Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/119 A kérdező kommentje:
Az orvos ismer minket, tudta, hogy nemreg megint korhazban voltunk es emiatt kerdezte, illetve kerdezte mi volt a Prick teszten, ami nemreg volt. Ekkor mondta. Hagyjuk, nem relevans. Elfogadom mindenkinek a velemenyet, s mint irtam, elfogadom anyukamek donteset es nem fogom ezt tobbe forszirozni, ahogy tudjuk, megoldjuk, bar a szivem melyen nekem akkor is rosszul esik, hogy a kisfiam nem elheti at azt, amit en anno kisgyermekkent, hogy a nagyinal nyaraltam, aludtam stb. Mai napig imadom oket. Anyumek is nagyon akartak a nagyszuloseget, alig vartak, hogy kotodjon a gyerek, s mikor mar a fiam sajat maga mondja, hogy szeretne ott aludni, maradni, akkor rohadt szr dolog megmondani, hogy de nem lehet. Szerintem ez egy szomoru dolog, hiaba van az, hogy mindent meg lehet oldani. Persze, meg lehet, de az mar nem olyan. Kerdesemre a valaszokat megkaptam, s koszonom is, bar egyesek eleg tamadoan irtak, de elfogadom, mint irtam, aki nem gazdi, az kevesbe eli at a masik oldalt. Elengedem ezt mar a sajat lelki bekem es mindenki bekeje erdekeben :)
máj. 7. 12:47
 52/119 anonim ***** válasza:
88%

a kisfiam nem elheti at azt, amit en anno kisgyermekkent, hogy a nagyinal nyaraltam, aludtam


Miért, anyós nem a nagyanyja???

máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/119 anonim ***** válasza:
100%
Én orvost váltanék, ha a mostani nem a megoldást keresi, hanem a kutya kirakását forszírozza. Sokan leírták, miért lenne gáz megválni a kutyától, csak egyeetérteni tudok. De kutyával még sokszor fog találkozni a gyerek. Lesznek kutyás barátai, ismerősei nagyobb korában, most akkor ne mehessen sehová, ahol kutya van? Kapjon gyógyszert az allergiájára, neki is probléma a mostani helyzet is még számtalan jövőbeli szituáció is az lesz, ha nem találtok megoldást.
máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/119 A kérdező kommentje:
Ui: van gyogyszerunk, szirup, illetve van baby halerunk is..az allergologus dupla adagot javasolt, ha anyumekhoz megyunk, bentre azt mondta nem javasolja csak 1-2 orat. Ezt altalaban tul is leptuk, mikor mar elkezdett tusszogni, leleptunk. S mivel ovis lett, azt javasoltak inkabb ne reszkirozzuk ezt, ne provokaljuk a legutakat, hatha jovore mar kinovi. Sajna a Prick teszt is brutal eros + lett, igy erre most nincs esely. A ferjem nem gondolom, hogy ellenuk hangol, sot, o orulne, ha tobbet lehetnenk ott, o ezen nem lavirozik, 2 mondatban elmondta a velemenyet, ennyi. Szereti a szuleimet is, csak sajnal, mert latja, hogy engem ez megvisel, hogy nem igy kepzeltem el, szerettem volna, ha a szuleim is annyit kapnanak az unokabol, mint anyosek. Igy alakult.
máj. 7. 13:01
 55/119 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos ismer minket, tudta, hogy nemreg megint korhazban voltunk es emiatt kerdezte, illetve kerdezte mi volt a Prick teszten, ami nemreg volt.


Ebből nekem az jön le, hogy ő egy gyerekorvos. Keress egy normális allergológus szakorvost a gyereknek, vagy igen pocsék élete lesz, pedig nem kellene, hogy az legyen.

máj. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/119 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen.ejet a gyereket kéne valahogy kiiktatni, elvégre nem a kutya allergiás a gyerekre és ő volt ott előbb ( nyilván nem komolyan)

Hát van hogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy elterveztünk, ezt azért felnőtt emberként fel lehet dolgozni, nem kell senkit bebasuni egy otthonba vagy menhelyre.

máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/119 A kérdező kommentje:
52: dehogynem es imadja is, szinte naponta talalkozunk, joban vagyunk, itt lakik a szankban. Ezert jobban is kotodik mar most hozza. En ennek orulok, hogy imadjak egymast, de anyosom nem az en anyam. Erted? Orultem volna neki, ha az en anyukammal is legalabb fele ennyi idot tolt es ott is kialakul ilyen szeretetteljes dolog. Oket is szereti, de nyilvanvalo, hogyha mindig csalodik, nem maradhat ott, ezt a gyerek is majd rosszul eli meg es ez eket fog verni kozejuk. A megjegyzest tett orvos nem az allergologus volt, hanem egy masik, a gyerekorvos. Falusi :) Remenykedem, hogy kinovi es igen, ahol kutya van, ott rajtunk mulik akarjuk e rizikozni, a gyerekorvos nem javasolta az ovis betegsegek miatt. Sajna, ha anyuekhoz is ha bemegyek erzem a kutyaszagot. Aki kutyas nem erzi, de akinek nincs, az bizony kierzi, takarithatsz te akarhogy...Berendeltem a fiam tudo gyogyaszhoz is, lehet o majd mas lehetosegeket is felfazol, lehet kapunk mas gyogyszert, lehetoseget, meglatjuk.
máj. 7. 13:15
 58/119 anonim ***** válasza:
86%

Kérheted, én biztosan nem dobnám ki a kutyámat, akiért 12-13 évvel ezelőtt felelősséget vállaltam.


Hát hogyne.

Minden gyerekesnek elmegy az esze, vagy mi a franc???

máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/119 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg burokban tervezed tartani Pistikét? Mert elárulom, hogy bárhol találkozhat és fog is találkozni kutyával, macskával, stb.


Tessék neki normálisan beállítani a gyógyszert szakorvossal és ennyi.

Más is szed állandóra gyógyszert, mert kell. Hát, most ő is fog, mert kell.

máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/119 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád átjön hozzátok, vagy elmentek/mennek valahova és akkor együtt vannak. Tesóm anyosahoz senki nem mehet át, az okát nem tudom, de mindenki tiszteletben tartja. Ő átjön az unokákhoz, vagy ha ők mennek hozzá, lent találkoznak a játszón. És szerintem senki nem sérül ebben a történetben, mivel szoktak találkozni. Most az akkora baj, hogy nem a 40 nm-es lakásban kell nyomorogniuk? A kutyáról meg az a véleményem, hogy elég fura ember vagy, férjed családja is elég fura. Egy 10 éves kutyát, ha berakod menhelyre, senki nem fogja hazavinni, aztán egy idő után megölik szerencsétlent. És azt írod te nevelted fel a kutyát, te is akartad, hogy legyen. Aztán otthagytad anyádék nyakára. Szívtelen ember vagy, ha erre képes lennél, hogy gyakorlatilag megölnéd az öreg kutyadat. Úgyhogy könyörgés helyett, szerintem inkább adj pénzt anyádnak, mert nem olcsó egy kutyát etetni, akit tulajdonképpen te soztal rájuk.
máj. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!