Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Természetesen mi vállaltuk a gyereket, ez nem is kérdés. Itt nem az állandó felügyeletről van szó, hanem egyfajta hozzáállásról a nagymama részéről.
2014. febr. 3. 13:24
 12/56 anonim ***** válasza:
63%
teljesen megértelek,azt hittem csak az én anyámnak ilyen a hozzá állása,nekem is nagyon rosszul esik,sokan itt sem értik meg,úgy látom,pedig az unoka nem munka kell,h legyen,hanem öröm,h vele lehet,nem?
2014. febr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 A kérdező kommentje:
Igen, erre jól rátapintottál utolsó. Az a fajta közös örömforrás.. hogy nem örül az én kincsemnek... Vajon nekem örült-e annak idején, amikor én voltam 2 éves?
2014. febr. 3. 13:35
 14/56 anonim ***** válasza:
83%

Nekem is nehéz ezt megértenem, de el kell fogadnom, hogy nem minden nő anyatípus, és ha nem az, akkor nyilván nem is nagymama-típus. Más országokban ez teljesen normális, nekünk furcsa, mert nálunk a család még most is az összetartásról, az együtt töltött idő öröméről szól, jó esetben. Ahogy a barátainkat sem próbáljuk pszichiáterrel pótolni, a nagymamák helyett sem alkalmazunk bébiszittert.


El kell fogadnod, hogy a te anyukád ilyen nagymama. Sajnos ez szomorú dolog, nem mert neked nehéz elintézned a hivatalos ügyeidet vagy nem tudsz elmenni gyerek nélkül ünnepelni a házassági évfordulódat, hanem mert a gyereknek kimarad az igazi nagymama-élmény. Tetszik viszont amit előttem írt valaki: gondolj arra, hogy így legalább nem szól bele anagymama minden mozdulatodba!! :)


Tanács: ha valami teendőd van, add be családi napközibe (persze ehhez az kell, hogy odajárjatok időnként együtt is).

2014. febr. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, kezdem azt hinni, hogy én gondolom rosszul, mert egyre több az olyan vélemény, hogy igen, túl sokat várrok el a nagyszülőktől, vagyis én azon az állásponton vagyok, mint Te.

Nekem fiatalos, 50-es szüleim vannak, a gyerekkorom csodálatos volt, mindent megadtak nekem. Egyke vagyok. Fiatalon szültem, harmonikus családi életünk van. amikor kicsi voltam, nekik sem volt semmi segítségük, még a szülők sem (nincsenek nagyszüleim). Megoldottak mindent egyedül, ketten.

Nekem 2 fiam van. A férjem nagyon sokat dolgozik, 2 helyen is, már én is dolgozom, nagy a hajtás, evés az idő. Egymásra semmi időnk nincsen. Ha szeretnénk együtt lenni kettesben, és megkérjük a szüleimet, akkor vállalják el, ha nagyon nincs más lehetőség. Maguktól még soha nem ajánottál fel, még akkor sem, amikor beteg voltam, hogy tehermentesítenek. Nem esik le neki, vagy nem tudom. Én nem szeretek könyörögni, nagyon cikinek érzem, mert valahol én is úgy vagyok, vele, hogy ennek örömnek kéne lennie, hogy unokázhatnak, és nem muszájosnak. Mióta elváltak egymástól, még nehezebbezt összehozni, lényegében éjszakára fél éve nem vállalták el a gyerekeket (korábban 22-3 havonta volt rá példa, hogy a mamánál aludtak. Ma ez már esélytelen). a gyerekek is mondogatják, hogy miért nem mehetnek többet hozzájuk, ez nekik egy kis kaland lenne, kis kimozdulás, de nem. Nem tudom ők hogyan látják, nem vagyunk rosszban, de ezt nem tudnám a képükbe vágni, hogy basszus miért nem segítetek többet. Vaahol igaznak érzem, hogy én szültem, ketten vállaltuk, ne tegyük kötelezővé a nagyszülőséget...de a lelkemnek jólesne, ha olyan szüleim lennének most is, mint amilyenek gyerekkoromban voltak.

2014. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:

A párom szüleinél látom azt, hogy egyszerűen irigyek. Nekik elég nehéz volt annak idején és úgy vannak vele, hogy nekünk se legyen jobb. Ezt komolyan így látom.. vannak esetek, amikor a szülő rivalizál a gyerekével..

Egyébként a nagyszülői kötelességről...ha a nagyszülő később beteg lesz, akkor joggal elvárja a gyerekektől, hogy segítsenek neki. Erre ma már valami törvény is van. Tehát a gyereknek kötelessége segíteni a szülőt, a szülőnek pedig nem? Hogy is van ez?

Persze, ha már valami kötelességből és nem szívből megy, ott valami nagy gond van. És az is igaz, hogy a fiamnak így kimarad a nagyi élmény, amiatt nagyon sajnálom őt. És sajnos az sem igaz, hogy nagymama így nem szól bele a dolgokba. Gyakorlatilag mindenbe beleszól. Inkább bírál, okosabb mindenkinél. Fontos elvárás, hogy az unokája szeresse őt, kedvesen fogadja stb. Nem tudja feldolgozni, hogy a fiamnak én vagyok az anyja, és hozzám húz a szíve, ha mindhárman együtt vagyunk.. én úgy látom, hogy ezért sincs kedve annyira ahhoz a vigyázáshoz..

2014. febr. 3. 13:47
 17/56 anonim ***** válasza:
66%
15-ös: gondolom nem véletlenül lettél egyke, hanem azért mert egy gyereket "bírtak". Lehet unokákkal is ez a helyzet. Esetleg próbáld meg úgy, hogy egyszerre csak egy gyerekre vigyázzanak.
2014. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
9%
Kérdező.. az nem elég segítség hogy megszült és felnevelt? A te gyereked meg úgy legyen vele hogy majd akkor fog nektek segyteni ha épp rátok ér mert ti is lepaszsoljátok néha? Szerintem teljesen jogos anyukád hozzáállása. Te írtad hogy közöltétek vele mi lesz az évfordulós program. Megkérdeztétek ő meddig ér rá? Vagy csak terveztetek és nem foglalkoztatok vele?
2014. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
89%
Nem értek itt egy-két válaszolót.Tudtommal a nagyszülők családtagok, a normális családtagok ha megtehetik(egészségesek,képesek rá), akkor segítenek a gyerekeiknek,unokájuknak,és ráadásul még szívesen is teszik.Érdekes módon régebben mikor együtt élt több generáció nem volt kérdés,hogy nem minden a a szülőkre hárul,és a nagyszülők szívesen unokáztak.Önző dolog egy nagyszülőtől,hogy ennyibe sem nézi az unokát a gyerekét.Egy családban az emberek segítenek egymásnak,és ez nem elvárás ez a normális.Szomorú,hogy az embert a saját családja is cserben hagyja.Igen kedves válaszolók ettől még maguknak szülik a gyereket,de bizony agyereknek is jó,ha nem csak a szüleivel van hanem a nagyszüleivel is,teljesen mindegy dolgoznak-e vagy sem,az nem kifogás hiszen miközben gyereket neveltek is dolgoztak az unoka ráadásul már nem egyenlő a gyerekneveléssel.
2014. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
100%
Amikor gyereket szültem, tisztában voltam vele, hogy valószínűleg unokáim is lesznek. Anyukám ugyanígy. Nálunk is lehet a nagymamákra ilyet, olyat mondani, ha akarok (de nem akarok), de mindkettő mint nagymama nagyjából azért rendesen funkcionál. Normális embernek a családja az első, nem bármi más!! Ha választanom kell a gyerekem / unokám és a bridzs / jóga / tévéműsor / mosás között, akkor nekem nem kell gondolkodási idő. A nagyszülőnek csak ALKALMANKÉNT kellene besegítenie, nem naponta, reggel és este, akár beteg vagy akár nem, akár aludtál éjjel akár nem, akár kellene dolgozonod akár nem. És az, hogy az ember vállal valamit (vagy valakit), nem várható el tőle, hogy minden gondját onnantól fogva oldja meg, ahogy tudja. A mi családunkban nem így szokás. Erről ennyit, kedves nemtomhányadik.
2014. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!