Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
 71/119 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az nekem se tiszta, hogy anyós miért is szól bele a te szüleid dolgába, rég helyreraktam volna. Gondolom konfliktuskerülő típus vagy, de ez nem normális már. A nyári szünetet megértem, de bizony sokaknál nincs nagyszülő, meg kell oldani. Amúgy majd megy hozzátok ő nyári szünetbe segíteni.
máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/119 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű.

Lesz egy külön tiszta szoba ahova mehet a gyereked a nagyihoz, azt alaposan kitakaritani, és akkor utána oda a kutya nem mehet be. Ha 10 éves a kutya, lenne a szíved kidobni?

Mi Így csináltuk anno a nagyimmal, aztán nekem is lett benti kutyusom, az elején szenvedtem, de kinottem vagy hozzá szoktam a szorhoz nem tudom, de már nem allergizal.

Legyen egy külön tiszta szoba.

máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/119 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt hol van még a nyáriszünet ovi folyamatosan van, ha épp zárás van, biztosítanak ügyeletet máshol. A sulis kort meg lehet meg sem éli a kutya.
máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/119 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is feltünt, hogy az a baj, hogy nem aludhat ott. Szerintem inkább ez van a dolog mögött. Nálunk volt olyan, hogy anyukámnak odaadtuk reggel, 4 óra körül meg hoztuk haza a gyereket, hogy ő is tudjon pihenni. Nem kötelező ottaludnia azért, mert a héten ő vigyáz rá. Nyílván nektek kényelmesebb lenne meg szabad hét, de ne ezért akarjatok már kidobni egy öreg kutyát.
máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/119 anonim válasza:
8%

Igen kérhetsz, mert normális családokban az ember jelen esetben az unoka fontosabb mint a kutya. Alapból a kutya miért is lakik bent? Itt a jó idő ki lehetne költöztetni a kertbe, a kutya egyébként kint jobban érzi magát mint bezárva a házba. Szépen alaposan kitakarítotok és akkor mehetne a gyerkőc a nagyiékhoz. Ha én lennék a nagyi akkor tuti így csinálnám.


Aki meg azt írja hogy adjon gyógyszert a gyereknek, az szégyelje el magát, miért kéne gyógyszerrel tömni a gyereket ha van más megoldás!?

máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/119 anonim ***** válasza:
7%
Aki allergias tudja,h nincs ilyen h tiszta szoba. Nekem mar az is eleg volt hogy az udvaron volt kutya, tiszta takony voltam allandoan. Száll a szőr minden fele...
máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/119 anonim ***** válasza:
86%

75

Remélem a gyereked téged is az öregekotthonaba tesz ha már nincs rád szükség!

máj. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/119 anonim ***** válasza:
93%
75! Igen van más megoldás...ne vigye oda a gyereket, menjenek a mamáék a kérdezőékhez! Ne már csóró kutyát büntessük, annak idején nem ő kérte, hogy vegyék magukhoz és szobakutyát csináljanak belőle!
máj. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/119 anonim ***** válasza:
93%

75 A gyereknek számtalan interakciója lesz még kutyákkal, váratlanul is. Lesznek kutyás barátai a suliban. Meghívhatják valahová, ahol kutya van, és nem szólnak előtte, mert miért is kellene, és akkor rögtön távozzon? Vannak kutyabarát munkahelyek is, én voltam ilyennél állásinterjún, onnan pláne nem fogják kirakni a kutyát csak azért, mert egy új jelentkező allergiás. És még rengeteg hasonló szituáció adódhat. Én ilyen helyzetben inkább szednék allergiagyógyszert, minthogy állandóan lessem, hol van kutya és kerüljem az ilyen helyeket.

Az unoka-kutya szembeállítás pedig baromság, mivel ez nem fontossági sorrend. Annyiról van szó, hogy egy családtagként kezelt, pláne idős kutyát nem fognak kirakni, nagyon helyesen. Egy idős kutyát nagyon megviselne a környezetváltozás, menhelyről meg senki nem fogadná örökbe, és ott valószínűleg sokkal hamarabb elpusztulna. Egyszerűen nem bánunk így egy élőlénnyel, akiért felelősséget vállaltunk. A nagymamának számtalan lehetősége van időt tölteni az unokával. Mehet ő hozzájuk, aludhat ott, szervezhetnek sok szabadtéri programot, vigye játszótérre, sétálni, fagyizni, bringázni, hozza-vigye majd oviból-suliból stb.

máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/119 anonim válasza:
16%

75-ös vagyok! Egy szóval sem írtam azt hogy váljanak meg a kutyától, vagy adják menhelyre, csupán csak azt hogy a ház helyett lakjon a kertben attól nem lenne semmi baja.


A szülő és majd a gyerek el tudja dönteni hogy hova megy vendégségbe, vagy hogy felnőttként hova megy dolgozni vagy hogy szed e gyógyszert esetleg kerüli a kutyával találkozást.

máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!