Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
 61/119 anonim ***** válasza:
14%
Ti nem vagytok normalisak. Azert egy gyereket es gyerek egeszseget kockaztatni egy allat miatt. El van ferdulve ez a vilag. En kiraknam a nagymama helyeben,ill.keresnek uj gazdat neki. Ennyi,jogos a kerdesed kedves kerdezo. Nehogy mar a gyerek asztmas rohamot kapjon egy nyamvadt kutya miatt. Az eszem megall. Tenyleg a nyul viszi a puskat,egyeseknek tobbet er a kutya elete mint egy emberé. Itt el lehet gondolkozni,ki milyen erzelmi nevelest kapott ha igy erez, mert szerintem ez beteges. Ha mamanal marad a kutya,bentre ne engedd,nalatok vigyazzon ra. Sajnos mast nem tudsz akkor...
máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/119 anonim ***** válasza:
81%
61: El vagy tévedve. Itt nem egy kutya és egy ember élete van egymás mellé téve, hanem a nagyszülők kutyájának az élete és az, hogy az unoka ott alszik-e náluk vagy sem. Többen írták, hogy lehetne úgy megoldani, hogy a gyerek se kapjon rohamot és a kutyát se dobják ki. A másik, hogy milyen már, hogy a kérdező és a testvére szerettek volna kutyát, megkapták, otthagyta a szülőknél, akik helyette gondját viselik majd pár év múlva közli velük, hogy dobják ki.
máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/119 anonim ***** válasza:
79%
61# más lenne, ha a kutya velük élne, de a kutya a nagymamánál van. Nehogy már a nagymama kirakja, mert az unoka 2 hetente ottaludna. Most akkor minden rokon tegye ki a kutyáját akinél van, ha ők mennek? Ezt te sem gondoltad komolyan. Ha egy fiatal kutyáról lenne szó azt mondanám, hogy oké, de ez egy 10 éves kutya akinek nemsok van már az életéből. Senkinek nem kell választania köztük. Majd a nagymama átjár hozzájuk és kész. Ezt úgy mondom, hogy nem kedvelem a kutyákat, nem vagyok állatvédő és kutyafan, de ez nekem is szemétségnek tűnik.
máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/119 anonim ***** válasza:
13%
Nem kidobni kell,hanem uj gazdit keresni. Ha csak 30 perceket tud kttmaradni,maris serult a mama unoka kapcsolat, nem sokat lehettek egyutt, mar nem lesz olyan a kotodes soha,az elso evek nagyon fontosak,utana tini korban meg mar azt nem hozod vissZa. Kutya meghal par even belul, az unoka meg 20 30 evig is jelen lesz a nsgyszulok eleteben remelhetoleg.
máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/119 anonim ***** válasza:
90%
64# kérlek szólj, ha tudsz olyat aki magához venne egy 10 éves kutyát akit lassan temethet. Ne viccelj már.
máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/119 anonim ***** válasza:
84%
64#-es. Ilyen idős kutyát senki se vállalna be… Akkor viszont minden rokon tegye ki az állatát ezek szerint, akihez mennek. Ha ez a találkozás megoldható máshogyan, akkor miért is kellene kihajítani a kutyát? Itt nem arról van szó, hogy a kérdezőé a kutya és együtt élnek. Amúgy ahogy te is írsz, így olyan ír csak akinek nem volt még állata vagy ha volt max tárgyként kezelte. Többen felelősséget vállalnak. Gyerektelen barátnőmék vitték a költözésnél a 12 éve velük levő kutyát is, erre többen mondták nekik, miért nem altatják el vagy miért nem adják oda a menhelynek, minek kínlódnak. Na, ez a szint lehetsz.:D El volt hűlve, hogy ilyen emberek léteznek.
máj. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/119 anonim ***** válasza:
90%

"Ha csak 30 perceket tud kttmaradni,maris serult a mama unoka kapcsolat"


De a nagymama is mehet a lányához vigyázni a gyerekre, meg máshol is tölthetnek egyztt több időt.

máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/119 anonim ***** válasza:
83%

Legalább egy anonim oldalon legyél már őszinte! Neked az a bajod, hogy a gyerek allergiája miatt nem passzolhatod le napokig anyádékhoz, amíg te pihengetsz.


A nyári szüneteket pedig nem a nagyiknak kell megoldania, elvégre magatoknak csináltátok a gyereket. Vállalj be plusz munkát és akkor ki tudod fizetni a táborokat vagy a felügyeletet.


Ha meg anyósom így belepofázna a szüleim életébe és ilyen megjegyzéseket tenne rájuk, akkor még őt is elhajtanám.


Nem mellesleg a nagyi is át tud menni, tudtok menni játszótérre, fagyizni stb. Szép dolog a "szülői ház" meg az élmények, de baromi önző dolog már az is, hogy ez egyáltalán megfordult a fejedben.


Szerintem te is azt hitted, hogy ha lebabázol akkor majd minden körülötted forog most meg behisztizel, hogy mégsem.

máj. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/119 anonim ***** válasza:
89%

Mitől sérül a nagymama-unoka kapcsolat? Az időtöltés nem csak a mama házában történhet szigorúan a négy fal között. Ugyanannyit lehetnek együtt, csak máshol. És még mindig egy 10 éves kutyáról beszélünk, akinek jobb esetben van még 5 éve, rosszabban holnap feldobja a pacskert. Ha ezidő alatt nem hagyják "kihűlni" a mama-unoka kapcsolatot, utána még bőven lesz idejük együtt mókázni a négy fal között is.

Egy 3 éves gyerek már nem hülye, meg lehet vele beszélni, hogy neki a kutyák tiltólistásak, tudja, hogy a mamánál ott van Buksi, már idős szegény, de állatot felelősséggel vállalunk, ott lesz amíg él. Addig ő sajnos nem aludhat ott, max a mama nálatok, vagy ahogy más is írta, sátorozhatnak nyáron az udvarban, de most menő a trambulinban közös alvás is a gyerekeknél a szabad ég alatt.

Azért feltételeztem, hogy falusi felfogás az orvosé, meg anyósé, mert ott él még mindig nagy %-ban az, hogy az állat darab-darab. Ma Buksi, holnap Buksi2, oszt jóvan az, fogyóeszköz. Egész életében 27 kutyája volt, mind kinti, akinek néha dobott egy kis kaját és az sem baj, ha mind Buksi volt... Ezzel a felfogással nyilván nem érti az ember miért "fontosabb" a kutya, mint a gyerek, holott közel sem kell végletekben gondolkozni.

Egyébként szerencsére nincs ebben tapasztalatom, de van allergiás barátunk, aki befullad a macskától. Nem csak a szőrétől, valami kibocsátott akármijétől is. Ezt onnan tudom, hogy először beígértük neki, hogy extrán odafigyelünk a takarításra, de azt mondta tök felesleges. Legalább félévente nálunk alszanak családostól, pedig benti cicánk van. Napokkal korábban elkezd valami gyógyszert szedni, semmi baja másnap estig. Járjatok utána a lehetőségeknek, hosszútávon szerintem nagyon sokat dob az életminőségen, minden kutyától nem tudjátok elterelni. Egy felvilágosult, normális orvos is ezt javasolná, nem azt, hogy a tágabb család összes kutyájától szabaduljatok meg, ahova valaha is mentek.

máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/119 anonim ***** válasza:
83%
Emberekkel foglalkozom, ismerem ezt az embertípust. A végletekig önző és azt hiszi minden és mindenki érte van. Aztán ő lesz az első aki beadja anyukát egy otthonba amikor idősebb lesz, hogy szabaduljon tőle.
máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!