Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
68%
Max úgy mennék ebbe bele, ha fix időre menne a férjem (pl. két év), anyagilag ténylegesen megéri és valóban biztosítható, hogy 1-2 havonta több hétre hazajön. Csak mert az ismerősök körében azt látom, hogy van egy hét szünete ugyan, de olyan drága lenne ilyen gyakran hazajárni, hogy inkább nem jön, mert az útiköltség elvinné a többletet, amit kint keres... de ha nem jön, akkor meg malmozik egy hetet egyhelyben potyára, amikor dolgozni is tudna. Szóval sehogy nem jó ez, szerintem ez a családi életet hazavágja, de ti tudjátok. Én inkább képezném magam, keresnék jobban fizető állásokat itthon, vagy családostól mennénk. (Pár hónap alatt a férjem megágyazna nekünk kint, majd mennénk utána.)
2022. júl. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
89%
Én épp tegnap mondtam a férjemnek, hogy nyugodtan utasítson el egy állásajánlatot, amivel több mint másfélszer többet keresne, mint jelenleg, ha úgy érzi, hogy azt a munkát utálná csinálni. Pedig mi sem a fáról szedjük a pénzt amúgy, nem lenne rossz ennyivel több havonta, de ha ez azzal jár, hogy ő kiég, fásult és/vagy idegbajos lesz, megzabálja a stressz, akkor ne csinálja, mert a nyugodt családi légkör többet ér. Érdekes, hogy más inkább kilöki a férjét a családból, csak nehogy el kelljen menni dolgozni.
2022. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%

Az apukám egy ügyes kezű mester volt. Gyerekkoromban mást sem láttam, csak azt, hogy anyám szerzi neki a maszek munkákat. Hazaért szegény ember öt órára, evett, aztán már mehetett is tovább.

Ő maga nem emelte volna fel a seggét.

2022. júl. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:
Akik szerint a nyugodt családi légkör számít, szerintük a pénz nem okoz komoly vitákat? Végülis tök mindegy, hogy azon idegeskedünk, hogy eszünk, vagy kifizetjük a rezsit, végülis tudunk normálisan élni. Az én környezetmben a házasságok 98%-a a pénztelenség miatt ment tönkre!
2022. júl. 27. 06:29
 55/69 anonim ***** válasza:
100%

54: nem, mi nem öljük egymást a pénz miatt. Tudod, miért? Mert megélünk így is, és mert tudjuk, hogy mindketten beletesszük, amit tudunk. Nálatok mondjuk ez a helyzet nem áll fenn, mert egész egyszerűen nem akarsz dolgozni. Lehet ezt szépíteni, de baromira az van, hogy inkább kizavarod a férjedet külföldre, és kiszakítod a családból, csak nehogy dolgoznod kelljen, és a gyerekkel takarózol. Szép gondoloat, hogy 3 éves koráig otthon akarsz lenni vele, de ha nem engedhetitek ezt meg magatoknak, akkor nem kéne erőltetni. Az apjára nagyobb szüksége van, mint arra, hogy veled üljön otthon még egy évet. Aztán meg persze gyorsan ess teherbe újra, mikor szerencsétlen haza tud jönni egy hétre, nehogy véletlenül esélye legyen hazaköltözni, és részt venni a családja életében.

Az én apám kamionos, a szüleim együtt maradtak ugyan, de totál elhidegültek, teljesen egymás agyára mennek. Rajtuk kívül egy olyan párt láttam, akik együtt maradtak, de náluk meg nyílt titok, hogy a férj félremegy kint, csak a felesége szemet huny. Mindenki más, akinél apu kint van, anyu otthon maradt, pár éven belül elvált. Tényleg megéri ez a kockázat azért, hogy ne kelljen dolgoznod?

2022. júl. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
100%

54.

Miért, abból nem lesz szerinted vita, hogy a párod rossz körülmények mellett család nélkül gurizik, te meg csak tartod a markos?

2022. júl. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
100%
Akkor húzzàl el dolgozni, és tegyél a pénztelenség ellen te is.
2022. júl. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pénz fontos. De ahelyett, hogy a férjedtől vársz el 300%-ot, miközben te 0-at adsz, a megoldás a 100-100 lenne. Tudod, gyerek bolcsibe/oviba, te munkahelyre, apa munkahelyre. Esténként, hétvégén együtt a család.
2022. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mi pénzen sosem vitatkoztunk, nem is értem mit lehet azon vitatkozni.

Azt osztjuk be ami van, ha nincs, akkor plusz munkát keresünk. De nem úgy hogy az egyik otthon ül, és költi a pénzt, hanem mindketten az előrehaladásért dolgozunk.


Az a baj, te rohadtul nem akarod megérteni, amit itt mindenki magyaráz neked, hogy konkrétan egyedülálló anya leszel, a gyereked és az apukája nem fogják ismerni egymást.

2022. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjàtok, lecarja. A kérdést is úgy tette fel, hogy ahol apuka külföldön dolgozik, mit engedhetnek meg maguknak. Neki ez a lényeg, hogy szórhassa a pénzt.
2022. júl. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!