Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez normális hozzáállás egy...

Ez normális hozzáállás egy nagyszülőtől?

Figyelt kérdés

Gyermekem 25 hónapos, amellett hogy igen eleven, vannak problémáink is, ami matt fejlesztésre járunk. Anyukám itt lakik tőlünk kb 20 percre, a párom szülei vidéken. Anyukám az elején még úgy ahogy segített, ez mostanában jelentősen elmarad. Nem szorulna rá, de sokat dolgozik, a munkája a hobbija. Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon, úgy mint kamasz koromban. Nekem ez nagyon megalázó, egyre inkább. 2 hónap után el szerettünk volna menni picit a párommal kettesben, hogy megünnepeljük a házassági évfordulónkat. Erre is azt mondta, hogy 6-ra menjünk haza, mert neki még mosnia kell. (szombaton). Miután ennek hangot adtam, elkezdett felháborodni, hogy nem igaz, hogy nekünk nem elég 2 óra.

Más családnál látom, hogy alig várják, hogy unokázhassanak. Nálunk meg azt látom, hogy ez a nagyszülőknek csak teher. A párom szülei még problémásabbak, ott anyósomnak vannak komoly pszichés gondjai, ami miatt nem bízhatom rájuk a gyereket. A testvéremék sem gyerekközpontúak, nem tudnak vele mit kezdeni.

Borzasztó nagyot csalódtam a családomban. Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül.

Amikor én voltam kicsi, nekem csodálatos nagymamám volt (anyukám anyja), aki imádott minket, nagyon sokat voltunk nála. Most meg úgy látom, hogy a gyermekemnek nincsen helye a családban. Bébiszitteren gondolkodtam, de elég drága dolog. Nagyon jól esne időnként a párommal kettesben egy pár órát eltölteni, amikor senki nem hajt, mielőtt még elindulok, hogy azért siessek már haza..


2014. febr. 3. 12:35
1 2 3 4 5 6
 31/56 A kérdező kommentje:

"Elképzelhető ha anyukád nem mindig befogva lenne a mamáskodásra, hanem magától menne a szabadidejében, szívesebben lenne ott."


Hihetetlen, de nincs befogva a mamáskodásra, mert NEM vállalja! Ez volt a kérdés kiírásának az oka.

Szerintem nincs többet miről beszélnünk.

2014. febr. 3. 16:12
 32/56 anonim ***** válasza:
15%

De! szerencsére nagyon is tudom (hálaaJóistennek) mi az a család. Csak épp mindenkinek megvan a maga élete. Anyukám annyira imádja az unokáit, hogy öröm látni. Az összes munkatársa jól ismeri (hallomásból) az unokákat, hisz mindenkinek róluk beszél. Csak annyi, hogy évente ha kétszer kérem meg segíteni. De akkor ott hagy csapot papot. A többit megoldom egyedül. Ez a két segítség is általában sajnos valaki kórházi bennléte szokott lenni. Hivatalos dolog intézésére, férjecskével kettesben létre nem a mama van ugrasztva.

"Mostanában a gyerkőcöt egyre ritkábban tudjuk rábízni és ezek az idők is szigorúan behatároltak, ahol ő szabja meg az intervallumot. Ez, ha hivatalos dolgot kell intézni, nehéz. Csak 1-2 órára vállalja, tehát elvárja, hogy este 6-7 re legyünk otthon," Ez nekem azt mutatja, hogy igencsak fel van kérve mamáskodásra. De ugye kinek mi. Nekem fájt, ahogy anyukádról és a jövőbeni gondoskodásról írtál, remélhetőleg vele nem így beszélsz. Bár ha a fejedben megfordult már az is szomorúnak tűnik. Csináld így tovább, legyenek elvárásait anyukáddal szemben, sértődj meg, ne is szólj hozzá. Sokra jutsz vele.

2014. febr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
85%

az egyke vagyok.

Nem, nem volt véletlen hogy nincs tesóm, lett volna kettő is, én vagyok az egyetlen sikerült terhesség.

Amúgy láthatóan nagy port kavar a téma, és itt van két szélsőséges álláspont. Ahogy írtam is, szerintem van abban igazság, hogy nem kell eldobni mindent egy nagyinak, és neki is jár a pihenés, nem róható fel neki, hogy "csak" ennyit segít, vagy épp semennyit. De az unokája igenis jogosult rá, hogy nagyszülőzhessen.Nekem nem voltak, nincsenek nagyszüleim, és éreztem mindig is a hiányát. Szóval erről az oldalról nem is értem meg őket, mert nem szép tőlük ez a hozzáállás.

2014. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
75%
81%os egy paródia vagy.Biztosan probléma van az életeddel,mert folyamatosan bizonygatod de jó neked,milyen jól csinálod,és,hogy milyen jó a kapcsolatod anyukáddal,biztos vagyok benne,hogy az egész történeted sántít igazából sajnálod,hogy nincs segítséged,pontosan ezért támadod a kérdezőt,átlátszó vagy hiába áltatod magad.Az meg,hogy felneveli az ember a gyereket nehogy már jutalom legyen a szülőtől,milyen elgondolás ez azért,az ember azért szül gyereket mert szeretne nem a gyerek jelentkezni,hogy hagy foganjak már meg aztán meg neveljétek fel.Egy nagymama aki szereti a gyerekét az unokáit az segít ha megkérik,és senki nem arról beszélt,hogy csak Ő van a gyerekkel.
2014. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó hozzászólásom a mai nap. Itt messze nem arról van szó, hogy nem unokázik a nagymama. A kérdező is kiírta a kérdésben, hogy az elején segített az édesanyja, ami mostanában nagyon elmarad ráadásul, ha segíteni hívja, akkor behatárolja a mama az időintervallumokat. És itt nem életbevágó segítségekről van szó, hanem egy kis ügyintézésről vagy apával pár óra kettesben létről. Gondolom ha sokat segített a mama, már beleunt, elfáradt. Nem hinném, hogy olyan ronda dolog egy mamától, ha megkéri a lányát 6-ra legyen otthon, mert neki dolga van. Itt a lány (azaz a kérdező) bocsásd meg a következő szavamat, de az ő önállótlansága fogja elrontani a mama-unoka találkozását. Ha nem kérné, hogy segítsen, lehet elmenne a mama heti egyszer unokázni, ami gondolom nagyon is elég egy egészséges kapcsolat fenntartáshoz.

Én így látom, habár valószínű én vagyok a másik szélsőség.


"Úgy érzem egyedül maradtam a nehézségekkel, problémákkal, orvoshoz nem tudok eljutni az örökmozgó gyerek nélkül. " Ilyen sosem fordult meg pl a fejemben. Ha nagy volt a baj volt segítségem éppen azért, mert nem gyakran ugrattam senkit, másrészt van nekem egy férjem, akivel közösen kell megoldanunk mindent. Szerintem hatalmasak az elvárásai a kérdezőnek, aki szerint unintelligens ember vagyok. Üsse kavics, de legalább szeretnek, szeretik az unokákat és ez a lényeg :)

2014. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
16%

69%-os biztosra veszem kapsz a kérdezőtől 100%-ot :))) Higgy amit akarsz. Örülök, hogy örülhetek,ennyi. Ti meg szidjátok a nagymamákat.

(és van segítségem amikor kell, csak nekem nem szokásom megszólni a családomat, pláne azt nem aki felnevelt)

2014. febr. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
89%
Én nem szidom a nagymamákat,de gyalázatosnak tartom azt a hozzáállást,hogy így le van támadva mert segítséget kér,tanulj meg szöveget értelmezni és nem mindent belelátni,lehet szerinted az a jó,ha a nagyi havi egyszer ránéz a gyerekedre de attól még az a normális,hogy a nagyszülő besegít szívesen unokázik,a kérdező nem azt mondta,hogy lepasszolja a gyereket mindennap.
2014. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
80%
81%-os! Mégis ki szidta a nagymamákat? Leírta mindenki a véleményét és a tapasztalatát, de senki nem szidott senkit. Egyedül Te voltál, aki olyan stílusban esett neki a Kérdezőnek, hogy nem csodálom, hogy kiakadt. Nagyon furcsa vagy. Egyébként meg, mi az, hogy egy nagyszülő beleun az unokájával való foglalkozásba? Az én szüleim sosem unnák meg, az biztos. Miért? Mert imádják az unokájukat. Amelyik nagyszülő megunja, azzal gondok vannak.
2014. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
80%
A 4. válaszoló voltam.
2014. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy a kedves 81%os már az első oldalon is válaszolt vagy 2szer,tehát nagyon bántja a csőrét a dolog..
2014. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!