Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/119 anonim ***** válasza:
96%

Nem nem kérhetsz. A nyári szünetet nektek kell megoldani nem nekik vagy az anyósnak.

Ha allergiás a kutyaszőrre nem mentek be ennyi.

máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/119 anonim ***** válasza:
68%

"ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz"


Ezt mondjuk nem értem, ha anyukádhoz húzna, az rendben lenne, anyóshoz nem szabad, mert nehogy már a férj szüleit szeresse jobban?


Adj hálát, hogy ilyen anyósod-apósod van, aki ennyit foglalkozik a gyerekkel. Öket legalább valóban érdekli az unoka, nem úgy, mint anyádat, aki elvárná, hogy ott maradjon majd a gyerek, miközben tudja, hogy bent veszéyes neki, csak mem érdekli.

máj. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/119 anonim ***** válasza:
10%
Én magam nem vagyok kutyás de úgy gondolom, hogy aki kutyát vállal , az vállalja a felelősséget érte amíg el. Viszont ez pont az a szituáció nálam aminél egyértelmű lenne, hogy lemondok róla. Itt nem arról van szó, hogy irtózik a gyerek a kutyától v csak simán nem tetszik neki. Ez komoly egészségügyi probléma.
máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/119 anonim ***** válasza:
86%
Szegyellnem magam a helyedben, hogy ez egyaltalan megfordult volna a fejemben !
máj. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/119 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos ne sipákoljon, hanem adjon gyógyszert a gyerek allergiájára. Az a feladata, hogy kiválassza a megfelelő kezelést, amivel a gyerek normális életet tud élni.
máj. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/119 anonim ***** válasza:
100%
45, pont ezen agyaltam, elképzelem, ahogy levezetem az orvosnak, hogy melyik családtagoknál van kutya, hogy aztán kiakadhasson, hogy önző a rokon (mert ugye a kérdés szt a doki kiakadt ezen)
máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/119 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez nem betegésg, állapot, amivel együtt kell és lehet is élni. Lesznek kutyás barátai az oviban, iskolában. Vagy eltiltod mindekitől? nem mehet szülinapra oda, ahol kutya van? Teljesen oké szerek vannak már, tessék keresni a gyerekednek egy normális szakembert. Mondom ezt kőkemény házipor-allergiás gyerekkel.
máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/119 anonim ***** válasza:
93%

Anyos befoghatna a szajat, senki nem kerdezte. Baratnodet sem. A szuleidnek ha van eszuk, nem fognak egy te es tesod altal kirinyalt, idosebb kutyat kibaszni. Csaladtag, pont.

Orvostol meg egyenesen dobbenetes, hogy ahelyett, hogy a munkajaval foglalkozna, es gyogyszert irna fel a gyereknek, velemenyt alkot. Illetve a ferjed is szegyellheti magat, hogy a szuleid ellen hangol. Gondolom azert merges, mert igy az o nyakukba nem tudja locsolni a gyereket. Hat locsolje az anyjaeba, ahol nincs kutya. Vagy az mar nem tetszene neki?

máj. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/119 anonim ***** válasza:
79%
A kutya is családtag, nekem macskám van ha allergiás lenne a gyerekem rá maximum olyan ismerőshöz vinném át akit naponta láthatok. És mint írod benti kutya tehát ármehettek mamához csak kintre.
máj. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/119 anonim ***** válasza:
93%
Kérjél gyógyszert neki.
máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!