedül kell elfoglalni magát. Most 6 éves, napi 1 óra mesenel tartunk, nem is szeretném, hogy ennél több legyen.
2021. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem olvastam végig minden választ,bocsi ha már más is írta amit én.

Mi is külföldön élünk,így én is egyedül vagyok a 15 hónapos kislányomnal.

Ő csak fürdés után szokott nézni ilyen "baba mesét" a tv-n,de szerencsére nem köti le nagyon,csak amig megissza a tejitalát.

Én bármit csinálok ott van velem,jön utánam mindenhova.

Nálunk szinte mindig megy zene,sokszor táncolok neki pl főzés közben és akkor rázza ő is :D

Vagy szoktam neki adni műanyag edényeket,kanalakat és azzal "főz" ő is,szeret dobolni is rajtuk.

De minden tevékenységnél adok neki valamit amivel játszhat,utánozhatja amit épp csinálok(tiszta felmosó mopp,üres flakonok,tiszta ruhák:D)

Persze előfordul,hogy unja magát és akkor sikongat meg csimpaszkodik belém,de ha dolgom van akkor hagyom "unatkozni".

Már egyre többet elvan így magában,kiborítja a játékait,megkeresi ami épp érdekli és elbabrál vele akár 10-20 percet is.

Szereti a puha könyveket is,főleg mióta egy-két dolgot felismer benne,odahozza a lábam alá és akkor amire rámutat megmondom micsoda:D

Ez most egy ilyen időszak,de szerintem ha valamit csinálnod kell,amiben ő nem tud részt venni,hagyd unatkozni picit,hogy feltalálja magát.

Először hagyjátok el pl a reggeli mesét és fokozatosan csökkentsd neki picit.

Először biztos lesz sírás,de később sokkal jobb lesz neki is.

Nekünk még az udvar nagy segítség,ott is imád lenni és el is fárad,de ahogy levettem a szavaidból nálatok ez nem opció.

Kitartást!

2021. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
45%

Semennyire nem gond, de itt úgyis lehurrognak.

A 2 évesem (júliusban lesz 2.5) kb 15 hónapos kora óta sokat néz mesét meg ilyen gyerekműsorokat, ezzel szemben sokkal fejlettebb mint a társainak 95%-a, és ezt nem csak én mondom, hanem a bölcsis gondozók is. Folyékonyan beszél, 20-ig számol, megcsinál itthon egy csomó házimunkát már teljesen normálisan, egyedül öltözik (persze nem lesz mindig tökéletes de azért majdnem), kb 10-12 dalt végig énekel, gyakorlatilag az összes állatot ismeri nem csak a kacsát pulykát gyíkot macskát meg ilyeneket hanem már a pandától kezdve az oceloton át az antilopig mindent. Szóval nem lett autista leépült szobanövény a mesenézéstől. Ahogy én sem, pedig mesén nőttem fel, mégis olvasott, diplomás ember lettem. De most ez ilyen divat, hogy az én gyerekem nem néz tv-t, ez most ilyen jól hangzó bizonygatás arra, hogy milyen marha tudatos szülők vagyunk akiktől el kell ájulni.

A barátnőm gyereke az enyémmel egy idős, ők pont ezek, hogy a tv nézés szégyen egy gyerektől, ahhoz képest a gyereke annyit beszél még mindig csak mint amennyit kb 10 hónapos korában is, pedig az enyém nézi a tv-t annyit mégis az övé van elmaradva.

2021. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
59%

45ös vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy én tv előtt nevelt gyerek voltam, kb 1 éves koromtól, egész nap néztem. Ehhez képes bőven 30 alatti vagyok még, és kb 4000+ könyvet olvastam már életemben és nem csak ponyvát hanem komoly irodalmat is, imádom a komolyzenét meg mindenféle komolyzenét, a képzőművészetet, a színházat, stb.

A gyerekmenek is van már vagy 300 saját könyve, amiket szívesen forgat.

Ezt mivel magyarázza a sok tvaznagyonkáros tudós meg az aki szerint nem alakul ki a kreativitás annál, aki tv-zik ilyen kis korban?

2021. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
39%

45 az lemaradt hogy ír olvas és holnap diplomázik🤣🤣🤣

Nem feltétlenül arról van szó hogy lemarad valamiben. De én azért nem lennék büszke rá hogy a tévé neveli🤷

2021. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
50%

De a napi 3 óra tévézés miért jelenti azt, hogy tv neveli? Ezt sem értem. Mint mikor valaki 2 hetente egyszer elviszi a mamához a gyereket, és azt mondják rá minek szült ha a mama neveli a gyereket kb?

Nem is értem....

2021. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a házimunkába való bevonás miatt szeretném itthagyni ezt az oldalt. Érdemes megnézni pár videót, ahol apuka/anyuka együtt süt-főz a pici lánnyal (aki még nincs 2 éves és már hónapok óta figyelemmel kísárem), nagyival virágot locsolnak, és egy csomó egyéb házimunkába is be van fogva. Szerintem imádnivaló. Én átkozom magam, hogy annak idején ez ilyen szinten nem jutott eszembe egyik gyerekemnél sem.

[link]

2021. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
75%

Csak szerintem sok a napi 3-4 óra tv még egy felnőttnek is?! 🤷

Nemhogy egy gyereknek..

2021. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!