Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem értem, mire gondolsz. A párod egyedül lesz kenyérkereső, itthoni árak mellett te tudjál jó színvonalon élni, házat is tudjatok venni és mindezt szinte egy betanított munkásként? Arrólmár nem beszélve, hogy neki se család, se élete nem lesz. Lakik majd valami pudva helyen, számolgatva mennyit költhet kajára. Számoljál már utána kicsit.
2022. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
100%

40-es válaszoló vagyok, egy ismerős 4 éves gyerek szájából hangzott el, akinek az apja külföldön dolgozott:


"Anya, minek jön haza apa, akkor nem tudok veled aludni."


Szóval rohadtul megéri a gyerekért.

2022. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés megfogalmazása elárulja, mi a fontos a kérdezőnek. Elképzelt egy nívós életszínvonalat magának, és ezért a férjnek kell áldozatot hozni.

Az sem zavarja, hogy itt 1-2 kivételt leszámítva mindenki az ellenkezőjét javasolta. Mert akkor mi hímsoviniszta férfiak vagyunk (holott szerintem kb. mindenki nőként szólt hozzá), meg rosszindulatúak.


Ő csak azért írta ki a kérdést, hogy megnyugtassuk: igen, tök frankón fog ő itthon élni, a férj sem lesz útban. Lehet majd drága rucikat venni, lesz mit a tejbe aprítani.

2022. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a gyerek egy évvel hamarabb menne közösségbe, ahogy millió egy családnál, de nem, az ördögtől való, helyette a férje dolgozza ki a békét, munkásszállón lakva román segédmunkásokkal, mert ő lusta elmenni dolgozni. És igen, a semmire vállalatok a gyereket, ha szülés után 2 évvel már a gyümölcs is probléma. Nálunk is anno beütött a krach, bár én tényleg nem a semmire vállaltam, ingatlanok, autó, megtakarítás, de egy percig nem varialtam, elmentem dolgozni és nem a gyerekeim apját kényszerítették ilyen helyzetbe, ahol legkevésbé sem a gyerek érdekei vannak szem előtt, mert nem lesz apja.
2022. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%

Nem óhajtom megismételni a 40-es kommentet. Ő mondja jól. Szüleim egy az egyben így jártak.

Eleinte vártam haza a bácsit aki hozza a csokit, utána már nem, mert csak a balhé volt. Menni kellene mamáékhoz fát hasogatni, fel a tetőre cserepet javítani, stb stb stb.

A bácsi aki a csokit hozza, ezt megunta, főleg hogy a gyerekkel se tudott mit kezdeni, mert az egy idő után nem ismerte meg, nem kötődött hozzá.


Ő egyébként kamionozott.


Nem élet ez így emberek!

Szerencsétlen férfi, gondoljatok már el! Vadidegenek között gályázik, családi élete nulla, az élet a munkás szállon meg…az nem élet. Az egy kollégium, nulla privát szféra. Embertelen.


Határozott álláspontom az, hogy aki ide elküldeni a férjet, az nem szereti őt.

2022. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg el tudod nézni azt, hogy a férj/apa kiszakad a családból, te pedig otthon ülsz és nem teszel semmit?
2022. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
89%

45, nálunk is apa volt a bácsi aki hozta a csokit.


Annyi, hogy nálunk nem váltak el a szüleim, de pár éves koromtól tinikorkmig, szinte nem láttam az apám. Hurrá.

2022. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
61%

Férjem 2019 Ben 8 hónapig kint dolgozott Németországban én meg 3 gyerekel itthon maradtam igaz nem kicsik voltak,mert ép abban az időben lettem 3 hónapos táppénzen gerinc problémák miatt

Munkásszállon lakót és egyedül egy szobában és rengeteget tudott spórolni így mert csak keveset költött.de nekünk az volt tervünk hogy ki költözünk családostul ha talál lakást talált most már 2 éve kint Németországban lakunk .

2022. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
88%

A kérdező csak azt látja, hogy kint kapna a férje 1500 eurót és az mekkora pénz. Atszamitva az is, csak épp kint nem azok az árak vannak ám, hiába mondja a szomszéd Julcsi, hogy minden ugyanannyiba kerül.

De már úgyis eldöntötted, majd räjössz magad.

Majd hazakuld 500 eurót, annyit te is kapnál, ha elmennel dolgozni.

2022. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldi munka szóbakerülne, egyértelmű lenne szàmomra, hogy megyünk vele.

Nekem baromi rossz érzés lenne, hogy én itthon a kényelmes otthonunkban, ő meg valami lepra szàllón van. Tök mindegy hány szobàs, egy felnőtt embernek az màr teher, nem kolis gyerek màr, hogy bulinak fogja fel.

Millió meg egy csalàd kezdett mar új életet külföldön, max évek mulva vissza lehet jönni.

2022. júl. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!