Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/119 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, én megértem, hogy ott így nem altatnád. De napközbe nálatok is tud vigyázni és akkor nálatok alszik otthon a gyerek. Ezzel mi a probléma? Anyukád menne hozzátok így. Egyébként jól értem, hogy ezt egyszer se ültetek le megbeszélni? Tehát ők nem is tudják, hogy te a kutya miatt nem viszed a gyereket? Vagy mit mondanak, amikor feljön a kutya téma?
máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/119 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért lelkizel azon annyit hogy nem alszik ott a gyerek. Nagyszülők menjenek hozzátok, a gyerek is megérti majd. Anyós meg annyit vigyázzon amit még szívesen vállal, de ne duzzogjon anyádékra.
máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/119 A kérdező kommentje:

87: igy lesz. Mi szeretjuk az allatokat, haszonallatokat is, de csak is kint, a lakason/hazon kivul. Naposcsibe, nyul, cica, johet minden, a ferjem is igy gondolja, s en is.

88: ok. Meg sem fordult a fejembeb? Mar a kerdesbe is beleirtam,h szivtelen dolog. Ecseteltem, h bant engem is, rosszul erint, lelkiismeretem nem lenne tiszta, de OK. Igazad van

De akkor ne "csalogassanak" heti szinten, hogy mikor megyunk mar le, mint ahogyan ma is...ez a bosszanto az egeszben.

89: ja, hypoallergen LENNE, de nem az, mint a befulladasok is mutatjak. A vertesztben a fiam erteke 50! Az allergologus azt mondta ez extrem magas, ez a hypoallergen duma meg nem fedi a valosagot, csak marketing fogas max aki kevesbe erzekeny annak jo. Ez a kutya nincs setaltatva, max az udvarig jut, ott piszkit, sosem fogja meg senki setalni vinni, bent van a lakasba zarva...

90: szed a gyermekem antihisztamint, ha oda megyunk, dupla adagot, de mig te kicsit tusszogsz, fujod az orrod, bepiroslik a szemed o asztma rohamot kaphat es napokra kokemeny szteroid kurara szorul korhazi keretek kozott."Rossz hold kelt fol, mikor a kolykod lettem" Mast se kivanok, csak hogy a tied ezt enekelje neked anyak napjara, te tusko paraszt :)

máj. 9. 02:11
 94/119 A kérdező kommentje:

91: ezzel nincs problema, igy lesz. De egy 3 eves nehezen erti meg, az egyik mamanal miert lehet napi szinten, a masiknal meg nem. Ragaszkodna oda is, es tavaly is emlegettek a szuleim a nyarat, ottalvast, milyen jo lesz, majd jossz stb stb. Ezert nehez. Dehogynem, tudjak. A Prick teszt utan ismet el lett mondva, hogy ez nagyon eros reakcio, nincs ra esely egyelore, hogy kinoje...tudjak. Ma megbeszeltuk, hogy ok fognak lejonni, hajlandoak akar hetente is latogatni minket, mi meg egyelore csak akkor, ha az udvaron, jatszon el tudunk lenni par orat kint... A "lelki" oldalat meg mar leirtam par oldallal visszabb. Nem fogom mar kivesezni jobban a temat. Oruljetek, hogy nektek nem kell ilyen miatt fajni a fejeteknek.

Sziasztok.

máj. 9. 02:22
 95/119 anonim ***** válasza:
93%
Ez és ez kicsit ellentmond egymásnak: "mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát" és "Mi szeretjuk az allatokat, haszonallatokat is, de csak is kint, a lakason/hazon kivul." Egyébként meg kisírtok egy szobakutyát, nem foglalkoztok vele, ottmarad a szüleidnek, majd az a bajod, hogy a szüleid nem dobják ki azt a kutyát, amit ti vállaltatok és az ő nyakukon maradt és azzal érvelsz, hogy a szüleid amúgy sem gondozzák, sétáltatják és milyen már, hogy bent van a lakásban. Annyian leírták, hogy 1) nyíltan beszélsz a szüleiddel, hogy miért nem mehet a gyerek 2) ártalomcsökkentés: gyógyszer, tiszta szoba, kertben sátrazás, szülők jönnek...
máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/119 anonim ***** válasza:
91%
Yorki? Akkor nem is a kutya miatt vanbrosszul a gyerek. A yorkinak folyton növő szőre van, egyáltalán nem hullik.
máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/119 A kérdező kommentje:

95: 10 éve könyörögtem ki a kutyát, főleg a hugi miatt, azóta felnőttem, anya lettem, tudod megváltozhat a véleményem a benti kutyatartásról, nincs ebben semmi hihetetlen.

96: Ne haragudj, de tesztekkel van bizonyítva, hogy súlyos allergiás, s anyuéknál fullad csak, sehol máshol. Mint írtam az csak egy biznisz duma, hogy a yorki hypoallergén, mert "haja" van. Mivel nem csak a szőr allergizál, hanem az elhalt bőr darabkák, amiket levakar, enzimek, nyál. Ne akard már bizonyítani, hogy a tesztek és az allergológus is inkompetens a témában...

máj. 10. 20:21
 98/119 anonim ***** válasza:
100%

10 éve még szeretted a kutyákat bent a házban is, most már csak kint szereted. Ha szereted. Elhiszem, hogy van ilyen, bár eddig csak a fordítottjáról hallottam. Mindent kérhet az ember, legfeljebb nem jön be. De már a kérés is jellemzi őt. Anyaként tudod, milyen felelősséget vállalni. A kutyánál ugyanez van, csak kicsiben (tudod, a kisherceges szöveg). Csak ezt a felelősséget a szüleid átvállalták tőletek. Inkább meg kellene köszönnöd, nem elvárni tőlük, hogy kidobjanak egy öreg kutyát, aki nagy eséllyel nem talál már újra gazdára, és a menhelyen pusztul el. Ha megmondod a szüleidnek nyíltan, hogy ezért vagytok ott kevesebbet, leültök, valószínűleg ki tudtok találni valami kompromisszumot.

Anyósod meg nagyon "kedves", hogy a saját szüleid ellen hangol ilyen érzelmi zsarolós szöveggel: "Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség."

máj. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/119 anonim ***** válasza:
90%

De, nekem nagyon hihetetlen, mert normális embernek nem változik meg a véleménye az állattartásról (és másról sem), ha gyereket vállal. Nem minden embernek megy az agyára az anyaság és kattan be.


Neked az a bajod, hogy önző vagy és elvárod, hogy minden körülötted forogjon, mert szültél. Aztán ha nem így van, akkor behisztizel.

máj. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/119 anonim ***** válasza:
89%
Mit csinálnál, ha anyukád fogná magát és holnap odavinné a kutyát neked, hogy bocsi ezt te kérted, te válaltad akkor mától oldjad meg az unoka meg jöhet aludni amint kitakaritottam a kutya után. Menhelyre adnád még aznap? Én anyukád helyében így oldanám meg.
máj. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!