Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most öszintén, anyukák 1-2...

Most öszintén, anyukák 1-2 éves gyerekkel, ti élvezitek egy örökké futkorászó kisgyerekkel, aki még nem beszél, és nem igazán lehet szabályozni, ha elmentek nyaralni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 18:29
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
9es kinevetlek nem ugrok be a kötekedésednek...:).10-es igen ahogy irod fárasztó.csak kiváncsi voltam hogy másoknak is az e.
2015. aug. 31. 20:03
 12/58 A kérdező kommentje:
kedves 10 es 1 kérdés mivel foglaltad le reggeli közben?csak azért kérdem mert nekünk semmivel se sikerült.még mesével se.elfut mindenhonnan azonnal.és ha fegyelmezem és eröszakkal ott tartom akkor addig visit amig el nem engedem.szerintem ez sem jelenti hogy hiperaktiv?
2015. aug. 31. 20:08
 13/58 anonim ***** válasza:
51%

Én nem igazán élvezem a nyaralást a gyerekekkel a mai napig sem, 6 és 7 évesek.

Így 3-4 napnál többre nem szoktunk elmenni.

Mindig olyan programot kell szervezni, ami őket leköti, tehát 7 éve már nem voltam egy múzeumban. Ha élményfürdőbe megyünk, akkor ott kell ülni a medence szélénél, nem hagyhatod őket egyedül. Így a férjemmel felváltva mentünk el fürödni.

Persze tényleg édesek, és pont azért megyünk el nyaralni, hogy ők jól érezzék magukat. De én egész másképp képzelem el a nyaralást, gyerekek nélkül teljesen más programot csinálnék magamnak, és sok mindenről ezért le kell mondani a nyaralás során (is).

Amikor kisebbek voltak, akkor is általában az volt, hogy a férjem ment a nagyobbik gyerekkel, én meg mentem a kicsivel vissza a nyaralóba aludni. Kerestük a játszóteret, az állatkertet, hát nekem nem volt valami élvezetes.

Nem mondanám, hogy különösebben rosszak a gyerekeim, csak gyerekek, és a kis korkülönbség miatt elég nehéz velük sokszor.

Szóval én azt mondom, hogy jogosak az érzéseid, de ezt most másképp kell megélni.

Mondjuk, hogy wellnessbe hogy megy el valaki, azt nem is értem, biztos van gyermekmegőrző, mert mit csinál a gyerek addig, amíg anyát maszírozzák, vagy a szaunában ül?

Szerintem ne menjetek 1 hétre ti sem, csak egy hosszú hétvégére, azt sokkal jobban lehet bírni, kevésbé fárad el az ember.

2015. aug. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 A kérdező kommentje:

Kedves 13 as köszi az öszinte választ.Látod ahogy mindig most is megjelent ezen az oldalon a "mintaanya":):)aki egész nap fut a gyerek után és ezt a "nyaralást" még élvezi is:)

nem tudja elképzelni hogy attól hogy ez a része nem jó a gyereknevelésnek attól még egy anya szeretheti a gyerekeit....amugy hogyhogy ilyen kis korkülönbség van köztük?igy terveztétek?

2015. aug. 31. 21:14
 15/58 anonim ***** válasza:
20%
háááát, oszintén...én nem élveztem a nyaralást..a munkahelyemen kevésbé fáradok le, mint a fiam mellett (15 honapos). lementunk vele dél-franciaországba, de kb. 20 perc nyugalmam nem volt..ne menj oda, gyere ide, ne szaladj a vizbe, ne kergesd a sirályokat, ne csiklandoz idegenek lábát..és ne vedd ki a kezukbol a telefont..már sir, már éhes, már átesett a holtpont...amikor visszamentunk a szállodába én is kidoltem mellettem..pedig sose alszom délután, még szulést koveoen se voltam ilyen fáradt, mint most a 10 nap alatt. az evésrol annyit, hogy amikor lát valakit enni, o ordit, mert o is kér..1 percet se tud várni, máris fuldokolva ordit az ennivalo után.. lekotni,- tablettel lehetett.
2015. aug. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
0%
13-as vagyok, az első nehezen jött össze, és a másodiknak időben akartunk nekiállni, és ő meg jött egyből. De nem bántam meg, mert eleve nem terveztem visszamenni dolgozni a 2 gyerek közt, és így sokkal jobban el is játszanak együtt.
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
0%

ooopsz kicsit ossze-vissza gépeltem, de azért remélem érted :D

mi a férjemmel megbeszéltuk, hogy jovore mi ketten elutazunk valamerre buvárkodni, addig meg a kisfiam az anyukámnál lesz 1-2 hetet.

2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
anyukad 1-2 hetre bevallalja?de jo neked...
2015. aug. 31. 21:39
 19/58 anonim ***** válasza:
37%

Nem, én sem élvezem. Még 1 gyerekkel elvoltam, de most 3 gyerkőc van. 5 éves, 4 éves, másfél éves. Első fiam elég nyugodt természetű volt 1-2 évesen, lányom már kevésbé, még most 4 évesen is ugrálva közlekedik. Na, másfél éves fiacskám örökmozgó, ő nem ül el sehol. De, ez jellemző is a korosztályára. Nem voltunk nyaralni, én nem vállaltam be immár 2. éve. Közöltem a párommal, hogy a nyaralás, nekem nem nyaralás, amíg a 3-dik ilyen pici. Inkább elmentünk fürödni Balcsira, Velencei-tóra. Mentünk, jöttünk. Majd, ha legalább 3-4 éves lesz, akkor megyek nyaralni. Én sem szeretném, hogy az egész nyaralásom abból teljen, hogy futkosok a gyerek után. Párom persze csak a nagyokat vállalja el. Plusz a kicsinek még ugye fontos az alvásidő betartása, különben hiszti van egész nap. Félreértés ne essék, imádom a gyerekeim, akartuk őket, de ezt az időszakot, míg el nem érik a 3 évet, legalább, vagy többet, ki kell bírni.

Pedig már nagyon elfáradtam, szeretnék egy jót pihenni, már azt sem bánnám, ha egyedül mennék el egy wellness hétvégére v. inkább 1 hétre. Párom meg megtudná, milyen egész nap a gyerekekkel:)

Ja, az ősanyákkal meg ne foglalkozz, valszeg nyugis gyereke van. Nekem is az volt az első, vele mindent bevállaltam, de a többiek, hát, kösz, de inkább nem nyaralok, csak jobban elfáradok, mintha otthon lennék.

2015. aug. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
68%
Ja és nyugi, nem hiperaktív a gyereked, 3 éves kor alatt azt igen nehéz diagnosztizálni. Ez a viselkedés amit leírsz, teljesen jellemző egy 1-2 éves gyerekre.
2015. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!