Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek külföldön dolgozik a...

Akinek külföldön dolgozik a férje/párja, mit engedhetnek meg maguknak?

Figyelt kérdés
Értem ezt úgy, hogy mennyit tudnak félrerakni (a gyereknek), mennyi idő alatt tudtak saját családi házba költözni, otthon tudott-e maradni három évig a gyerekkel a nő, vagy még tovább akár? Gyümölcsöt tudnak venni a gyereknek minden nap? Édességet is néha? Férjemnek lenne lehetősége kimenni Hollandiába dolgozni, 3 hetente jöhetne haza 1 hétre, vagy 4 hetente 2 hétre. Sajnos olyan helyzetbe kerültünk itt Magyarországon, hogy nem tudjuk, hogyan tovább... És nem, nem vállaltuk a gyereket a semmire. Én is dolgoztam előtte 5 évig, férjem is dolgozott, most 2 éves, hiába megyek vissza, nem elég a pénz... Szeretnénk saját házba is költözni. Esetleg kistesót majd később. De a legfontosabb, hogy a kisfiunknak mindene meglegyen. A másik oldalon azonban, ritkán látná apát. Persze interneten beszélnének minden nap, de az mégsem ugyanolyan. Ti hogy oldjátok ezeket a dolgokat meg?

2022. júl. 24. 09:41
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
95%

En irtam, hogy Hollandiában élek. Reagálnék a kommentedre.


"4 ember van egy szobában a munkásszállón, van hozzá saját fürdőszoba."


Igen, általában ezzel csábítják ki az embereket. Aztán kiderul, hogy a négy ember az 6, de inkább 8, a szoba akkora, hogy az ágyak egymás mellé vannak tolva és moccanni se lehet, a fürdőszoba meg kint van folyosón és 20 másik ember is használja.


"És lehet, hogy tudna vinni haverokat."


Lehet, ahogy az is, hogy a haverok máshova kerülnek, nem is látják egymást.


"És igen, hiába megyek vissza, kb. ugyanott fogunk tartani, mint most."


Ha nem mész vissza se biztos hogy előrébb juttok. Sőt, olvasd el megegyszer amit írtam a 0 oras szerződésről: xarabbul is kijohettek belőle.


"Étkezést megoldaná, elmenne bolda, vagy enne egy dönert, vagy menüt."

A bolTban se ingyen adnak semmit. Itt olyan menü, mint Magyarországon nincs, itt kb 9 eurora jön ki egy menü, ami konkrétan egy étel, nem leves, főétel desszert, csak egyetlen, max 600gr főétel. Emellett kellene reggeli, vacsora is. Főzés nélkül ez minimum így egy húszas lenne naponta. 7×3 az 21 nap, 21×20 az 420 euro. Erre tegyük még rá a havi 120euro egeszsegbiztositast, ami csak és kizárólag a minimumot, tehát a haziorvost fedezi és azt a tényt, hogy itt létezik a saját kockázat intézménye, ami azt jelenti, a biztosító csak azután fizeti az ellátásodat ha jogos, ha már kifizetetlen 385 eurót. Az utazás sincs ingyen, se helyben, se Magyarországra.


"És szerintem a kisfiamnak is jobb helye lenne anyával, mint hogy rajta kívül legyen 30 gyerek és kb. alig figyelnek rájuk."


A kisfiadnak jobb lenne 30 másik gyerek mellett napkozben, este és hétvégén meg mindkét szulojevel, mint nonstop az anyjaval, az apja nélkül.

2022. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom elképzelni hogy a konkrét példával legalább nettó 300-al többet kapjon ott, mint itt


mert ha kiszámolom, nálunk 30 órás eladók keresnek 180 ezret + adókedvezmény + gyessel meg lenne neked is 230 , tehát konkrétan 100 ezer ft-ért szórakozik kint


inkább keressen itthon másodállást, beáldozol te is 2 és ő is 2 hétvégét extra beugrós melóra és meg is van az a 100-as

2022. júl. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Megint félreértette valaki. Én azt mondtam, a gyerek 3 éves koráig lennék itthon maximum. DE HA ÚGY DÖNTÜNK, HOGY KELL KISTESÓ (valószínű nem lesz), AKKOR MARADANÉK TOVÁBB. Tudod, terhesen nem engedné a férjem, hogy dolgozzak.
2022. júl. 24. 14:38
 34/69 anonim ***** válasza:
81%

"Tudod, terhesen nem engedné a férjem, hogy dolgozzak."


Oh. Miert? A terhesség nem betegség ám.

2022. júl. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
88%
Inkább tanulásba kellene fektetni, akkor lenne kényelmesebb, jobban fizető meló akár itthon, akár külföldön és a gyereknek is jobb példa.
2022. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mit dolgozol.

Minden esetre önző vagy. Nyugodtan mehetnél dolgozni és vállalhatnál Te vagy páros másodállást is.

Én egyedül nevelem a gyereket, évekig 2 melóm volt.

2022. júl. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
88%
De igenis lenne hova tovább itthon is, csak te lusta vagy és szereted mereszteni a seggedet otthon, keresed a kifogásokat, a férjed meg ehhez asszisztál. Gratulálok. Nehogy már a fizetésed ne legyen több havi 28000 Ft-nál, ami a gyes? Még ha minimálbért keresel, akkor is beljebb lennétek 100 ezer Ft-tal. A gyereked pedig nem apa nélkül nőne fel. Mondjuk ha a férjed is ennyire menni akar egy láthatóan nem is fantasztikus helyre, akkor lehet, hogy menekül otthonról...
2022. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de ha 2 éves, akkor a bruttó 28500 gyesnél igenis jobb lesz bármi.

És nem, nem vagyok férfi, nő vagyok. Te meg egy élősködő.

2022. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes én várandós vagyok jelenleg, van egy nagyobb gyermekem is.

Nem vagyok benne biztos, hogy apukával együtt maradunk (ez hosszú sztori és lényegtelen most).

Szerencsére maximum GYED-et fogok kapni. De alapból úgy számolok, hogy lesz akkor is rá anyagilag keretem, hogy egyedülálló anyaként is itthon tudok lenni a kicsi 2-3 éves kora közt.

Na ez a nem mindegy, hogy nem mástól várom el, hogy eltartson.

2022. júl. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
93%
Ismertem ilyen családokat, legtöbbnek ráment a házassága. Apuka hetekig kint gürizik, nincs normális élete, magánélete, étkezése, társas kapcsolatai. Anyuka otthon, jön haza a pénz, anyuka elkezd többet költeni, hogy kárpótolja magát az egyedüllétért, közben mindenkinek panaszkodik, hogy neki milyen nehéz egyedül. Apuka több hét után hazajön, szeretne pihenni, szórakozni, esetleg néhány baráttal találkozni, de anyuka kiakad, mert hogy képzeli, hogy ilyenkor is elmegy otthonról, alszik, vagy a szüleivel találkozik, miért nem a gyerekkel foglalkozik, a gyerek már meg se ismeri, nem akar játszani vele (mintha az apuka tehetne róla), meg a füvet is le kéne nyírni, meg végre ő is elmosogathatna egyszer, stb. Az egy hét alatt állandó a feszültség, a szülők elhidegülnek egymástól, a férjnek már nincs is kedve hazajönni, hiába a gyerekért kezdte az egészet, a gyerek is csak az anyjához bújik mindig, stb. Nagyon kevés családnál működik ez a dolog, kiszállni belőle meg nehéz. Mi egy ilyen házaspártól vettük az előző házunkat, a férj azért ment ki, hogy kifizessék a házat, aztán végül se ház, se házasság. Ráadásul anyukák általában akkor sem mennek vissza dolgozni, mikor a gyerek óvódába megy, mert hát nem érnék oda a gyerekért, mi van ha beteg lesz, és csak én lehetek vele, meg az a kevés pénz úgyse számítana olyan sokat. Apuka meg besokall, hogy ő gürizik, anyuka meg otthon ül.
2022. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!