Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
66%

Egy kicsit off lehetek?


Gyanús kicsit számomra, hogy 25 hónapost fejlesztőre kell vinni, mert eleven... Az elevenség , ennyi idősen, életkori sajátosság! Meg szabad kérdezni, pontosan milyen okból viszed fejlesztőre?


Egyébként szívesen babysitterkednék, ha a megyénkben éltek - ez esetben várok privit. Bár értelek, h nem a sitterhiány a fő gondotok, hanem anyud.

2014. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
18%
Még annyit, hogy szervi-fizikális károsodás esetén érthetővé válik számomra, hogy fejlesztőre jártok, feltételezem, h nem más tényező okán.
2014. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
22%
ÚÚÚRisten! Felnevelt téged az anyukád! Végre pihentehet. Erre neked olyan fordul meg a fejedben, hogy mireföl várja el ha megöregszik a gyerekeitől a segítséget?? Hát szégyellném az ilyen gyerekemet! Te nem szégyelled magad? Egy gyereked van és még így is ilyen pofátlan módon beszélsz anyukádról??? Szíve joga akkor menni, amikor szeretne és nem akkor amikor a kedves leánya segíteni hívja! Mi az, hogy nagyszülői kötelesség?? Jézus, mivé fajult a világ. Inkább neked kellene nagyobb kötelességet vállalni, ha már szültél 1 szem gyereket (ami ahogy látom sok neked) Én csak azt mondom, ez a nem nomrális hozzáállás egy anya részéről. Nagyszülő teljesen rendben. Akkor vághatná a fejéhez, ha mondjuk fél évbe egyszer hívod segíteni és akkor sem ér rá. De itt azért többbről van szó.
2014. febr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:

Utolsó, mielőtt teli szájjal véleményt formálsz, picit olvass értő módon és ne személyeskedj! A személyeskedést tiltja a fórum szabályzata, ezért töröltetni fogom az ilyen stílusú, alpári hozzászólást! Nem ismered sem az anyámat, sem engem, sem a helyzetemet. A kérdés nem a nagyszülői kötelességről szólt.

A további, építő hozzászólásoknak nagyon örülök és köszönöm őket!

Én is úgy gondolom, hogy a családtagoknak segíteni kéne egymást, hiszen egységben az erő és mindenkire szükség van, ugyanúgy a nagyszülői szerepre is. Egy jó nagyszülő nem pótolható és itt nem arról van szó, hogy a pár szórakozhasson, ügyeket intézhessen szabadon. Bár minden álszentség ellenére egy párkapcsolatot építeni is kell és intimitásra is szükség van olykor gyerek nélkül. Akinek erre nincs szüksége, vagy úgy gondolja, hogy nem fontos, az nyugodtan nézze meg a magyar válási statisztikákat és családok működéseket is. Szerintem nem attól lesz valaki jó szülő, hogy soha nem akar kikapcsolódni, a párjával néhány órát közösen kettesben töltetni.

Az, aki a gyereknevelést szívvel-lélekkel csinálja, az bizony elfárad. Pláne, hogy nálunk a 2 év alatt még alig volt egy átaludt éjszaka.

A fejlesztést természetesen nem az elevensége miatt csináljuk:) Magas értelmi képességei ellenére, a fiam bizonyos dolgokban komoly elmaradásokat mutat és csak remélhetjük, hogy nem valami "nagyágyú" lesz a vége... (autizmus)

Akik esetleg ebben érintettek, pontosan tudják mit jelent mindezt végig csinálni, mind lélekben, mind fizikailag...

Szóval többet várna az ember a nagyszülőktől ebben az esetben. Mindezt hiába..

2014. febr. 3. 15:33
 25/56 A kérdező kommentje:
Utolsó alatt a 14.38-as válaszolót értem.
2014. febr. 3. 15:44
 26/56 anonim ***** válasza:
27%
Hát, végülis a gyereket magadnak szülted, nem a nagymamának, nem? Nem lehet elvárni tőle, hogy mindig készenlétben álljon. Különben szerintem jobb is, hogy nem annyira van vele, mert akkor elkerülhetetlen lenne, hogy elkezdje nevelni, azt meg gondolom te se szeretnéd... Keressetek inkább egy szimpatikus bébiszittert.
2014. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
7%

Töröltetheted, habár semmi csúnyát nem írtam, csak az igazat. Szánalmasak az érveléseid, miért is kellene anyukádnak úgy pattogni, ahogy te szeretnéd. Örülnöd kellene inkább, hogy adott esetben ráért 6 óráig. Ahogy kiveszem a szavaidból sokat sokat van ő veletek, csak nem eleget amire neked szükséged lenne. Hisz ha nem lenne, nem tudna beleszólni sem a dolgaitokba. Ha meg ügyet kell intézni, örülj ha 1-2 órát vállalja a gyereket. Más 3 gyerekkel a nyakán megy, mégsem nyafog, mert anyukája nem vigyáz a gyerekekre, mert milyen családi összefogás van. Az összefogásra , egymás segítésére ráér akkor hagyatkozni, ha nagy baj van. Addig had élje mindenki a saját életét. Elképzelhető ha anyukád nem mindig befogva lenne a mamáskodásra, hanem magától menne a szabadidejében, szívesebben lenne ott. Anyukádat meg fölös a te mamádhoz viszonyítgatni, akkoriban kicsit másabb volt az élet, nyugisabb volt.

ezt is töröltetheted nyugodtan, fenntartom a véleményem, hogy 1 gyerek mellett borzasztó, milyen hisztit csapsz anyukád miatt.

2014. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

Utsó, akkor utoljára tárgyalunk, mert nem szeretem az unintelligens embereket! Az sem lenne baj, ha más a véleményed, de itt nem erről van szó. Itt leértékelés és személyeskedés van, ezek erősen nárcisztikus vonások.

Egyébként neked van gyereked? Boldog vagy? Van segítséged, vagy mindent magad oldasz meg? Jó a kapcsolatod az anyáddal? Több kérdésem nincs.

2014. febr. 3. 16:09
 29/56 A kérdező kommentje:

"egymás segítésére ráér akkor hagyatkozni, ha nagy baj van"

Látom neked fogalmad sincs arról, hogy mi az a család és mi az, hogy egymás mellett állnak emberek, nem kötelességből, hanem szeretetből!

2014. febr. 3. 16:10
 30/56 anonim ***** válasza:
15%
Anyukám a legjobb barátnőm. 4 gyerekem van. Anyut havonta egyszer látjuk, napi szinten telefonon beszélünk. Imádjuk. Nincs segítségem. A világ egyik legbologabb embere vagyok és a gyerekeim is azok. Köszönöm kérdéseid.
2014. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!