Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
63%

50 Nem csak szerinted. Már leírtuk sokan a kérdezőnek, hogy ez rengeteg. Ébrenléti idejének majdnem a fele. De ő erre csak azt hajtja hogy de ő mennyire sokat foglalkozik a gyerekkel és mindenbe bevonja.

Én azt nem értem, hogy ha ő erről szentül meg van győződve, minek a kérdés? Önigazolás? Önnyugtatás?🤷

2021. máj. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
19%
Jézusom! Ez rengeteg😮 Az én 3 éves gyerekem se néz ennyit ,max 1 órát. Nem értem a mai szülőket , oda teszik a gyereket a tv elé ,panaszkodnak ,hogy mennyire fáradtak! Könyörgöm, minek szültök akkor???!!! Bezzeg a Facebookra meg Instara tuti van idő! Tudom le leszek pontozva, de ez az igazság. Körülöttem csak azt látom ,hogy anyukák mikor játszon is vagyunk a telót nyomkodják. Otthon a gyerek meg a tv bámulja még este 8 kor is.
2021. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
45%
Te meg másokat kukkolsz meg lesel, az se jobb.
2021. máj. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
35%

Nyilván sok, de azért ne túlozzunk.. az én gyerekem másfél évesen délután aludt egy órát, este 11et, az 12 óra, tehát a nap felét átaludta, maradt a másik fele.


12 órának nem fele a 3 óra, csak a negyede. Azért így sokkal korrektebb, persze még mindig sok, de nem vészes.

2021. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 Derjaderja ***** válasza:
67%

Jó. Csak vond le az 5 étkezést, a sétát, a bevásárlást ha van, pelenkázást, öltöztetést, fürdetést.

Maradék lenne a szabad plusz a szülővel közös játékidő.

2021. máj. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 Derjaderja ***** válasza:
67%
Ja és testmozgás idő. Ide még jöhet pluszban a séta nem babakocsis és részben a nemvezetett, céltalan része (a vezetett séta ugyan mozgás, de nem szabad mozgás a gyereknek).
2021. máj. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!