Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevásárlás közben kiflit adni...

Bevásárlás közben kiflit adni a gyereknek a bevásárlókocsiban - szerintetek?

Figyelt kérdés

Én nyugodt lélekkel szoktam adni kislányomnak, ha már nyugtalankodik a kocsiban - természetesen hozzászámoltatom a kasszánál, tehát nem arról van szó, hogy "dugiban" eszi meg a gyerek, főleg, hogy csak egy felet szoktam adni.


Férjem szerint nem kéne ilyet csinálni - így aztán gondoltam, megkérdezlek Titeket, hogy vajon csak én vagyok-e ennyire "laza"? :)


2011. okt. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
38%
Én adok és tiszta lelkiismerettel hiszen kifizetem. Addig a gyerek elbyammog gyorsan összeszedem ami kell. Tehát nem éhségre adom hanem figyelem lekötésre. Aki nem èrt egyet csinàlja ahogy akarja.
2011. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
37%
Én is adok a fiamnak kiflit, de csak felet, fél meg a zacskóba marad, így tuti nem felejtem el, és nem mindíg, csak ha kér, mert lehet, hogy éhes. de 10-ből 2,3 szor kéri. Imádja a túró rudit, és ő pakolja be a kosárba, meglátja, és nem hisztizik érte, elmondom, hogy csak akkor eheti meg, ha kifizettük, és megérti. Egyedül a kifli olyan, hogy ha kéri akkor megkaphatja. Soha senki nem nézett ránk ferde szemmel, egy kasszás sem. De az érdekes, hogy itt szinte senki nem ad a gyerekének vásárlás közben semmit, én meg szinte minden második 10 hós-1,5 éves kor közötti gyereket látok kiflit majszolni. Nem érzem bűnnek. Nekem is volt olyen, hogy míg kisebb volt, hogy azért kapta meg, hogy be tudjak vásárloni, mivel egyedül vagyok vele, és nem jó mulatság 2* visszmenni, mert a nyöszörgés (vagy nevezzük hisztinek)miatt nem tudtam rendesen figyelni, és elfelejtettem valamit.
2011. okt. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
39%

Csak az elejét olvastam el a válaszoknak, jó vegyes.

Én emlékszem, kaptam a boltban kiflit, szinte mindig, mert hihetetlen izgága voltam, nem nyugodtam, amíg nem csinálhattam valamit. Akkor legalább nyugi volt.

Anyám szuper anyuka volt ettől még, én meg nem lettem elkényeztetve. Mikor érett lettem rá, már nem kellett kifli.

Én csak úgy nem adnám oda a fiamnak, de ha olyan rosszcsont lesz, mint én, kénytelen leszek. Nem ezen fog múlni a "minek mikor hol van a helye" - téma az agyában.

2011. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
75%
Én sosem adtam neki a boltban enni. Nem akarok belemenni az ilyen kérdéseknél szokásos köpködésbe meg sárdobálásba, pusztán csak leírom, hogy én nem helyeslem, arra tanítottam pici kora óta, hogy amit a boltban bepakolunk a kocsiba, az csak akkor a miénk, ha már a néninél kifizettük. Talán a legelején, 1-2 alkalommal fordult elő, hogy kérte volna, nem kapta meg, de azóta mindig türelmesen kivárja, hogy kifizessük, bármilyen hosszú bevásárlásról is legyen szó.
2011. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
41%
Ja, a félreértések elkerülése végett, én nem vagyok azonos a másik 86%-os válaszolóval, akiből állítólag "csak egy van" (nem tudom, hogy tényleg van-e 86%-os válaszoló itt rajtam kívül, csak felületesen futottam át a válaszokat).
2011. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
36%
Akkor bocsánat.
2011. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
36%
Ja még egyszer bocsi,azt hittem a másik 86%-os írt.
2011. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:

A sarki fűszeresnél meg szoktuk kérdezni az eladót,hogy szabad-e letörni a kifliből.

Bevásárlóközpontban azt hiszem végszükség esetén a biztonsági őrtől kérnék engedélyt...ha elfelejtettem vinni valamiféle elterelő segédeszközt.

2011. okt. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
37%

Szia kérdező! :)

Mi szoktunk adni kiflit, és csak azt. Ez a boltos kaja, semmi mást soha nem is követel a fiam, már 4 éves. Tudja, hogy nem fizettük ki még, a kasszánál ő maga szól, hogy evett kiflit, mert elmondtuk neki, hogy ez fontos. Mi játékot elvből nem viszünk be, mert egy csomó kedvenc játéka kapható az üzletben is, ezen kívül leejti, összepiszkolja, stb. Gyümölcsöt, innivalót, csokit sosem adtam és nem is tartom jónak. A gyümölcs piszkos, a csoki pedig be van csomagolva. Semmit nem bontunk kis a boltban, szerintem ez így normális. Soha nem néztek ránk ferdén, senki nem szólt meg érte, hogy elnyammog a fiam egy fél kiflit bevásárlás közben. És nagyon sokan csinálják ugyanezt, ami arra enged következtetni, hogy ez egy elfogadott, gyakori dolog.


:) 4 hónapja írok ide, eddig egész jó az arányom, most majd jól lepontoz, aki nem ért egyet. De szeretnék előre szólni: a pontot nem arra adod, hogy mennyire szimpatikus egy válaszadó véleménye, hanem arra, hogy a kérdésre ez egy hasznos válasz volt-e. A százalékos arányunk az oldalon nem a belevalósági indexünk, nem is azt mutatja, mennyire vagyunk jó emberek. Tehát ha valaki lepontoz a sárga földig, mert nem tetszik neki, amit írok, tegye csak nyugodt lelkiismerettel, saját maga butaságát ismeri el ezzel, mert a válaszom hasznos.

2011. okt. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
67%

A kisfiam 18 hónapos.

Nem adok neki enni vásárlás közben, én sem eszem.

Nekem ez nem fér bele, ennyi.

Volt úgy, hogy a fiam játszani akart a zsemlével, nem adtam neki oda (többször volt, hogy a bevásárlókocsiban ülve hátranyúlt, elvette zacskóstul a szemlét, és összeharapdálta) elkezdett hisztizni,és a boltosnéni jött oda, hogy adjak már egy zsemlét a gyereknek.

Nem adtam, mert nem hülyéskedünk a kajával.


Nem tudom,nekem ez a "vásárlás közben nyammog a gyerek" dolog sosem tetszett.

2011. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!