Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/119 A kérdező kommentje:
108: jól van, most már hogy megmondtad a tutit és hánytál, elhúzhatsz vissza a humanoid kis világodba, simizd meg buksit, szia! :)
máj. 18. 13:26
 112/119 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes az elején még ezt írtad: "Tudom, hogy nem vagyok fair, tudom, hogy az eszem nem kérhet ilyesmit, a kutya egy pici gombóc volt még és napokig a földön, matracon aludtam vele/mellette, mert nagyon félt, bepisilt. Szobatisztává tettem, foglalkoztam vele sokat"

Most meg ezt:"Nem az én kutyám, s mint írtam, a hugimnak könyörögtem ki, ő szerette volna nagyon. Persze akkor én is támogattam, de tudták, hogy én már eljövök onnan hamarosan, s rájuk marad, belementek. Nyilván törődtem vele, de aztán én eljöttem a családi háztól. Mint írtam, már meg van oldva. Nekem nincs nagy kötődésem a kutya felé, most meg már potenciális veszélyt látok benne a fiam egészségére nézve, így kerülöm. Mint mondtam, nekem a kutya az csak kutya, mindig sz ember lesz előtte."

máj. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/119 A kérdező kommentje:
107: jól mondod, én teljesen intelligens módon álltam ehhez a pár nagyon kialvatlan maszületett báránykához, próbáltam szépen lekommunikálni a problémát, számtalanszor leírtam a lelkiismerefurdalás és az elfogadom szót, s azt is, hogy bár rosszzul esik, megoldottuk a dolgot, elgondolkodtam én is az egybehangzó válaszokon és elfogadtam, hogy más másképp látja, lejegeltük a témát. Bazze! Fogd már fel, hogy senki nem hisztizik rajtad kívül. Én már elfogadtam, de te elfogadod az én véleményem? Ja, nem, de azért habzik itt a szád rám, hogy én vagyok énközpontú! Tudod, aki csak a saját nézeteit képes a jónak vélni és 0 empátiával van a "vitapartner" irányába, az is rohadt egoista és önző ember, jobb ha tudod. Ez nem csak az én véleményem, mint írtam barátok, férj, anyós, orvos is ezen az állásponton van. Akkor talán neked is el kellene gondolkodni, hogy máshol meg máshogy gondolják, s talán itt nincs olyan hogy helyes válasz! A híres magyar mentalitás ismét megvillantotta csodálatosan trágya, szégyenletes bugyrait :D
máj. 18. 13:47
 114/119 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mintha ezt a két véleményt két másik ember írta volna. Ha az első az igaz, akkor azt gondolom szar ember vagy, aki cserben hagyja a kutyáját, akit ő nevelt fel. Nem vagyok kutyab.uzi, sőt nincs is kutyám, de akkor is így gondolom. Ha a masodik eset áll fenn: mindenki a saját kutyajahoz kötődik, érte vállal felelősséget. Engem se érdekel a szomszéd kutyája. Ha a hugodé a kutya, akkor nyilván rosszabb szájízzel, de el kell viselned a kutyát, aki miatt nem mehet át a fiad a szüleid házába. Fiadnak ettől semmi baja nem lesz, jöjjenek át ők. Állatokért meg felelősséget vállal az ember, ez van, vegyél inkább plüssöket, azt nyugodtan kidobhatod a kukába, ha már nem kell. De egy érző élőlényt öreg korában kidobni, úgy hogy te nevelted fel, undorító, aljas dolog.
máj. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/119 A kérdező kommentje:
110: az, hogy ha jó idő van, megyünk, de bentre nem. Aztán anyum tanakodott, beszéltünk a nagymamámmal, elég "rigolyás" már, hideg is van nála, de megengedte, hogy egy vendég szobát kialakíthatunk nekik a délutáni alváshoz, anyum így le is tudja rakni aludni, míg én jövök munkából. Egy mini gyerekszoba lesz neki ott, ahol alhat.
máj. 18. 13:54
 116/119 A kérdező kommentje:
112: nincs ebben semmi érdekes, így van, ahogy leírtam. Akkor nagyon aranyos kis gombóc volt, sírt, félt, így mellette voltam, mert a húgom picike volt, tudtam, hogy nekem kell, mert anyámékat nem érdekelte. Élete első pát hónapját kísértem végig. Mi olyan felfoghatatlan abban, hogy nem kötődöm hozzá extrában? Nem én vagyok a gazdija, azóta eltelt csomó év. Néha megsimogatom, ennyi. Most játszam meg, hogy oda vagyok érte, csak mert másnak így lenne logikus? Az ember változik, az én saját lakásomba biztos nem hoznék állatot,mert a férjem és én sem szeretnénk. Se hörcsögöt, se nyulat, se kutyát, nekünk nem való, mert csak nyűg lenne.
máj. 18. 14:04
 117/119 A kérdező kommentje:
Senki nem akarta kidobni, de ha elolvasnád az írásaim, megvilágosodnál.
máj. 18. 14:06
 118/119 anonim ***** válasza:
58%

Kérdező, sokan próbálták neked sokfélekeppen elmagyarázni, de akkor most elmondom egészen keményen: nincs jogod tönkretenni a fiad és a szüleid kapcsolatát.

Nem értelek. Komolyan. Nagyszerű életed van, egy alapvetően egészséges gyerekkel, akivel kapcsolatban az a hír az, ha be kell menni vele a kórházba, nem pedig rutin. Vannak szüleid, akik tevékenyen részt szeretnének venni a gyerek életében és akiknek ráadásul veled is jó a kapcsolatuk. Igen, a fiadnak van egy kisebb egészségügyi problémája, ami logisztikailag megnehezíti a szüleiddel való találkozást, de már az első pillanattól kezdve látszott, hogy számos megoldás kínálkozik erre az apró problémára, amikre szerencsére a szüleid is teljesen nyitottak voltak. Ennyi. Minden megoldódott, szóval fel lehet lelegezni és lehet fontosabb dolgokra koncentrálni.

Azzal, hogy belehergeled magad ebbe a problémába, senkinek nem teszel jót. Se a szüleidnek, akik komoly aldozatokat hoznak azért, mert szeretik az unokájukat és ahelyett, hogy baromi hálás lennél nekik, inkább ilyen hamis dilemmákkal nyúzod őket, hogy nekik akkor most választaniuk kell a kutya meg a gyerek között (pedig nyilvánvalóan ez egy "kecske is jóllakik, káposzta is megmarad" szituáció). Nem teszel jót magadnak se azzal, hogy még továbbra is belelovallod magad ebbe a lábujjköröm-méretű problémába és folyton újabb és újabb aspektusai felett zokogsz krokodilkönnyeket. Igen, pár évig a te szerető családod talán a te sajár otthonodban fog a karácsonyfa alatt ölelkezni és mézeskalácsot zabálni és Mennyből az angyalt hallgatni. Bárcsak többeknek adatna meg ez.

És ahogy már említettem, nem teszel jót ezzel a gyereknek sem. A gyereknek nem attól lesz rossz a kapcsolata a nagyszüleivel, hogy 3 éves koraban nem alhat náluk. A gyereknek attól romlik meg a nagyszüleivel való kapcsolata, ha te folyamatosan azt sugallod, hogy ez egy SZÖRNYŰ dolog és folyamatosan érzi rajtad a feszültséget velük szemben. Ha természetesen kezelnéd a szituációt, akkor a gyerek se problémázna azon, hogy van ottalvós meg nemottalvós nagymamája. Így volt egyébként a mi családunkban is: apai nagymamámnál mindig mi aludtunk ott, anyai nagymamám meg mindig átjött inkább hozzánk. Nem hagyott nyomot ez a velük való kapcsolatomon, mert totál természetesnek éreztem. A fiad is úgy fogja, ha elmagyarázod neki, hogy ebben a szituációban sajnos nincs mit tenni, a házba egyelőre nem mehet be, de kedve se lesz, mert milyen menő játekokat lehet játszani a nagyi udvarán!

máj. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/119 anonim ***** válasza:
Anyósnak kuss a neve, köze nincs ahhoz, hogy anyádéknál mi van. Ha valaki engem uszítana így a szüleim ellen meg pofázna bele abba, hogy náluk mi van...nem sokáig maradnánk beszélőviszonyban. :D
máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!