Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ez teljesen úgy hangzik, mintha csak te nem akarnál dolgozni. Jobb a gyereknek anyával... Ja, vagy neked jobb otthon ülni, mint dolgozni menni. Nehogy már annyi legyen a fizud, mint a gyes. Miért ne lennétek előbbre?

Egyszerűbb a másikat elküldeni melózni, ez tény.

2022. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb mint a 21nek.
2022. júl. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is hasonlóan dolgozott. Úgy nőttem fel, hogy alig vártam hogy hazajöjjön, mert hozott csokit. Egyébként elveszítette a gyerekkorom gazdagok meg nem lettünk tőle.
2022. júl. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönjük. Döntőttünk elsején megy ki. És félreértés ne essék, nem az van, hogy én nem akarok visszamenni dolgozni, hanem még egy évet itthon szeretnék lenni a gyerekkel. Jövőre, ha oviba megy, és úgy döntünk, hogy nem lesz kistesó, akkor megyek vissza. Valószínű ez lesz. Gyűlölködő kommentek nem kellenek, tapasztalatokat szívesen várunk!
2022. júl. 24. 13:00
 25/69 anonim ***** válasza:
88%

"nem az van, hogy én nem akarok visszamenni dolgozni, hanem még egy évet itthon szeretnék lenni a gyerekkel."


De, az van, hogy nem akarsz visszamenni dolgozni, ezért a gyerekkel takarózol, és gyenge érvekkel jössz. Idézve egyet: "hiába megyek vissza, nem elég a pénz" - tehát szerinted mindegy, hogy teljes vagy részmunkaidőben dolgozol, mintha csak nevetséges GYES-t kapsz.

2022. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
96%

2 éves kora után lfszt nem kapsz, szóval Te is hozzá tehetnél annyit, h vissza mész dolgozni.

Ő kimegy, ami nem olyan könnyű ám. Sztm az a minimum, h Te is megteszed, amit tudsz.

2022. júl. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
89%
Az már durva, ha nem tudsz minden nap gyümölcsöt adni a családnak. De nem mindegy, mi az ára. Ha külföld, csakis teljes családdal. Egyébként én inkább visszamentem másfél éves korában dolgozni, hogy összeszedjük magunkat. A férjem utána második diplomát csinált, hogy könnyebb legyen az életünk. Volt már tervben a külföld, de végül inkább mindketten a tanulást választottuk. Így igaz, hogy egyik gyerekkel sem maradtam otthon 3 éves koráig, de jól élünk.
2022. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
85%
2 éves a gyerek, még bármihez alkalmazkodik. Miért nem mentek ki mind? Menjen előre, szerezzen melót, találjon albérletet, és menjetek utána max 2-3 hónap múlva. Én csak így lennék erre hajlandó. Ekkora gyerekkel könnyű, még nincsenek barátok, nincs suli, csak ti jelentitek a világot, gyorsan megszokná kint, és egy sokkal normálisabb helyen nőne fel, jobb lehetőségekkel. Mi is el akarunk menni, csak kell 2-3 év, mert nekünk az egyik gyerek már iskolás, nulla nyelvtudással nem rángathatom ki egy idegen országba.
2022. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha már így eldöntötted hogy a férjed megy ki dolgozni, te miért nem mész vissza dolgozni, hogy mielőbb összeszedjétek magatokat?
2022. júl. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
91%
Nem mennék ilyenbe bele. Írod, hogy 3 éves kora után is estleg otthon tudnál e maradni. Szóval elvárásaid vannak, de, hogy te is tegyél érte? A férjed negyedmagával éljen évekig gyorskaján élve, hogy te otthon mereszthesd. Bocs, de ez annyira visszataszító. Van 2 gyerekünk, biztos, hogy találbék más megoldást, nem a gyerekeim apjára hárítanám ezt. Te takarítasz, főzöl stb., kinek, szerencsétlen itthon se lenne. Ráadásul egy biorobotnak megy ki, szóval abból nagy gazdagság nem lesz itthon. Ő úgy fpg kint élni, mint egy ágrólszakadt, te pedig jóízűen költenéd a pénzt?
2022. júl. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!