Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet hogy az egész a gyerek betegségével van összefüggésben? Az elején sokat segített, aztán ahogy egyre jobban kirajzolódott hogy valami gond van, már nem merte vállalni, mert vagy nem bírt vele vagy félt, hogy nem fogja tudni megfelelően kezelni.

A másik ötletem pedig az, hogy a Kérdező kijelentette mikor vinné a gyereket, nem pedig közösen egyeztettek, hogy jó-e az a nap a mamának. Pl.: a házassági évforduló napja pl. lehet h sűrű nap volt neki, de csak bepréselte valahogy azt a két órát a lánya miatt, erre a lánya még meg is sértődik.

2014. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:

A gyermekem nem beteg, azért ezt tisztázzuk le. Vannak nehézségek, de ez szakavatott szemnek feltűnő egyenlőre, nem okoz nevelési problémát.

Természetesen egyeztetni szoktuk a mamával az időpontot már egy héttel előre. Nem vagyok hülye és tiszteletben tartom a másik idejét is.

Nem is azzal a baj, hogy ritkán ér(ne) rá. Hanem az, hogyha elvállalja, megbeszéljük, akkor ne ő akarja meghatározni, hogy az időnket hogyan osszuk be és bíráljon durván, ha másképpen tervezzük a beosztást. Az unokához való hozzáállásával van baj. Azzal, hogy fárasztja, untatja az egész..Azzal, hogyha 2 hónapban egyszer vigyáz az unokájára, akkor is úgy enged el, hogy siessünk haza. Vacsorával várnám, hazaviszem mindig autóval utána, de vacsizni sem akar nálunk..

Mindegy, aki érti, az tudja miről beszélek, aki nem, azt úgyis hiába győzködném...

2014. febr. 3. 20:18
 43/56 anonim ***** válasza:
76%

81 %-os, akit időközben 80-ra korrigáltunk, szerintem nem is nekünk akarod bizonygatni, hogy ez ennyire rendben van nálatok, hanem saját magadnak... Gondolkozz el ezen, mert ez tényleg baj. Már ha egyáltalán bármi igazságtartalma van annak, amit írtál, és van egyetlen gyereked is. Ha így lenne, elitézhetted volna egyetlen kommenttel, nem rágódnál folyton azon, mit is írhatnál még, hogy meggyőzőbb legyél. Ha tudom, hogy igazam van, akkor elmondom és kész, legkevésbé sem érdekel, ki hiszi el és ki nem, mert semmit nem változtat a tényeken. Ha vetítek, akkor igyekszem minél több szempontból megtámogatni az állításomat, mert akkor számít, hogy elhiszik-e.


Segítséget kérni nem szégyen, egy családban pláne nem az. Legyek nagymama, feleség, húg, meny vagy barátnő, szégyellném magam, ha nem lenne a világ legtermészetesebb dolga, hogy segítek annak, aki közel áll hozzám. Le is tolnám a családtagjaimat, ha nem kérik a segítségemet, mikor pedig tudják, hogy tudnék segíteni. Mert ez nem áldozat, hanem jóleső érzés. Nem tudom, tudsz-e követni. Mi a fenére való a család akkor? Csak a szülinapokat, a hepineszt akarjuk, de erőfeszítéseket nem akarunk tenni?


Ez az amerikai filmekből legyűrűző hozzáállás, nagymama a jógaórán vagy randin, anyuka a plázában, gyerek a 16 éves bébiszitterrel, aki rá se tojik. Aztán csodálkozzunk, miért lövik le egymást az iskolában. Hajrá, ha te ezt az utat akarod járni. Legyünk elhatárolva egymástól, maximum telefonon értekezzünk, havi egy pofavizit, pár fénykép a kolléganőknak, mintha tényleg nagymama lenne az ember. De a lázmérőt a gyerek szájába dugni, hogy anyát ne rúgják ki a munkahelyéről, az már irreális elvárás egy családban.

2014. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
41%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, bocsánat.


Mi is rengeteget voltunk a nagyinál, heteket nyáron és sokat hétvégente, imádtunk ott lenni és ő is imádta, ha ott voltunk. Anyu sebész és még idősebb korában is dolgozik, műt, pedig nem lenne rászorulva, elhiheted. De ez az élete. Nálunk is pár órára vigyáz csak a lányunkra, de nem is várom el. Dolgozó, aktív nő.


Imádja az unokáját és bármit megtenne érte, de ez nem az ő élete. Azaz csak egy része. Nehéz ezt elmagyaráznom neked, mert te természetesnek vennéd, hogy estére is vigyázzon rá, vagy csak több órát, mindegy is... Örülj, hogy ennyit vele van, szereti. Keress egy bébiszittert, akiben megbízol, mert elhiszem, hogy szükséged van elmenni ide- oda. Ez így van jól. Nem minden nagymama ül othon és várja az unokáját, lesi a telefont. Van saját élete, ez tök jó és még így is szentel időt az unokájára, akit biztos vagyok benne, hogy nagyon szeret.


Többet nem szabad elvárnod tőle, rosszul eshet, de nem haragudhatsz emiatt. Meg kell értened. Csalódni teljesen felesleges, elfogadni kell és továbblépni. Drága a bébiszitter, de havonta egyszer talán kibírható. Vagy egy barátnő? Mi is így csináljuk. Felváltva vigyázunk egymás gyerekeire. Mindenkinek jó, nem kell mindig aggódni a szívességért és mehetünk ide- oda a férjünkkel és a gyerekek jól eljátszanak, elalszanak egymásnál, pedig csak 2 éves a lányom.

2014. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
60%

Az én szüleim ügyvédek, természetesen aktívan dolgoznak. Mégis, bármikor megkérem őket, hogy segítsenek, megoldják és nem az órát lesik, hogy mikor visszük már el tőlük a gyereket. Sőt. Ezt csak arra írom, hogy nem csak a nyugdíjas, otthon ülő nagymama képes segíteni a gyerekeit és foglalkozni az unokáival.

Kérdező! Én azt javaslom old meg máshogy, mert anyukád nem nagyon élvezi a gyerekeddel töltött időt, úgy meg semmi értelme.

2014. febr. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
19%

43-as, kicsit elhatárolódtál a dologtól. Halvány lila gőzöd nincs, hogy milyen az életem, milyenek a gyerekek és milyen a mama. DE, hogy miért válaszoltam többször? Elmondom (nem bizonygatás, amit te hinni szeretnél), hanem a kérdező édesanyjához való hozzáállás, a ki nem mondott, de éreztetett kötelességeiről írt dolgok b...ták a csőrömöt. Kérdéséből kitűnik, hogy igenis sokat segített a mama, aki most leállt és holmi apró dologért a csúnya mama csak 6-ig vállalta a gyereket, ami miatt megszólja a saját anyukáját. Hát ez miatt írtam többször és próbáltam volna elmagyarázni, hogy mindenkinek megvan a saját élete, a mamának is akármennyire is hihetetlen. És az is kiakasztott amikor szóba hozta, hogy röviden, de a lényeg ez:mireföl várja el majd öregkorában a segítséget, ha így áll az unokához. Azt hiszem a mama meg tette a "kötelességét", neki már csak egy dolga van, unokázzon, de ne csak akkor amikor a lányának szüksége van a segítségre, hanem amikor kipihent, nem fáradt a munka után, gondolom már neki is fáj itt ott amott. Akármennyire is hihetetlen, nem ok nélkül szül az ember fiatalkorában, akkor van energiája több dologra figyelni, dolgozni, házimunkázniu, gyerekre figyelni, mert az utóbbi a legnehezebb, figyelni. A kérdező gyereke eleven, tehát kétszeres figyelmet igényel (tudom, az egyik gyerekem nekem is az). Lehet adott időpontban a mama épp fáradt volt, hát bocsásd meg neki, hogy csak 2 órára tud segíteni.

Véleményem szerint bolhából csinált elefántot a kérdező és az édesanyját állította kereszttűzbe ismeretlen emberek előtt várva a saját hozzáállása megerősítését, tehát minél többen szólják meg az édesanyját. IGEN ! Ez b..za a csőrömet. Megérteném a kérdezőt, ha a gyerek születése óta le se t@jta volna a gyerekét, akkor más lenne a dolog, de mivel nem ezt suggalta a kérdés. Sosem bántanám, nem szólnám meg édesanyámat idegen és ismerős emberek előtt sem, csak mert ronda módon csak 2 órára vállalta a gyereket amikor apukával elakartunk volna menni két hónap után közösen. Ez nekem bántó kategória. Hisz megszült, felnevelt, sőt segít ő a gyereked körül, csak kevesebbet (ahogy írtad). Kicsit át kell állni a másik oldalra is és meggondolni mikor kit bántasz meg mert ki tudja anyukád meddig van még neked. Te meg megsértődsz nem szólsz hozzá, mert ő szabta meg a határt meddig van ideje.

Egyébként meg nem izgat mit hiszel el és mit nem amit írtam. Az az utolsó ami engem most érdekel. Kár is írogatni ilyesmit és megpróbálni meghazudtolni.


Még mielőtt megszólnátok a helyesírásomat, bocsi, nem olvasom vissza, az ikrek itt ugrálnak rajtam. További szép napot. Annyit mondok anya csak egy van és nem tudni meddig, így kellene hozzáállni, nem sértődözni. Jól meg kell gondolni min sértődünk meg.

2014. febr. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
21%
Totál egyet értek a 80 %os utolsó válaszával. Ha elgondolkozol majd és beéred ennyi segítséggel, az nem megalkuvás lesz, hanem hatalmas segítség és öröm.
2014. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:

Az gond 80%-os, hogy szart sem tudsz az életünkről, még a helyzetről sem, az édesanyámról és rólam végképp semmit. Ennek ellenére nagyon biztos vagy a megjegyzem nagyon helytelenül látott dolgodban és ez alapján vonsz le nagyon téves következtetést! Valószínűleg nálad vannak komoly problémák, sérülések, mert írásod csak a bűntudatkeltésről szól. Honnan tudod, hogy édesanyám milyen anya volt és hogy nevelt minket? Most komolyan, honnan veszed a bátorságot ennek a megítéléséhez? A saját sémáiddal dolgozol, pontosan te vagy az, aki nem tud a másik szempontjából gondolkodni.

Emellett százszor már elismételtem, hogy nem a kötelesség kérdéséről van szó. A kötelesség mellett van még szeretet, szolidaritás, elhivatottság is. Anyámról még azt sem tudod, hogy hány éves, milyen fizikai állapotban van. De azért véleményed van, nem kicsit bíráló! Erre írtam, ezek erősen nárcisztikus vonások. A nárcizmus meg egyfajta személyiségzavar, köze nincs a boldogsághoz.

Mint írtam természetesen lehet másképpen gondolni a nagyszülő szülő viszonyt. Van erre is példa a hozzászólások között, abszolút kulturált formában, mindenféle ítélkezés nélkül. Mert normális ember látatlanban nem ítélkezik!

Arról, meg hogy kinek mi a kötelessége ódákat lehet zengeni, mert erre semmilyen írott anyag nincs, csak erkölcsi, amiben bizony vannak eltérések kultúránként is.

Én azt mondom, hogy egy édesanyának nincs vége az életfeladatának (és nem kötelességének!) a gyermeke nagykorúságával. Legalább is én nagyon nem szeretném a gyermekemet 18 évesen magára hagyni. Aki szereti a gyerekét, szerintem ezzel egyetért. Az ő élete mindig is fontos lesz számomra, azután is, miután édesanya, vagy édesapa lesz. Pláne, ha tudom, hogy az unokámmal nem tökéletes minden, a szülők a kezdeti hetekig tartó kórházazás, a rendszeres kialvatlanság, a fejlesztésekre, vizsgálatokra, kontrollra való rohangászás miatt esetleg lelkileg padlóra kerülnek, elfáradnak. Mert nem mindenkinek adatik meg a felszabadult babázás, gyerekezés lehetősége. Valakinek meg kell szenvednie mindenért, kezdve a gyermek első lépéseitől, (jól megkésve) az első szaváig.

Ha én látnám szenvedni, fáradni a gyermekemet emiatt, akkor igen is mellé állnék és támogatnám mindenben, amiben csak tudom. Ha másban nem, egy két átvállalt éjszakában, vagy abban, ha időm engedi, akkor a gyerekkel való foglalkozásban. Erről az oldalról is nézhető a dolog.

És ha tényleg 4 gyereked van, akkor neked is elkélne a támogatás. Mert nem hiszem el, hogy ez nem esne jól és te soha nem vagy fáradt kimerült. De nem ítélkezem, mert bizonyára megvan az oka, hogy anyukád csak havonta egyszer ér rá.

2014. febr. 4. 12:42
 49/56 anonim ***** válasza:
60%

Kedves kérdező

Nem minden nagymama birja orák hosszat a gyerekzsivajt ,az enyém sem birja ,dolgozo ember aki szabadnapjain inkább pihen mint gyerekzsivajt halgason ,megértem az nem pihenés ha gyerekek vanak körülöte ,viszont ha tényleg szükség van rá akor vigyázz a gyerekekre .mikor a lányom született akor az éjszaka kellös közepén átjött a 2 fiamra vigyázni,vagy mikor korházban voltam akor is nagyon fontos dolgokban segit ,vigyáz rájuk .

2014. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező! Ne idegesítsd magad a 80%-os válaszolón, nem érdemes. Ő máshogy gondolkozik, hozzáteszem, ezzel nincs is baj, de sajnos erőszakosan próbálja másra rátukmálni a saját felfogását. Az a fajta, aki ha belepusztul is, de megmutatja, hogy neki egyedül is megy és akinek esetleg nem, az rosszabb, mint ő és lenézi.
2014. febr. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!