Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevásárlás közben kiflit adni...

Bevásárlás közben kiflit adni a gyereknek a bevásárlókocsiban - szerintetek?

Figyelt kérdés

Én nyugodt lélekkel szoktam adni kislányomnak, ha már nyugtalankodik a kocsiban - természetesen hozzászámoltatom a kasszánál, tehát nem arról van szó, hogy "dugiban" eszi meg a gyerek, főleg, hogy csak egy felet szoktam adni.


Férjem szerint nem kéne ilyet csinálni - így aztán gondoltam, megkérdezlek Titeket, hogy vajon csak én vagyok-e ennyire "laza"? :)


2011. okt. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:

Régebben adtam kiflit a kisfiamnak. Előtte mindig megtöröltem a kezét (alaposan nedves törlőkendővel), hogy a bevásárlókocsiról rátapadt baciktól megtisztítsam, és mindig csak fél kiflit kapott, hogy a pénztárnál be tudjam mutatni a másik felét, hogy volt egy ilyen tételünk is, amit természetesen ki szeretnénk fizetni.

Mióta megváltozott a törvény, azóta a férjem hipermarketekben ezt nem engedi, mert bűncselekménynek számít, még egy fél kifli elfogyasztása is, és bajba kerülhetünk miatta. A helyi kisboltban, ahol jól ismernek minket, továbbra is kaphat kiflit, ha úgy kívánja. Mindig kifizetjük azt is.

2011. okt. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
14%

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.


nem bűncselekmény hanem szabálysértés(azon belül pedig lopás), de csak akkor ha a pénztárnál nem fizeted ki és úgy távozol

2011. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
93%

A válaszíró 70%-ban hasznos

válaszokat ad


Míg ki nem fizeted és úgy eszed meg, addig lopásnak minősül, ezt értsd meg! Ha egy kiflicsücsök, akkor is. Egy kifli akciósan 10 forint, viszont ha csócsáláson kapnak, a büntetés a feljelentés mellett 3000ft, és ez persze ár arányban növekszik. Megéri?

Hiperben dolgozom én is és a férjem is, tehát ismerjük a szabályokat. De mint írtam már, nyugodtan megkérdezheted bármelyik biztonsági őrt.

2011. okt. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
17%

oké te boltba dolgozol én pedig ezért büntetek

de szerintem fölösleges bele menni hogy melyikünk tud többet


egyébként pedig a biztonsági őr nem fog odamenni a vásárlóhoz a boltba ki odabent eszik, majd mikor a pénztártól távozott akkor megy oda és kéri számon a dolgokat

2011. okt. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
39%

egyévesnek adnék

a 2,5 évesemnek már azt tanítom, hogy akkor eheti meg, ha kifizettük a pénztáros néninek

de nem olyan nagy gáz szerintem, csak én szeretem a dolgokat a maguk rendjén működtetni

2011. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
32%

utolsó vagyok, átfutottam a válaszokat, látnotok kéne, itt mosolygok

ennyi kiegyensúlyozott, kipihent, problémamentes életű embert, akinek az a legnagyobb baja, hogy más gyereke a bolton belül vagy kívül eszi-e a kiflijét :)

igazán szerencsések vagytok!!! nem vicc!!

lepontozza a kiflis tábor a kiflielleneseket, a kifliellenes tábor meg a kifliseket!! engem hova fogtok sorolni? javaslom, szerintem mindenki pontozzon le a biztonság kedvéért!!

2011. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
93%

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.


Hidd el, hogy odamegy a bizti őr, ha valakit enni lát, legalábbis nálunk odamegy, mert az ő fizuja bánja a dolgot, na meg nem olyan tesze-tosza, mint egyes boltokban... És ez nincs másképpen például egy dm-ben sem, ott is levonják kegyetlenül a hiányokat a dolgozóktól és az őrtől is.

2011. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
34%

Nagyjából végigolvastam a válaszokat és közben eszembe jutott valami.

A kifliellenes tábor általában azzal érvel, hogy ami nincs még kifizetve, azt nem esszük meg. Egy régebbi hasonló kérdésnél olvastam, hogy pl. bármi történhet, ami miatt nem fizetsz (pl. rosszullét, bombariadó, tűzeset stb), akkor mi lesz a szerencsétlen multival, hogy a gyereked elnyammogott egy fél kiflit, amíg te kb. 20.000 Ft-nyi árut pakoltál be a kocsiba, hogy megvedd.

És akkor mi van az éttermekkel? Ott is utólag fizetünk, nem? És ott is történhet bármi, amikor a pincéreknek nem az lesz a legfontosabb dolguk, hogy körbejárják az asztalokat és minden vendégtől bevasalják a lóvét!

Jó lehet, hogy hülye példát hoztam fel, de szerintem nem kéne ilyen véresen komolyan venni a dolgot.

Azért nem ugyanaz a szitu, ha egy 3 év alatti gyerek elnyammog egy fél kiflit, miközben a szülei felvásárolják a fél áruházat, meg amikor felnőtt emberek szépen megvacsoráznak a sorok közben csoszogva...

2011. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
69%
Ja a koszos kézzel evéshez meg csak annyit fűznék hozzá, hogy akkor a játszótéren miért eszik minden gyerek???? Ott nyilván nem lesz koszos a kezük...
2011. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
17%

Még mindig fut a kérdés??

Röhejes tényleg. A gyereket összehasonlítani vmi bolti "tolvajjal". Másfél éves koráig mi is azt hittük apával, hogy lehet vinni "csak úgy" a gyerkőcöt, szépen elvolt, nézelődött... DE aztán, ahogy nő, úgy kezd ficeregni, ide-oda forgolódni, ki-beszállni, nagyon nehéz "lekötni". Mi inkább mostmár rábízzuk a nagyszülőkre (hála égnek közel vannak), de ha nem tudnánk megoldani és közben végezni is akarunk, hát én odaadnám azt a kiflicsücsköt, vagy akár a kiflit is- és természetesen a pénztárosnak szólnék, hogy volt még egy plusz is.

Az nem "lopás", ha megeszi a gyerek és a kasszánél szólnak a szülei. De még az se , ha TÉNYLEG elfelejtik, mert olyan is lehet. /Gondoljátok 1-1 kifli miatt fognak leltárhiányba kerülni?? /

Én sosem ettem boltban , a férjem se! teszem hozzá, de mint anyuka felingerel, hogy ez így le van minősítve, hogy "lopás".

Mennyi felnőttet látok én "sutyiban" egy kis pogit , csokit ezt-meg azt enni. Na, az lopás, mert 1. felnőtt 2. céltalan, csak hogy megkóstolja.

2011. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!