Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevásárlás közben kiflit adni...

Bevásárlás közben kiflit adni a gyereknek a bevásárlókocsiban - szerintetek?

Figyelt kérdés

Én nyugodt lélekkel szoktam adni kislányomnak, ha már nyugtalankodik a kocsiban - természetesen hozzászámoltatom a kasszánál, tehát nem arról van szó, hogy "dugiban" eszi meg a gyerek, főleg, hogy csak egy felet szoktam adni.


Férjem szerint nem kéne ilyet csinálni - így aztán gondoltam, megkérdezlek Titeket, hogy vajon csak én vagyok-e ennyire "laza"? :)


2011. okt. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
35%
én is kiakadtam ezen,hogy az anyuka miért adja oda már a boltba a kiflit.de aztán én is anyuka lettem,és amikor min. 40perc volt egy nagybevásárlás,akkor én is oda adtam kiflicsücsköt, (de ekkor még csak 1éves volt) most hogy már 3múlt,már megérti,hogy csak ha kifizettük akkor ehetjük meg.
2011. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
48%
én meg azt mondom,hogy nem ezen kell kiakadni,hogy anyuka egy kiflit megetet a gyerekével,hanem,hogy felnőtt emberek esznek,isznak ott.gyümölcsöt,kekszet,kiflit,üdítőt.ismerem a kereskedelmi politikát,és hidd el az a kiflibe van kalkulálva,és ha nem szólsz a kutya se szólna neked.nekem 3 éves lesz a fiam.ha nagy bevásárolni megyünk és még várni kell a család többi tagjára és még sétálgatunk,bizony volt rá példa hogy kapott egy kiflit,és mivel nem éhes,nem eszi meg ergó ki lesz fizetve.ha a kisboltba megyünk naponta eszébe se jut kérni.és bármit vesz kifizetni viszi oda a kasszához.a bevásárlóközpontokba egy kifli nem bűn.de kapott már a kezébe csokit vagy kekszet de mondtuk és meg is tanulta,hogy kifizetve esszük csak meg.az összeg is más.egy kifli 9 ft.a csoki 120 ft.ne a kisgyerekeken kell kiakadni,hanem a zabáló pofátlan felnőtteken.
2011. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
26%
Miért ne?Nincs ezzel semmi gond.Az én kislányom 19 hónapos,előfordul hogy nem bírja kivárni hazáig és a boltban megeszi a rudit vagy a csokit.Amikor fizetünk oda adom a papírt és azt is kifizetjük.Nem értem a férjed miért problémázik.
2011. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
25%
Még annyit.Most utólag olvastam el a válaszokat.Hát a többség nem adná oda a gyereknek,hát akkor én igen rossz anya vagyok mert még a csokit is kibontom neki.
2011. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
36%
Akkor én is rossz anya vagyok,mert én is szoktam adni a 2 éves fiamnak kiflit.Ja és nem azért mert éhes,hanem amíg majszolja nyugodtan tudok nézelődni.Vagy sose vigyem magammal vásárolni?!Nem értem ez sok szülőnek miért akkora probléma?!Attól én még nem fogok nekiállni egy boltban szendvicset enni....,pedig amikor pici voltam talán én is majszoltam.....
2011. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
62%
Én sem adnék neki ottani kiflit. Ha nagyon éhes, mert mondjuk nagybevásárlunk, akkor úgy készülnék, hogy lenne nálam. Én egy dolog miatt ódzkodok az ilyentől. Nem szeretném látni a rosszalló tekinteteket. Ilyenkor sajnos az emberek nagy része azt feltételezi, hogy a kasszánál nem fizeted ki, hiába hozzászámoltatod. Ha csak beugrunk boltba (de gondolom itt nem erről van szó), akkor nem eszik, mert kibírja azt a kis időt. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
86%

Egyik korábbi válaszoló vagyok.

Szerintem nincs értelme egyik "tábornak" sem leszólni a másikat, nem ettől lesz valaki jó/rossz anya. Mindenki írja le, ő mit gondol, hogy csinálja, de ne akarjuk elítélni/meggyőzni a másikat a mi álláspontunk helyességéről.


Nehogy eljussunk egy vérre menő vitáig, mint korábban egy ugyanilyen kérdésben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. okt. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
63%
Nem adok a fiamnak üzletben enni! Még otthonról vitt dolgot sem! Tanulja meg, hogy boltban nem eszünk-iszunk. És volt már hisztis a fiam nem is egyszer vásárlások alkalmával, de nem kajával terelem el a figyelmét, mert ez nem megoldás, így azt fogja megtanulni, hogy majd nagyobb korában is nyugodtan ehet, ha éhes. Egyébként hívtak már rendőrt tizenéves gyerekhez egy túrórudi miatt /tescoban, auchanban ez majdnem minden napos dolog/ Kérdem én, megéri ezt tanítani már a piciknek?
2011. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Én adnék Neki szívesen kiflit, vagy bármit ( természetesen cak úgy, hogy a kasszánál jelzem, nem pedig elsunnyogok... ), ugyanis a mi két éves lányunkkal katasztrófa a bevásárlás. Nem tudom rábízni senkire, így hárman megyünk. Vezetni nem tudok, a férjem sofőrködik, így ez nálunk családi dolog. Lányom imádja a bevásárlóközpontokat, pont ezért nehéz megértetni vele, hogy maradjon a kocsiban, nézelődjön, vagy bármi. Volt már rá példa, hogy nyáron fagyit árultak bent az Auchan-ban, és akkor bizony kizárólag csak oda jártunk vásárolni, mert tudtuk, hogy amíg elnyalja a fagyit, addig bevásárolunk, így nincs lehetősége rohangálni, randalírozni. Férjem teljesen kiakadt a múltkor, mikor megemlítettem neki a kiflis dolgot, azt mondta hogy ilyet ne csináljunk, inkább Ő fog rohangálni utána. Hát akkor tessék, mehetett is... Ja, és még a másik, ami miatt nem adok Neki semmit, mert mindent összefogdos, és nem szeretem ha nem mos kezet evés előtt, főleg egy nagyobb üzletben, ahol százezrek járnak vásárolni nap mint nap. Ő pedig összefogdos mindent utána pedig neki áll enni. MÉg én sem szoktam, nemhogy őt hagyjam... Ettől függetlenül én sokskzor díjaznám a kiflis ötletet ha legalább 20 perc lenne amikor legalább szét tudok nézni, nyugodtan vásárolni, de a férjem szerint gázos. Viszont utóbbi két alkalommal nagyon megtetszett neki a kis húzós kosár, a Tesco-ban, na most az a favorit, azzal rohangál, egy-két dolgot belepakolunk neki és már húzza is. Ezzel most sikerült legalább fél órára lefoglalni. Remélem legközelebb is sikerrel járunk:)

2011. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
88%
Én mivel boltban dolgoztam,nem voltam hive annak hogy a gyerek egyen mig mi vásárolunk.Anyu viszont mindig odaadta a lányomnak a pogácsát,kiflit,hiába mondtam neki hogy ne adja addig oda amig ki nincs fizetve.Kb 2 hónapja hármasban vásároltunk,mama odaadta a gyereknek a kiflit,aztán szépen odajött hozzám a biztonsági őr,és lecseszett,hogy többé meg ne lássa hogy eszik a gyerek a boltban.Hát a pofám égett,végül is igaza volt.Na azóta hisztizhet felőlem,de nem adok neki,tanulja meg hogy csak fizetés után kapja meg.18 hónapos.
2011. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!