Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
100%
59, szerintem a pénzen akkor lehet vita, ha az egyik nem akar beletenni vagy éppen aránytalanul tobbet akt kivenni a közösből, mint a másik. Egy elment én se tudom elképzelni, mit lehet azon veszekedni.
2022. júl. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
*egyébként
2022. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
67%
A pénzen akkor lehet vitázni, ha nincs elég
2022. júl. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Megint félreértettétek, de én már nem vitatkozom többet, lesz.arom. De azért elmondom, hogy: a FÉRJEM szeretné, hogy nekünk, legfőképpen a gyerekének meglegyen mindene. És azt is Ő szeretné, hogy itthon maradjak egy évet még. Én felajánlottam, hogy visszamegyek dolgozni, de 1., nem olyan könnyű munkát kapni, 2., ő ezt vissza is utasította. És, egy-két év múlva utána megyünk, és ÉN IS DOLGOZNI FOGOK. Hétfőn megy ki. Itt a vita lezárva.
2022. júl. 27. 13:18
 65/69 anonim ***** válasza:
89%

Értem.

Nos, akkor még most álljatok neki albérletet keresni, ugyanis kb lehetetlen itt nálunk találni. A szabad szektorban 1000-15000euros bérleti díjak vannak, a szociális szektorban pedig akár 15-20 éves varo lista is lehet attól fuggoen, hova mennél.

Itt eltero az oktatási rendszer, a 4 éves már iskolás a születésnapja másnapján, az iskolán kívüli felügyelet pedig drága, pláne ha valamelyik szülő nem dolgozik. Az egeszsegbiztositast magadnak kell fizetni, a minimum 100euro/fő, ezzel csak a haziorvost lehet igénybe venni. Gyerekorvos külön nincs, csak ha a háziorvos nem tudja megoldani, akkor utalja be hozzá a gyereket. Plusz millió mas apróság, amire fel kellene készülni kimenetel előtt.

Remélem a férjed rendesen elolvasta a munkaszerzodest

2022. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
87%
Mindene meglesz a gyereknek, csak ÉDESAPJA NEM LESZ...
2022. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
100%
66: hagyjad, nem jut el az agyukig. Mivel ez fel sem merül bennük, esélyes, hogy most is az a fajta apa, aki 5 percet gügyög neki naponta, és ezzel le is van tudva.
2022. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
94%

#64 Mintha csak a húgomat hallanám. Ő is profi abban, hogyan érje el a férjénél, hogy az pontosab azt akarja, amit ő akar. Érzelmi zsaroló a javából.

Ezért, mikor emlékeztetem, nem gondolja, hogy visszaél a férje balgaságával, akkor mindig az a magyarázat: "De hát ő akarja..."

Nekik szerencsére még nincs gyerekük, de állítólag a férj akarja, hogy a húgom minden szarra elszórja a pénzt, el vannak adósodva, de a férje nem akarja, hogy a rossz munkahelyet megtartsa a húgom, helyette hónapokig otthon van, aztán 1 fizetésből vergődnek albérletben. Munkanélküliként személyi edzőhöz is jár, természetesen ezt is a férje akarja, ragaszkodik hozzá. 🤣

2022. júl. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
64%
Ráadásul pont Hollandia…. Lehető legrosszabb választás.
2022. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!