Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

44es válaszoló vagyok. Minden indulat nélkül kérdezem, miért 0%- os a válaszom? Nem a százalék érdekel, félre ne értsetek, hanem az ok. Mi rosszat írtam azok szerint, akik lepontoztak?


Nem egyezett a véleményünk? Komolyan kérdezem. Le mertem írni, hogy szerintem ez normális egy nagyszülőtől? SZERINTEM? Tehát aki nem a kérdező véleményén van, az nem számít? Mit vártok akkor?

2014. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 A kérdező kommentje:
Sajnálom ezt a buta pontozást, nem én pontoztalak le! Nekem hasznos volt a véleményed, még akkor is, ha nem teljesen értünk mindenben egyet.
2014. febr. 4. 16:27
 53/56 anonim ***** válasza:
Unintelligens,narcisztikus....most akkor ki szol le kit?
2014. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
24%

A kérdező engem :))))))))) Ha ettől jobb napja van, legyen tőle boldog. Egyáltalán nem csodálkozom, hogy kerüli a saját anyja is.


Kérdésedre a válasz édesanyám 80 km-re lakik és aktív dolgozó ezért jön csak havonta, de naponta telefonálunk és mi megyünk még kétszer, ami nagy nagy örömet okoz neki. Igaz, nem passzolom oda neki olyankor a gyerekeket, hanem hatalmas családi beszélgetéseket nyomunk és játszunk. Ja ez is narcisztikus? Egye fene, de legalább boldogok vagyunk :) Én elgondolkoznék mikor és hogy szólom meg anyukámat mások előtt, ne várj többet mint amit adsz, ezt sose feledd!!!

Az összes hozzászólásom (megjegyzem van másik 80%-os is, őt nehogy megszidd) nem azt akarta sugallni, hogy nem bírsz egy gyerekkel és ki vagy bukva (mi lesz később), mert ez a te "nyomorod", szebben a te bajod, én azt próbáltam minden egyes hozzászólásomban megértetni, hogy ne bántsd anyukádat! Igazad van, nem ismerem az életeteket. DE! Ha rossz volt a viszony köztetek és csak 18 éves koráig törődött veled, akkor mit vársz tőle? Miért vársz segítséget? Ha meg jó volt a viszonyos mire föl szólod meg és várod, hogy többen is megszólják. Ez undorító. Mielőtt félreértesz, AZ, hogy anyukádat esteleg több száz ember előtt leírod és várod a saját hozzáállásod megerősítését. De persze ez nem az én bajom. Nem is akartam többet hozzászólni, de a kedves szavaid nem engedték, hogy én is csendben maradjak.


Én egyébként azt mondom, amikor te nagyot csalódsz a családodban, amikor azt érzed mindenkivel csak a baj van és magadra hagynak, nézz tükörbe. Nagyon hasznos tud lenni! Amikor mindenki sz@r csak én vagyok a jó,ott érdemes elgondolkozni.

2014. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Kérdező! Ne foglalkozz már ezzel a nővel, valami nincs rendben nála, ezt az utolsó hozzászólása ékesen bizonyítja.
2014. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 A kérdező kommentje:
Igen, leesett, hogy komoly a gond. Egyébként is provokációra felesleges válaszolni.
2014. febr. 5. 13:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!