Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves sokat néz mesét?

Másfél éves sokat néz mesét?

Figyelt kérdés

Másfél éves kislányom sokat néz mesét/youtubeon zenés gyerekműsorokat. Külföldre kellett költöznünk, pont a pandémia előtt fél évvel, így semmi ismeretség.

Én vagyok vele egész nap, apa 12 órázik.

A környéken csak nagyon messze van játszótér, oda akkor megyünk, amikor apa itthon.

Minden nap viszem sétálni, foglalkozom vele, de közben csinálom az itthoni teendőket is.

Alapból nincs kapacitásom reggel fél 7-től este fél 9-ig programot kitalálni egy gyereknek. Fáradt vagyok én is, vágynék valami másra, hogy feltöltődjek.

A lényeg, hogy mennyire gond, hogy napi 3-4 órat nézi ezeket a műsorokat? Van amikor csak otthagyja, de legtöbbször érdekli.

Remélhtőleg szeptembertől tud menni bölcsibe délelőtt, akkor legalàbb szocializálódik is.

Annyira sajnálom őt, már azon gondolkodom, hogy visszaköltözöm vele Magyarországra, igaz ott sincs rokon, de legalább több inger érné.


2021. máj. 23. 09:30
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
93%

Nem a kérdésre válaszolok, mert ahhoz nem értek. De az nálad nem opció, hogy kisebb feladatokat adsz neki? Nyilván egy másfél éves nem nagy segítség, de itt ugye az a lényeg, hogy lekösd valamivel. Az enyém ilyen idős korában (illetve kicsit korábban is már) "segített" a ruhák elpakolásában. Az elején még csak kérdezgettem, hogy ez nadrág a tiéd? Nem? Akkor apáé? Vagy az enyém?

Aztán már azt játszottuk, hogy találja meg a zoknik párját. Ma már ott tartunk (2,5 éves), hogy a saját ruháit aránylag normálisan össze tudja hajtogatni, a felnőtt cuccok még persze túl nagyok az ő kezébe.

Vagy például sütikészítéskor direkt nem vettem elő a robotgépet, hanem a kezébe adtam a fakanalat, hogy keverje össze. Nem a pogácsatésztát kellett begyúrnia, hanem mondjuk egy muffint összekeverni. Vagy ha már pogácsa, akkor ő keni meg a tetejüket tojással.


De nem tudom, hogy a tiéddel ezek mennyire megvalósíthatóak. Az enyém extrém ügyes a mozgásokkal, vagyis ezeket tényleg hamar rendesen meg tudta csinálni. (De mondjuk beszélni nem hajlandó. Az aktív szókincse kimerül abban, hogy mama, papa, nem, autó. Pedig én állandóan pofázok neki. Lehet, csak nem jut szóhoz. :)

2021. máj. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
89%
Az én másfél évesemnek max egy órát van tv kapcsolva és akkor sem nézi hanem zenét hallgat. Közben meg játszik. Ettől függetlenül mindent meg tudok itthon csinálni.🤷 Pedig feszt a fenekemben lenne. Bevonom a házimunkába. Sokat vagyunk kint is.
2021. máj. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:

12-es mindenbe be van vonva, teregetés, hajtogatás, sütés stb.

Nem hajtogatok minden nap ruhát és sütit sem sütök.

Reggel kb fél 7 a kelés, megcsinálom a reggelit, ott van velem, megreggelizünk, fél 8 tól játszom vele, aztán kb fél 9-től bekapcsolom a mesét, amíg csinálom a dolgom. Fél 10 körül elmegyünk sétálni, kb 11-negyed 12-re itthon vagyunk amíg készítem az ebédet, addig megy a mese, ebéd aztán alvás. 3 körül ébred, akkor játszás, 4kor uzsonna, utána vagy néz mesét vagy nem, 3/4 7-kor vacsora, amikor apa megjön. Akkor még játszanak, aztán 3/4 8-tól még kicsit nézi a mesét. 8-kor indulunk fürdeni, aztán alvás.

2021. máj. 23. 10:13
 14/56 anonim ***** válasza:
61%
Dd miért a tévé? Miért nem tudod bevonni pl a főzésbe? Nálunk a vegyszeres dolgokon kívül mindent együtt csinálunk.
2021. máj. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

Amúgy aki válaszol elolvassa a többi válaszomat is?

Mert kb már 3-an írták le, hogy bevonják mindenbe gyereküket.


Én is bevonom mindenbe, akkor leírom harmadszor is!


Lehet az értő olvasásra is időt kéne szakítani, akinek nem inge, nem veszi magára.

2021. máj. 23. 10:19
 16/56 anonim ***** válasza:
82%

Nem vonod be mindenbe.

"fél 9-től bekapcsolom a mesét, amíg csinálom a dolgom"

Itt nem írod konkrétan mit csinálsz, de ezért is kérdezzük mi az amibe nem lehet bevonni.

"amíg készítem az ebédet, addig megy a mese, ebéd aztán alvás."

Az ebéd készítésbe is simán be lehet vonni.

Szóval akkor csak nem vonod bele mindenbe🤷

2021. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 Derjaderja ***** válasza:
48%

8. Elvakult szerintem aki 12 éves korig nem enged képernyőt. Én meg a minimum javallatból is engedtem, tehát nem lehetek elvakult.

A csecsemő és kisgyerekkor sok képesség és tapasztalat kialakulásának ideje, amiket nem lehet később pótolni és nem lehet virtuálisan megszerezni.

3-4 ora kvázi a teljes ebrenlezi szabadidő.

Ez nagyon káros és nem is értem. 1db gyerek, nyilván alszik is, nem kell egész nap szórakoztatni. Megis anyuka panaszkodik, miközben 3-4 orára TV elé teszi a gyereket.

2021. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

A 3/4 8-as mesét ki kéne lőni, talán azt a legegyszerűbb. Vegyetek képeskönyvet, olvassátok fel neki, beszélgessetek róla. Ha az apja csinálja, akkor az szerintem vonzóbb neki, mint a tablet.

Aztán a délutáni mese is egyszerűbb, írod is, hogy vagy nézi, vagy nem. Legyen a délután szigorúan tabletmentes időszak. Ne engedj neki, még ha hisztizik is.

Ha ezeket megléped, akkor máris harmadára csökkent a képernyő előtt töltött idő.

2021. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:

17-es

Egy sülthúst berakni a sütőbe kb 5 perc, üljek ott vele es nézzem ahogy sül a hús.

Vagy kérjem meg, hogy forgassa meg 10 percenkent?

Nem minden nap keszül olyan étel,amihez nagy előkészület kell. Sőt durva leszek, van amikor nem főzök.

A csinálom a dolgom, az éppen a tanulás, ugyanis nyelvtanfolyamra is járok.

Bár gondolom égjek a pokol tüzén, mert nem a gyerekre fordítom az időmet.

Azért nem egy fantáziatlan gnómot nevelek.

2021. máj. 23. 10:37
 20/56 anonim ***** válasza:
71%
De ha csak bedobsz egy húst addig minek a mese? Ha forgatod is 2 perc. Addig kibírja vagy igen megy veled és nézi. Aludni gondolom alszik nap közben. Akkor is tanulhatsz🤷 De ha csak a tanulás közben menne a tévé az semmi lenne szinte.
2021. máj. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!