Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/119 anonim ***** válasza:
82%
alakul, már anyós a genyó, mert ő uszít, pedig te nem is akarod...
máj. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/119 anonim ***** válasza:
92%

Amit csinálsz, abból nekem az látszik, hogy sosem volt nagyobb változás az életedben, amihez alkalmazkodnod kellett. Ez nem egy megoldhatatlan probléma, nem egy megugorhatatlan feladat, ami miatt el kell gyászolni a régi szép időket és siránkozni kell, hogy már nem mehetsz a szülői házba.

Mit szóljon az, akinek szoros a kapcsolata a családdal ugyan, de több száz/ezer km-re laknak egymástól? Netán ugyanúgy asztmás a gyerek a szülők kutyájától?

Vagy mit szóljon az, akinek már nincs hova, nincs kihez hazamenni? Azért ezekhez képest ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem a te problémád kb. a semmi kategória, bolhából elefánt.

Felnőtt emberek vagytok, leülsz anyukáddal, elmondod neki, hogy sajnálod, hogy ez a helyzet, de tudja, hogy a gyerek rohamot kap a kutyától, nem maradtok, nem mentek be, nem engeded ott aludni. Szereted őket, szeretnéd, ha szoros maradna a kapcsolat, jöjjenek ők, tartsátok nálatok az ünnepeket, jöjjön oda vigyázni a gyerekre, ennyi pont. Pár átmeneti év, amit ki kell így húzni, azért közel sem tragédia.

Az én szüleim vidéken élnek, a gyerekem 1,5 éves koráig ordított az autóban. A szüleimnél nagytestű kinti-benti kutyák vannak, az alső szinten állandó a kosz, a szőr és eleinte azt sem tudtuk hogy fognak reagálni a gyerekre, sosem volt baba/kisgyerek a közelükben. Mindent megbeszéltünk, megoldottunk és amíg a kislányunk nem járt és utált autózni, sokkal gyakrabban jöttek ők, mint mi. Ennyi. Az emberi kapcsolatok kétoldalúak, olykor áldozatokat igényelnek. Pl. azt, hogy anyukád kimozdulhat a kényelmes komfortzónájából és változtathat a családi szokásokon átmenetileg, ahogy ti is megtehetitek ugyanezt és semmiben nem sérül az a szeretetteljes közeg.

máj. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/119 A kérdező kommentje:
29-es: ??? 5 hetet megoldunk a férjemmel, a többit a 2 nagymama osztja el, ők önszántukból, senki sincs kényszerítve.
máj. 7. 10:16
 34/119 anonim ***** válasza:
82%

" Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen"


Mondd meg neki, kedves anyós, megoldjuk mi, mi vagyunk a szülők, ha anyukámék nem tudják.

máj. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/119 A kérdező kommentje:
31-es. Ez tenyleg mar a vedonos kategoria, ahol mindent is kiforgattak :) Mint irtam mar fentebb, az eszem tudja, hogy helytelen, de anyai szivem valahol belul ugyanezt gondolja, hogy a csalad fontosabb, mint egy allat, s ha en nagymama lennek en is az unokat valasztanam. De ez en vagyok. A szuleim meg masok. Es en ezt probalom el is fogadtatni magammal. Anyosom valoban nyomast gyakorolt ram, ez az igazsag. Neha eroszakos tipus, de majd o is lenyugszik. Az igaz, hogy az anyumek dolgaihoz, nincs koze.
máj. 7. 10:26
 36/119 A kérdező kommentje:
32-es: igazad van, koszonom, hogy leirtad :)
máj. 7. 10:30
 37/119 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nem lenne képem ilyet kérni a szüleimtől. Főleg, mert nem ők akarták a kutyát, mégis náluk maradt, ők gondozzák helyettetek. Ha a szüleid kérdezik, hogy miért nem mentek be, meg lehet mondani egyenesen, hogy mert fullad a gyerek. Nyárra két ötletem van, ha már olyan jó fejek, hogy vigyáznának az unokájukra: vagy valamelyik szülőd megy hozzátok vagy náluk sátraznak a kertben (onnan ki lehet tiltani a kutyát). 3 éves a fiunk, már tavaly is szeretett sátrazni.

Egyébként csak nekem tűnik úgy, hogy itt az anyós és a férj a szüleid ellen hangol?

máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/119 anonim ***** válasza:
69%
Én teljesen megértelek, az a normális, hogy félted a gyerekedet, aggódsz érte. De a másik oldalt is nézni kell. Az a kutya már elég idős, ki tudja mennyi van neki hátra. Kegyetlenség lenne vki másnak adni, hiszen már kölyök kora óta ott él, ők a családja. A menhelyek meg tele vannak, idős kutyát ki sem vesznek. Nagyon nehéz ez a helyzet, s megoldani, hogy mindenkinek jó legyen. Talán maradjon az a felállás, hogy a te szüleid mennek hozzátok, vagy ti hozzájuk, ha jó idő van, kint tudtok lenni. Sajnos mást én sem tudom javasolni.
máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/119 anonim ***** válasza:
17%

Hű ezek a kommentek. Persze ne paterolják el a kutyát. De akkor a mamába is legyen már annyi hogy nem helyezi sem a lányát sem az unokáját lelki terror alá, hogy mikor megy nyaralni ott aludni az unoka.


Azert felnőtt ember létére ő is felfoghatná hogy az unokája meg is fulladhat ha ott van…. Nonszensz

máj. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/119 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tippre valami falusi mentalitás lehet orvosnál, anyósnál. Mi közük van hozzá? Finoman le lehet állítani mindenkit, hogy más megoldást találtatok a problémára, nem fognak kirakni egy 10+ éves kutyát és kész, pont, túl van beszélve. Ez nem vagy-vagy kérdés, hiszen lehet kompromisszumos megoldást találni, ami nektek megfelel, másnak meg semmi köze hozzá.
máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!