Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérhetek ilyen szívtelen...

Kérhetek ilyen szívtelen dolgot a szüleimtől vagy hagyjam, fogadjam el?

Figyelt kérdés

A téma sajnos kényes, szomorú és mindenki szenved tőle. 3 éves fiunk sajnos örökölt tőlem, s anyósomtól csomó gyermekkori betegséget, asztmagyanús, hajlamos befulladni akut hörgőgyulladással, s sajnos allergiás is, inhalatívan a kutyaszőrre allergiás, súlyosan. Nem 1-2 hapci a dolog, hanem x óra bentlét után elkezd köhögni, sípolni, asztmás rohamot kap, kórházig is jutottunk már 2x ebből, míg egyértelmű lett a gond, kiprovokálja sajnos az allergén

ezt az állapotot nála (benti kutya, minden "kutyás", érezni is, hiába van szellőztetve, a kanapé, ágy, mindenhol ott dekkol a kutya). Több orvos is, anyósom is (mivel ő is asztmás) mondta, hogy csak az udvaron legyünk anyuméknál, a benti lét rizikós, ha az allergén provokálja a légutakat, asztmás lehet véglegesen tőle, s mivel több allergiája is van, amúgy is gyengébb az immunrendszere. Csak reménykedünk, hogy kinövi, ahogyan én is. Na már most a dokik, anyósom, barátnőm, férjem is teljesen ki vannak akadva, hogy ha imádják az unokát, márpedig így van, teljesen jó a kapcsolatunk is, naponta beszélünk, jönnek ők is hozzánk, akkor miért nem adják oda másnak a kutyát, vagy adják be menhelyre, ez milyen egyértelmű már, nehogymár egy kutya miatt ne tudjon menni a gyermek haza az unokával. Nagyon sajnálom a gyermekem, mert ő nagyon ragaszkodna oda is, múltkor is ott akart volna aludni, kérlelt, de nem lehet, csak az udvaron vagyunk, s a szívem belesajdul, mert nem így képzeltem el. Anyósék itt laknak az utcában, az esetek javában rájuk támaszkodunk, ezáltal a kisfiam is jobban húz oda, ez perszr meg anyumnak is meg nekem is picit rossz. Anyósom is morog, mert a nyári szünetet nyilván ő sem vállalja egyedül, elvárná, hogy a másik nagyi is aktívabb legyen és nem érti miért előrevalóbb a kutya, mint az unoka, s az egészség. Valahol a szívem mélyén én is ezt érzem, baromira szenvedek, mert én ha nagyi lennék, nem is lenne kérdés mit tegyek, aztán ha anyum meg jön olyan szöveggel, hogy : Lejöttök? Jajy mindig szaladsz, sietsz, bele kell harapjak a nyelvembe... Viszont össze sem akarok veszni anyuékkal, akik láthatóan nem akarnak megválni a kutyától, inkább elfogadják, hogy akkor ők jönnek majd, mi nem. Egyébként vállalkozók, alig van idejük arra a kutyára, estig be van zárva, nem is járnak vele sehova max este foglalkoznak vele. A kutyát is nagyon sajnálom, hisz nem ő tehet róla, sőt, 10 éve mi és a tesóm könyörögtük ki a benti kutyát. Nyilván ha tudom, hogy a gyermekemre ez milyen hatással lesz, kinti kutyát választok...Sajnos úgy látom semmi esély arra, hogy biztonságban tudjam a gyermekem náluk, így ezt most le kell nyeljem, viszont a többiek nyomás alatt tartanak, szerintük igen is jelentsem ki, hogy amíg ott a kutya, mi az unokát nem visszük,ha ők nem jönnek, akkor nem látják. Én már annyira szomorú vagyok emiatt, hogy el sem hiszitek...


máj. 7. 08:21
 81/119 anonim ***** válasza:
87%

75

Ha öregszagod lesz te is költözz ki az udvarra akkor nem fogja az unoka orrát zavarni a számod!

máj. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/119 anonim ***** válasza:
93%
75 Kifejezetten benti kutyáról szól a kérdés, és ha 10+ évig bent élt, nem fogják öregkorára kicsapni az udvarra.
máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/119 anonim válasza:
11%
75-ös vagyok! Itt nem a kutyaszagról van szó hanem egy gyerek egészségéről! Szerintem érthető dolog hogyha az anyuka nem kockáztatná a gyereke egészségét egy kutya miatt..
máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/119 anonim ***** válasza:
64%
Asztakrvaleborult eget nekije. 😂 Genya. Még a saját anyósom sem VÁRHAT EL TŐLEM SEMMIT, nemhogy még a szüleimtől. Édesfszom, idióta egy családja van a férjednek. 😂
máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/119 anonim ***** válasza:
88%
83# Nem is kell kockáztatnia, mivel itt nem arról van szó, hogy együtt él a gyereke kutyával. Senki nem írta, hogy éljen a kutyával.
máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/119 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt a kerdest mar tegyuk jegre, eleve kenyes a tema, mi meg nem vagyunk egyformak. Ne veszekedjetek ezen. Par eszrevetelt meg en is leirnek azert. Nos, igazatok van, a menhely nagyon rossz otlet volt, nem humanus, viszont nekem nem is ez volt az elso gondolatom anyum fele, hanem az, hogy talan keresztanyukamek befogadnak. Nagyon joban vagyunk, osszejarunk, ugyanilyen yorki kutyusuk van, allatbaratok, nagy udvarral, tobbet is foglalkoznak a kutyaval. De ez csak otlet szintig jutott el, nem biztos az sem, hogy elvallaltak volna. Masik dolog. Legyen egy tiszta szoba...hat, nekem ez megint kisse hogy szepen fogalmazzak, erdekes. Zarjuk be az en gyermekem, az edesanyam unokajat, egy emberi lenyt egy tiszta szobaba. Nekem akkor mar evidens, hogy a kutya legyen korlatozva be egy max 2 szobaba, ne mar az ember fia. Lehet, hogy a gazdik agya igy jar, de az enyem nem, nekem mindig elorevalobb lesz az ember, mint egy allat. Ha az allattal kegyetlenseg, hogy bezarjuk, akkor az en fiam miert zarjuk be egy szobaba, egy orokmozgo gyereket, aki az en anyumeknal is OTTHON van? Az mar nem kegyetlenseg? Lehet ti azt gondoljatok, a kutya lakik ott, s nem mi, mi csak betolakodok vagyunk, de en is ott laktam 23 evig, nem erzem magam betolakodonak, OTTHON erzem magam. Ugyanugy nyitogatom a hutot, mint itthon, ugyanugy viselkedek, mint itthon, vannak ruhaink ott, segitek fozni stb. Nyilvan ha nem lenne ez a helyzet a fiam is rendszeresen latogatna a nagyiekat, tehat nem par oras dologrol van szo vagy havi 1 latogatasrol, emiatt mi sem kernenk ilyet. A szunethez meg annyit, hogy rengeteg szulonek segitenek ilyenkor a nagyszulok, en ebben nem latok semmi kivetnivalot, foleg, hogy nem mi eroszakoljuk, hanem ok akarnak segiteni, mint ahogyan rajtuk ugyanigy segitettek anno a nagyszulok, mikor dolgoztak. Heteket toltottem hol egyik nagyi, hol masik nagyinal. Nekik ez normalis, mi meg elfogadjuk a segitseget, de attol meg 5 hetet mi oldunk meg a ferjemmel, ketten. Akinek nincs nagyszulo az meg maskepp oldja meg. Es aki ram akarja huzni, hogy csak azert sajnalkozok itt, mert nem aludhat ott, hogy en addig "pihengessek"... Tudjatok egy 3 eves gyermek, legalabbis az enyem meg delutan alszik, rendszerint 1 utan, ebed utan lepihen 1,5 orara, meg igenyli. Na marmost ha en elmegyek dolgozni, nyilvan nem fogom hagyni a kutyas kanapera vagy francia agyba befekudni, mert kb 90% hogy mire felebred befullad, s rohanhatnak vele az ugyeletre. Margora mondom, hogy anyosom itt lakik 2 percre az utcaban, megsem alszik ott sosem ejszaka a gyermekem, max delutan ha ott tolt egy fel napot. Esetleg, ha eskuvo van vagy ilyesmi buli van, akkor aludt ott, evente 2x tortenik ez meg kb. Nagyon anyas, ejszaka csak velem alszik, most a ferjem sem altathatja. Na de mindegy is, ezen mar kar porogni, ez a tema abszolut nem egyszeru, senki szempontjabol, soktenyezos, komplex, nem lehet kijelenteni, hogy mar pedig neked vagy nekem van igazam, mert szerintem mindenkinek igaza van. A kutya most 9 eves, eltevedtem ebben, meg jopar evig siman elel, az en fiam akkorra meg mar iskolas lesz, s mar ezeket az idoket nem hozza vissza nekik senki. Ez van, en mar elfogadtam, bevettem a lwszrom tablettat. Legyen szep napotok.
máj. 8. 08:31
 87/119 anonim ***** válasza:
100%
Jöjjön át ő hozzátok és nálatok vigyázzon a fiadra! Sokan leírták ezt neked. Azt gondolom, hogy neked van egy fantáziád, arról hogyan kell az unokanak-nagyinak kapcsolódni és hol. A valóság nem mindig felel meg egy ilyen fantáziavilagnak. Ráadásul te akartad a kutyát és a kutyatartás sok dologgal együtt jár. Ezert nincs most kutyám, a lányom meg pláne nem fogja eldönteni, hogy tartunk-e kutyát. Szerintem te se engedd majd a fiadnak és soha ne is tartsatok semmilyen állatot, mert nem neked való.
máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/119 anonim ***** válasza:
100%

Hiába érzed magad otthon (és normális is), attól az a ház még a szüleidé. Tehát nem a tied! Eleve gusztustalan önző dolog ami megfordult a fejedben, ott anyádék vannak otthon.


Legyen neked az ember az első (bár ezt is baromi álszentnek érzem azok után, hogy meg sem fordul a fejedben, hogy anyád szereti a kutyát és kötődik hozzá), a SAJÁT HÁZADBAN! Ha meg anyukád a saját otthonában a kutyával alszik/fürdik/eszik egy tányérból, akkor te ezt elfogadod, mert az ő otthona. Ha nem tetszik, akkor majd fizetsz Döncikének nyárra egy bébiszittert.

máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/119 anonim ***** válasza:
71%

A yorkshire terrier bundája alig korpásodik, és csak nagyon keveset vedlik, ezért a kutya szőrét hipoallergénnek tartják. Jól megférnek a kutyaszőrre allergiás gazdák mellett is, ha rendszeresen gondozzák a szőrüket, és eltávolítják a szennyeződéseket, amiket a kutya séta közben összeszed.



Lehet át kéne jatmod ápolni és olykor takarítani akkr nem lenne gond

máj. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/119 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként meg kérsz antihisztamint az orvostól és nem lesz baja a kölyködnek!


Napi szinten beszélnék össze aparlagfűvel és hisztizhrtnék viszont nekem kell megoldanom az allergiát és nem mástól várni a megoldást!!!!

máj. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!