Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
4 ember van egy szobában a munkásszállón, van hozzá saját fürdőszoba. És lehet, hogy tudna vinni haverokat. És igen, hiába megyek vissza, kb. ugyanott fogunk tartani, mint most. Étkezést megoldaná, elmenne bolda, vagy enne egy dönert, vagy menüt. És szerintem a kisfiamnak is jobb helye lenne anyával, mint hogy rajta kívül legyen 30 gyerek és kb. alig figyelnek rájuk.
2022. júl. 24. 10:35
 12/69 anonim ***** válasza:
100%
Nana, ha már áldozatokat hoztok, akkor mindketten. Te is menj szépen vissza dolgozni, legalább félre tudtok tenni rendesen.
2022. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
94%

"És igen, hiába megyek vissza, kb. ugyanott fogunk tartani, mint most"


De persze inkább szülnél még egyet, mert csak...

Meg azt te előre tudod, tök hawaii lesz neki ott. Figyu, úgyis mindegy, ki mit mond, te már eldöntötted, hogy férjed hozza az áldozatot, hogy a megálmodott életed valóra váltsa. (Vagy nem...)

Sajnálom a férjed.

2022. júl. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsödében max 7-en vannak egy gondozóra, óvodában sincsenek 30-an,de oda meg kötelező lesz járnia akkor is ha otthon vagy, szóval a "30 másik gyerektől" nem véded meg...


Amúgy miért nem csináljátok fordítva? Apuka is maradhat otthon a gyerekkel, "jobb helyen van az apjával mint 30 másik gyerekkel", te meg menj a munkásszállóra külföldre dolgozni.

Ja ha neked kell akkor már nem is olyan jó buli a haverokkal...

2022. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus eset, mikor a gyerekkel kényszerítik bele apukát egy ekkora áldozatba. Hány ilyen anyuka van. Apuka hetekig, de inkább hónapokig távol, és arra keres a szerencsétlenje, hogy anyuka puccos életszínvonalon legyen otthon. Ez szokott lenni a nagy félrerakásból is... Egyre nagyobb igények.

Az elején persze mindig megbeszélik, hogy csak x ideig lesz kint apuka, amíg egyenesbe nem jönnek, max 1-2 év, aztán az igásbarom azt veszi észre, hogy felnőttek a gyerekei, ő meg még mindig büdös részeg kelet-európaiak közt tengődik, távol a szeretteitől. De nem baj, fő, hogy otthon anyunak legyen márkás ruhája, a gyerekeinek meg egy rakat felesleges kacatja, ami bizonyára kárpótolja őket, hogy gyakorlatilag nincs apjuk.

2022. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
91%

Mindkét gyerekem 2 évesen lett bölcsis. De már pár hós koruktól dolgoztam itthonról. Szerették a bölcsit, még sulisan is van onnan baráti család, na meg olyan, akivel utána együtt mentek oviba.

És olyan családot is ismerek, ahol anya ment vissza dolgozni, apa maradt otthon.

Szerintem is többet ér egy gyereknek, ha apja is van. Inkább képezzétek magatokat vagy menjetek mind külföldre, ha ez a vágy.

2022. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
Na-na-na, óvatosan. Már gondolom ti csak anyagias férfiak vagytok, akiknek csak a pénz számít, hát , hogy a nőnek pénz kell, keresse meg maga. Persze a punci, sütés, főzés, mosás, takarítás rád a nő dolga. Eltartani a családot szintén. Szerencsére az én férjem nem ilyen. Ő találta ezt a munkát, ő hozta szóba, mivel látja, mik a kilátások itthon. Én nem erőltettem. Én is boldogabb lennék, ha itthon is meg tudnánk élni. Vannak barátai, akik külföldön dolgoznak, apukának nem gond, hogy a CSALÁDJÁÉRT, GYEREKÉÉRT teszi, nem a nőcskéért. Hidd el, ez nő-férfi együtt sínyli meg és ezt csak úgy lehet, hogy közös a cél, a gyerek jóléte. Persze van akinek ez magas, hogy a gyerek anyagi támogatása nem csak a nő dolga. Na de visszatérve külföldre, a családi messze jobb a magyartól, vannak prémiumok, adóvisszatérítések, 13., 14. havi fizetés, és még nyaralást is fizetnek nekik! És lehet, hogy idővel mi is kiköltöznénk. Egyébként írtam, nem most akarok még egy gyerelet, sőt nem is biztos.
2022. júl. 24. 11:12
 18/69 anonim ***** válasza:
94%

"Már gondolom ti csak anyagias férfiak vagytok, akiknek csak a pénz számít, hát , hogy a nőnek pénz kell, keresse meg maga"


Nem talált. Nő vagyok, aki a férjét nem igásbaromnak tekinti, hanem társnak. És a férjem sem tekint engem háziszolgának.

Nagyon torz képed van a párkapcsolatokról, ha csak ilyen végletesen tudsz gondolkodni.

Sajnálom a férjed.

2022. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon sok férj dolgozik/dolgozott külföldön,úgy,hogy 6 hetente 2 havonta jöttek haza.Ha jó a kapcsolat ki lehet birni.Ha nem bírjátok,akkor meg hazajön,és itthon dolgozik tovább.
2022. júl. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
99%
Egyedül vagyok kettővel és pont az benne a legkudarcosabb, hogy anyagilag hiába támogatja őket meg találkoznak kéthetente, ez nem elég. Napi szintű férfi és női és szerető párkapcsolati példa lenne az ideális. Mi ezt már elszúrtuk, ti ne szúrjátok el. Az idő az, amit nem lehet visszaadni. Sokkal kisebb rossz egy bölcsi, mintha évekre elveszti az apját.
2022. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!