Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bevásárlás közben kiflit adni...

Bevásárlás közben kiflit adni a gyereknek a bevásárlókocsiban - szerintetek?

Figyelt kérdés

Én nyugodt lélekkel szoktam adni kislányomnak, ha már nyugtalankodik a kocsiban - természetesen hozzászámoltatom a kasszánál, tehát nem arról van szó, hogy "dugiban" eszi meg a gyerek, főleg, hogy csak egy felet szoktam adni.


Férjem szerint nem kéne ilyet csinálni - így aztán gondoltam, megkérdezlek Titeket, hogy vajon csak én vagyok-e ennyire "laza"? :)


2011. okt. 28. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
22%

Off!


Amikor terhes voltam,a 9. hónapban,olyan szomjas lettem,hogy majdnem elájultam! Megkérdeztük az egyik eladót,hogy felbonthatunk-e egy ásványvizet,és mosolyogva mondta,hogy persze nyugodtan,nem fogy szólni senki! Szóval,ha egy felnőttre nem morog az eladó,aki felelősség vállal,nem kicsit,akkor egy pici gyereket sem fognak kirakni az üzletből!

2011. okt. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
felelősséget
2011. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
32%
A helyi coopban csak egyszer adtam neki egy fél kiflit, amikor is egy másik anyuka adott a gyerekének, és nem tudtam megmagyarázni a 15 hós kislányomnak, hogy a másiknak szabad, neked nem. De a helyi boltban arra tanítom, hogy előbb kifizetjük, utána a tied, és mára már szépen megtanulta, soha nem kéri hamarabb, csak hogy vegyünk (már majdnem 2 éves). De amikor tescoba megyünk, ott igenis kap egy sajtos pogit (annak is az alját, hogy lássa a cassás, hogy milyen volt). És tudjátok miért adom oda neki? Mert ha más FELNŐTT megteheti, hogy bezabálja (vagy issza a drága energiaitalt) és ki sem fizeti és meg sem büntetik, akkor nehogy már az én gyerekem végigordítsa a vásárlást. De erről természetesen le fogom szoktatni, és most sem minden alkalommal kap, csak mondjuk minden harmadik, ami kb. azt jelenti, hogy 3 havonta.
2011. okt. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
0%
azzal nem értek egyet ha 1évesen kapott kiflit,akkor 3évesen is követelni fogja! mert az én 3évesemmel is megtudtam értetni,pedig amikor kisebb volt adtam neki.
2011. okt. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
75%
Azért mert más felnőtt primitiv,neked nem kell erre tanitani a gyerekedet.Mert 20 év múlva meg ő lesz aki energiaitalozik/csokizik/pogácsázik bent..
2011. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
64%

Nem is kell 20 évet előre menni, majd ha egyedül megy suliba, beugrik a tescoba egy pogiért, mert ingyen van...

Nem egyszer hallottam, ahogy anyuka vagy apuka tömte a gyerekbe a pogit, hogy 'egyé, mert ingyé van'. (És FEHÉR BŐRŰ család/ok/ról van szó.)

Na ezek a gyerekek mennek később a dm-be szemceruzát lopni, mert az olyan buli. De amikor előállítják, aztán 72 órás elzárást kapnak, akkor anyuci sipákol a tv-ben, hogy megalázták a gyereket. Mivel? Azzal, hogy betartatják velük a törvényt? Ha csak egy ejnyebejnyét kapnak, ugyanúgy folytatják tovább. Holott megelőzhette volna annyival, hogy nem ad enni a boltban a gyereknek vásárlás közben, és akkor később ez lenne számára a természetes.

2011. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem viszel otthonról,zacskóban enni neki?nem kötekedésképp,hanem tényleg érdekel.
2011. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként abba senki nem gondolt még bele,hogy a gyerek megfogja a bevásárló kocsit,amin rengeteg baci és kórokozó van,azt is megeszi a kiflivel?
2011. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok az anyukáknak. Tudják, hogy hisztis a gyerek, de eszükbe se jut, hogy vigyenek majszolni valót neki, minek majd ott leveszem.És ha csoki vagy üdítő miatt hisztizik, mert ugyebár a hisztit akarjátok megszüntetni.Én nem vagyok csúcs anyuka, mint ahogy gúnyosan írjátok, mégis tudok az 1 évesemmel vásárolni. Szerintem alap, hogyha valamit nem fizetünk ki, azt nem fogyasztjuk el, mert ha a gyereknek odaadod, akkor te is megennéd.Viccelődhettek, de a ti felfogásotokkal van baj, és szerintem ez a nevelésetekben máshol is meglátszik.
2011. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
95%
Édesanyákhoz méltatlan ez a sárdobálás, köpködés. Nem egymást kell minősíteni hiszen ki milyen alapin teszi. Talán itt valaki különb a másiknál? Ismeretleneket bántani, alázni mert màshogy nevelnek, máshogy gondolkodnak szánalmas. 3 éve látogatom ezt az oldalt de azt hiszem keresnem kell másik fórumot ahol az emberek képesek túljutni a saját igazukon és elfogadják hogy nem csak fekete és fehér a világ.
2011. okt. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!